PDA

View Full Version : قرار دادن كنترل ها در هر جايي از فرم

mortezagt
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 22:55 عصر
سلام دوستان

چطور ميشه كنترل ها مثل دكمه ها و غيره رو مثل پروژه ويندوز فرم در هر جايي از فرم كه بخوايم قرار بديم ؟

خيلي مهمه لطفا اگر راهي هست جواب بديد

ممنون ميشم:بوس:

hamid_shrk
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 23:01 عصر
شما باید position رو برابر absolute قرار بدید اینجوری:

<asp:Button ID="Button1" runat="server" Style="position: absolute; top: 339px; right: 459px;"
Text="Button" />
هرجا بندازید خاصیت های topو right تغییر میکنه.
------------
میشه بگید واسه چی میخواید ؟ این روش عملا هیچ کاربردی در ظراحی وب نداره..

mortezagt
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 23:53 عصر
شما باید position رو برابر absolute قرار بدید اینجوری:

<asp:Button ID="Button1" runat="server" Style="position: absolute; top: 339px; right: 459px;"
Text="Button" />
هرجا بندازید خاصیت های topو right تغییر میکنه.
------------

ممنون از پاسخ شما

ولي اين روش باعث ميشه كه بعد از جا به جايي دكمه روي فرم اندازه دكمه در زمان تست تغيير كنه و بزرگ و كوچك بشه

لطفا يه راه ديگه رو نشونم بديد

d_derakhshani
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 00:26 صبح
راه دیگه ای وجود نداره. و همین راه هم برای کار شما استفاده اش اشتباه هست و موارد استفاده خاص خودش رو داره.

aliblue
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 08:31 صبح

راه دیگه ای وجود نداره. و همین راه هم برای کار شما استفاده اش اشتباه هست و موارد استفاده خاص خودش رو داره.

من مبتدیم میشه بیشتر توضیح بدین که چرا کاربردی نداره و چرا اشتباهه؟
من منظورتون رو نفهمیدم یعنی شما حرفه ای ها عناصر و کنترل هاتون را همینطور پشت سر هم و بلافاصله میذارین؟:متعجب:

hamid_shrk
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 15:05 عصر
من منظورتون رو نفهمیدم یعنی شما حرفه ای ها عناصر و کنترل هاتون را همینطور پشت سر هم و بلافاصله میذارین؟:متعجب:

من که اصلا حرفه نیستم ولی شما با دید win App وارد طراحی وب شدید و asp رو شروع کردید که این کاملا اشتباهه ، شما باید حداقل بتونید یک صفحه استاتیک ساده با تگ های html بسازید و بعد asp رو شروع کنید..
راجع به css تحقیق کنید و آموزش ببینید، بهترین منبع هم لینک زیر :
http://www.w3schools.com/

ولي اين روش باعث ميشه كه بعد از جا به جايي دكمه روي فرم اندازه دكمه در زمان تست تغيير كنه و بزرگ و كوچك بشه

همونطور که اشاره شد این روش تنها راه هست برای کار شما و عملا هیچ کاربردی هم نداره و کاربردش در مواقع بسیار خاص می باشد ، امکان درگ کردن تو html هنگام طراحی هیچ معنی نداره و ویژوال استودیو و دریم ویور و سایر محیط ها برای راحتی کاربر این امکان رو ایجاد کردند

mortezagt
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 16:39 عصر
سلام دوستان <br />
<br />
در نا اميدي بسي اميديست<br />
<br />
دوستمون آقا حميد در اولين پستش يك كد داد كه باعت ميشد با بعد از جا به جايي دكمه توي فرممون وقتي برنامه رو اجرا كنيم اندازه دكمه تغيير پيدا ميكرد <br />
<br />

<br />
اين سورس همونيه كه ميخواستم
دقت كنيد در پروپرتيس كنترل هاتون قسمت " CssClass "

hamid_shrk
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 18:48 عصر
دوست عزیز چیزی که من گذاشته بودم سی اس اس بصورت inline بود فقط و با این فرقی نداشت، ، احتمالا فرمتون اندازش ثابت بوده اون موقع.
به هر حال همه اینها با position:absolute انجام میشه.

ghbn1362
جمعه 25 فروردین 1391, 11:22 صبح
در طراحی صفحات وب در صورتی که قصد دارید به صورت پلت فرمی طراحی کنید می بایست اندازه تمامی اشیا ثابت باشند در این صورت شما با ایجاد یک محیط (div) و تغییر خصوصیت position ان به relative می توانید با روش گفته شده در بالا یعنی تغییر خصوصیت positionاشیا به absolute با مقدار دهی خصوصیات top,left,right,bottom جایگاه اشیا در محیط یعنی همان div که relative شده است را تعیین نماید البته دوستان طراجی وب بسیار ظریف تر از ویندوز است ولی با این وجود در طراحی دست بسیار باز تر بوده و قدرت طراحی در وب بسیار بالاتر از ویندوز می باشد به شرط آن که الگو یا قالب کلی مشخص باشد.