PDA

View Full Version : ساخت دکمه های موافقم،مخالفم در وب سایت

rezaomigo
سه شنبه 22 فروردین 1391, 19:41 عصر
با سلام...
می خواستم بدونم که چطوری میتونم یک حالت "موافق و مخالف" که توی سایت ها هست و وقتی روش موافق کلیک میکنی یکی اضافه و اگر دوباره بزنی میگه چون قبلا انجام دادی این دفعه نمیتونی را چطوری طراحی کنم...
البته خودم طراحی شو کردم فقط می خواهم وقتی یک موافق بزنه اون lable که توی gridview هست یکی بهش زیاد بشه؟
و بعدی هم همون یک بار شرکت کردن هست؟

ممنون

Alfred188
سه شنبه 22 فروردین 1391, 23:14 عصر
سلام،
برای اینکار می تونی یه تیبل تو دیتابیست اضافه کنی و هر وقت کسی رو یکی از کلید های موافق یا مخالف کلیک کرد id خودش و id پستی که براش موافقت(/مخالفت) ارسال شده ذخیره کنی.
اینطوری قبل از افزایش یا کاهش میای چک می کنی که ایا این id برای این پست ارسال داشته یا نه

rezaomigo
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 00:46 صبح
با تشکر اما id خود آن شخص که می گویید ...شاید من کاربران ثبت شده نباشند و همه بتوانند شرکت کنند... حالا باید چه کار کنم؟ فکر کنم که از طریق کوکی ها بشه
برای مثال من میتونید از نظرات سایت راسخون استفاده کنید...

Alfred188
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 10:37 صبح
اگه کوکی ها رو پاک یا غیرفعال کنن چطور؟ تا اینجا فکر می کنم بهترین راه این باشه که کاربران عضو بتونن رای بدن!
یا اگه بشه اطلاعاتی از سیستم کاربر گرفت و ذخیره کرد تا در مراجعه بعدی مطابقت داده بشه هم امکان این که عضو نباشه و در رای گیری شرکت کنه فراهم می شه

mahan.2002
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 14:30 عصر
سلام
تونستی این لینک بخون ولی اخرشم فکر نکنم بجایی رسیده باشن باز از دوستان کمک بگیر.....
لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?322209-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%B3%D9%86%D8%AC%DB%8C/page3)
شاید بچه ها نظر بهتری داشته باشن... در ضمن یعنی هر کس بخواد یه مثبت منفی خالی بخواد بزار یه ربع وقت نیم ساعت وقت بزاره ثبت نام کنه!!!

rezaomigo
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 19:45 عصر
با تشکر...
همینطور که اقای mahan.2002 (http://barnamenevis.org/member.php?238911-mahan.2002) گفتند کسی نمیاد برای یک رای مراحل ثبت نام را طی کند.
شما هم می گویید کوکی پاک کنه اتفاقا خود سایت راسخون هم از کوکی کمک گرفته...
لطفا دوستان کمک کنند...

d_derakhshani
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 23:55 عصر
راه غیر اینها چیز دیگه ای نیست:
ثبت نام(برای رای غیر منطقیه. اما اگه login کرده بود می تونه ضبط بشه)
کوکی(راه مرسوم و اصلی)
استفاده از ip کاربر(چون ip عوض میشه اینم بی معنیه)

rezaomigo
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 00:26 صبح
با تشکر پس کوکی را انتخاب می کنیم؟؟؟
دوستان لطفا در مورد ساخت اینگونه دکمه ها توضیح بدهند.فکر کنم از بحث سوالم خارج شدیم؟؟

mahan.2002
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 01:15 صبح
دوست عزیز اگر راه دیگه ای نیست پس سایتای دیگه چی با پاک کردن کوکی هم نمی شه رای اضافه کرد ...

rezaomigo
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 13:42 عصر
دوستان، لطفا در مورد ساخت اینگونه دکمه ها (موافقم،مخالفم) توضیح بدهند؟

mahan.2002
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 14:00 عصر
دوست عزیز شما می تونید برای سا خت دکمه موافق و مخالف می تونید در جدول نظرات دو فیلدی در نظر بگیرید یکی برای نظرات موافق دیگر مخالف و هر بار که رو یه دکمه کلیک می شود یکی به مقدار فیلد مربوط به اون اضافه کنید ..

بنظرم اگر امنیت در نظر سنجی یا همون رای مهم نیست .. همون از کوکی استفاده کنید.. یعنی به این صورت که هر کس در نظر سنجی شما شرکت کرد یک ککی بسازید... و اگر بار دیگه در همون نپر سنجی شرکت کرد چک کنید ببینید اون کوکی وجود دارد یا نه .. اگر هست خب دیگه نباید اجازه شرکت در نظر سنجی بدید .. همین.

rezaomigo
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 14:34 عصر
ممنون، من با gridview کار میکنم و برای دسترسی به لیبل مورد نظر مشکل دارم...حتی ساخت کوکی ها.... لطفا اگر نمونه یا sample خاصی دارید ارائه کنید..چون توی هیچ کدوم از سایت ها توضیح ندادند...حتی برنامه نویس خودمون....