PDA

View Full Version : ACM

minairani
جمعه 11 آذر 1384, 09:48 صبح
ببخشید کسی هست که که در مسابقات ACMشرکت میکنه یا اینکه آشنایی داشته باشه؟ میخوام بدونم از چه منابعی استفاده میکنند

seyedof
جمعه 11 آذر 1384, 11:16 صبح
سلام
منبع خاصی نداره. شما یک مقدار ریاضی گسسته و ساختمان داده و طراحی الگوریتم بلد باشید و به یک زبان برنامه نویسی هم مسلط باشید کافیه. سوالات مسابقات قبلی هم خیلی کمک میکنه. اوونها رو از اینترنت بگیرید و حل کنید به عنوان تمرین و آمادگی همین ها کافیه.
ACM حداقل قدیمتر اینطوری بود که به صورت ACM Regionals بود یعنی مسابقات منطقه ای. توی ایران اینطوری برگزار میشد که دانشکده کامپیوتر چند تا تیم تشکیل میشد (کاملا داوطلبانه) بعد از بین این تیمها یک یا دو تیم در مسابقات بین دانشگاهها شرکت میکردند و از بین کل اوونها تیم یا تیمهای منتخب به مسابقات منطقه ای اعزام میشدند.
مسابقات منطقه ای اینطوریه که مثلا یک منطقه جغرافیایی بود مثل خاور میانه یا کشورهای جنوب شرق آسیا و... در نهایت رقابت جهانی با شرکت تیمهای برتر مناطق مختلف.
مسابقه اش هم اینطوریه که تعداد کمتر از 10 سوال که همه برنامه نویسی هستند داده میشه (انگلیسی) و زمانش هم نسبتا مناسبه (چند ساعت) و در این زمان باید برنامه شما ورودی و خروجی مورد انتظار رو ایجاد کنه. معمولا تیمها به صورت موازی عمل میکنند یعنی حل سوالها رو بین اعضای تیم تقسیم میکنند.
ممنون علی

vbprogrammerx
شنبه 12 آذر 1384, 09:11 صبح
می تونی یه سری به سایت دانشگاه شریف بزنی http://sharif.edu
یه سری هم به سایت acm بزن
این مسابقات در گوه های سه نفره انجام میشه ویکی از اونا سرگروه میشه
هزینه اش امسال 100 هزار تومان بود
به هر تیم یک user ,password میدند که باید از طریق اون با داورا ارتباط برقرار کنه
هر سوال که حل کنن بید بفرستن به داوران اگه درست بود یه بادکنک بهشون میدند.
وقت مسابقه 5 ساعته و از یک ربع قبلش سوالات از طریق کامپیوتر براشون فرستاده می شه
البته اگه بعدا لینک سوالات گذشتش را پیدا کردم برات میذارم
چاکر همه ی برنامه نویا

mohammad bayervand
پنج شنبه 17 آذر 1384, 14:58 عصر
جالب است من اطلاع نداشتم

hercules_3d
سه شنبه 19 اردیبهشت 1385, 05:29 صبح
میشه یه منبع خوب برای ریاضیات گسسته معرفی کنید؟

hercules_3d
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 16:22 عصر
میشه یه منبع خوب برای ریاضیات گسسته معرفی کنید؟

omid_Ahmadi
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 18:13 عصر
کتاب Discrete Mathematics از Rechard Jansohnbaugh (البته فکر کنم اسم نویسنده رو اشتباه نوشتم) کتاب خوبیه، ترجمه شدهش هم توی بازار هست، اما زبان اصلیش بهتره.

یه کتاب دیگه هم هست به اسم Concrete Mathematics - A Foundation for Computer Science، خیلی کتاب خوبیه. این کتاب برای یه کورس درسی به همین اسم توی دانشگاه استفورده. به نظر من کتاب دومیه از اولیه خیلی بهتره، اما یه ذره سخت گیر میاد (PDF زبان اصلیش توی eMule پیدا میشه ولی خوب واسه دانلودش باید خیلی وقت بذاری).

mehrzad007
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 20:48 عصر
امید جان اگه آدرس دانلود اون دو تا رو داری دریغ نفرما

omid_Ahmadi
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 05:38 صبح
کتاب اولی رو که هیچ جا ندیدم، خودم هم کتاب چاپی اوون رو خوندم.
اما کتاب دوم توی eMule پیدا میشه، (البته خیلی سخت میشه دانلودش کرد، چون طرف که اونو داره معمولا نیستش) ولی این کتاب هم لینکی برای دانلود از اینترنت نداره

ms1024
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 06:15 صبح
سلام
بهتر بود این سوال رو در بخش الگوریتمها مطرح می کردید
سوالات امسال بخش آسیا رو از اینجا میتونید بگیرید (مقدماتی مسابقات جهانی)

http://sharif.ir/~acmicpc/acmicpc05/problems/problems.pdf