PDA

View Full Version : سوال: نحوه نوشتن دستورات اس کیو ال در سوکت پروگرمینگ

ardeshir1365
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 15:41 عصر
سلام دوستان

من از برنامه نویسی سوکت اصلا چیزی نمیدونم لطفا به طور دقیق کمک بفرمائید
من یه سرور دارم و 40 تا کلاینت حالا میخوام این کلاینتها با سرور تبادل اطلاعات داشته باشن و از دستورات (select - update - insert - delete) استفاده میکنم حالا برنامه رو باید چطوری شروع به نوشتن کنم
لطفا کمکم کنید
نکته: احتمال اینکه در یک ثانیه 10 کلاینت همزمان با هم با سرور ارتباط داشته باشن نیز هست

hakim22
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 16:26 عصر
اگر منظور شما ارتباط با بانک اطلاعاتی مثلا SQL Server از اسمش معلومه که خودش مدیریت اینکارهارو انجام میده.
وگرنه نوشتن کدی که خودتون کار کاربرها رو مدیریت کنید تا ثریا میره !!!

فایل Log در کنار database کارش مدیریت تغییرات درون دیتابیس حتی به صورت همزمانه.
هیچ رکوردی مستقیما به دیتابیس نمیره. بلکه اول به لوگ منتقل میشه بعد از اوکی شدن شرایط منتقل میشه به دیتابیس
در ضمن خود ADO.NET که شما به صورت پیشفرض در Visual Studio باهاش کد پایگاه داده مثل update , insert و ... رو مینویسید هم خیلی از قسمتهای
انتقال دادن داده ها به صورت همزمان رو به پایگاه کنترل میکنه و لازم نیست نگران این مسئله باشید.در دات نت ارتباط شما با پایگاه همیشگی نیست و بعد از هر تغییر خودکار قطع میشه .
حالا اگر هم هنوز قصد کد نویسی چنین برنامه ای دارید باید مطالعه ی دقیقی روی برنامه نویسی شبکه داشته باشید که در یک فروم نمیگنجه.

ardeshir1365
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 12:16 عصر
اگر منظور شما ارتباط با بانک اطلاعاتی مثلا SQL Server از اسمش معلومه که خودش مدیریت اینکارهارو انجام میده.
وگرنه نوشتن کدی که خودتون کار کاربرها رو مدیریت کنید تا ثریا میره !!!

فایل Log در کنار database کارش مدیریت تغییرات درون دیتابیس حتی به صورت همزمانه.
هیچ رکوردی مستقیما به دیتابیس نمیره. بلکه اول به لوگ منتقل میشه بعد از اوکی شدن شرایط منتقل میشه به دیتابیس
در ضمن خود ADO.NET که شما به صورت پیشفرض در Visual Studio باهاش کد پایگاه داده مثل update , insert و ... رو مینویسید هم خیلی از قسمتهای
انتقال دادن داده ها به صورت همزمان رو به پایگاه کنترل میکنه و لازم نیست نگران این مسئله باشید.در دات نت ارتباط شما با پایگاه همیشگی نیست و بعد از هر تغییر خودکار قطع میشه .
حالا اگر هم هنوز قصد کد نویسی چنین برنامه ای دارید باید مطالعه ی دقیقی روی برنامه نویسی شبکه داشته باشید که در یک فروم نمیگنجه.
ممنون از پاسختون
من قطعه کدی که اطلاعات رو از رو کلاینت به سرور میفرسته رو میخوام ، بذارین بیشتر توضیح بدم
کلاینت اطلاعات رو از کابر میگیره و برای سرور میفرسته و سرور بر روی پایگاه داده درخواستهایی که کاربر خواسته رو انجام میده و نهایتا جواب رو برای سرور ارسال و باز از طریق سرور به کلاینت همان جوابی که از بانک به سرور داده شده رو به کلاینت ارسال کند. حالا از شما دوستان درخواست دارم نحوه ارتباط کلاینت با سرور و بلعکس رو به من بگید

ardeshir1365
شنبه 26 فروردین 1391, 10:49 صبح
از دوستان و اساتید بزرگوار کسی نیست برنامه سوکت بلد باشه و به ما یاد بده

ardeshir1365
دوشنبه 28 فروردین 1391, 12:41 عصر
سلام
دوستان حداقل یه سایتی که در مورد برنامه نویسی سوکت پروگرمینگ - کلاینت سروری که با بانک اس کیو ال باشه معرفی کنین البته سایت فارسی