PDA

View Full Version : سوال: مشکل در اتصال به sql

saraytanha
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 11:57 صبح
سلام به دوستای برنامه نویس
من دو سه روزی می شه ویژوالم وقتی که برنامه اپلیکشن رو باز می کنم نمی تونه به دیتا بیس وصل بشه
اما برای پروژه های وب سایتم این مشکل رو ندارم
نمی فهمم چرا اینطوریه ؟
توروهدا کمکم کنید کارم لنگ مونده
از طرفی می خوام ویژوال رو حذف کنم cd ویژوالم موقع لود خطا می ده. اگه می شه از حذف ویژوال منصرف شید و راه دیگه ای رو بهم پیشنهاد بدبد
در ضمن ویژوالم 2008
sql server 2000

me_eshaghi
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 12:10 عصر
سلام اگه بانك شما atach هست conection string ها را هم چك بكن اين در صورتيه كه از كد نويسي براي اتصال به بانك استفاده نمي كني ولي اگه از كد نويسي براي اتصال به بان استفاده ميكني از دستور زير استفاده كن
SqlConnection temp_conection = new SqlConnection("Data Source=(local); database=نام بانك;Integrated Security=SSPI");
temp_conection.open();
بعد براي عمليات بروي بانك مثل دستور زير استفاده كني
SqlCommand com_id = new SqlCommand("دستور sql ",temp_conection);

saraytanha
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 12:32 عصر
مرسی از توجه تون
من هم از همین روش استفاده می کردم و می کنم
برنامه من تا چند روز پیش داشت کار می کرد
اما دو سه روز با این error مواجه می شم
Timeout expired. The timeout period elapsed prior to obtaining a connection from the pool. This may have occurred because all pooled connections were in use and max pool size was reached.
لدترش اینه که با یه پروژه دیگه یه خطای دیگه دارم
ExecuteReader requires an open and available Connection. The connection's current state is closed.
قاطی کردم یکی نیس کمکم کنه؟

ویژوال استودیو
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 15:30 عصر
Timeout expired. The timeout period elapsed prior to obtaining a connection from the pool. This may have occurred because all pooled connections were in use and max pool size was reached.

این قسمت رو به connection string اضافه کنین
Connect Timeout=30

saraytanha
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 22:16 عصر
بازم همون مشکل و پیام خطا رو داره