PDA

View Full Version : آموزش: راه اندازی پروژه مانند پارسا اسپیس با MVC.Net

farjadp
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 00:05 صبح
با درود فراوان خدمت شما بزرگواران
پس از گذشت حدود شش ماه از نسخه نهایی کتابم (http://barnamenevis.org/showthread.php?257274-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%D A%A9%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-MVC) که به صورت رایگان در اینترنت برای دانلود قرار دادم و فیدبک های بسیار عالی ، تصمیم گرفتم پروزه ای جدید آغاز کنم. لازم میدونم قبل از شروع چند نکته رو یادآور بشوم :

1 - در این مدت شش ماه بنده به طور کل شیفت کرده بودم روی پروزه های اپن سورس به خصوص جوملا تا حدی که اگر چرخی در نت بزنید متوجه میشوید چند افزونه کاربردی برای جوملای فارسی بهبود و توسعه دادم. و به طور کل خیلی چیزها از ذهنم پاک شده! پس امکان داره بعضی جاها به مشکل بر بخورم و مانند همیشه شما بزرگوارن باید کمک کنید!

2 - با توجه به اینکه خودم دنبال یک همچین پروژه ای میگشتم و هرجا رفتم خیلی از دوستان نیاز به این پروژه دارند گفتم بد نیست که شروع کنم

3 - تا دوشنبه ی هفته بعد دوستان اگر لطف کنند و نظرشون رو بدن و بگن چه چیزهایی برای آموزش نیاز دارند و ایرادات کار گذشتم رو بهم یادآوری و گوشزد کنن ممنون میشم

4 - اولین مقاله رو دوشنبه شب در همین پست آپ می کنم. اگر برسم یک فیلم آموزشی هم تهیه می کنم

5 - فعلاً همین!!! :متفکر:

منتظر نظرات و پیشنهادات شما بزرگواران هستم
با آرزوی موفقیت
مرتضی پورمحمد
بدرود

farjadp
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 01:10 صبح
با درود خدمت دوستان محترم
شرمنده دیر شد. درگیر چند تا پروزه دیگه بودم
از این به بعد در این پست میتوانید پیگیر جدیدترین نسخه ی کتاب آموزشی بشید.
فقط یک نکته بسیار مهم : پست بعدی تنها مقدمه ی کتاب رو براتون می نویسم که خیلی برام مهمه ولی تنها و تنها و تنها در همین پست می توانید آخرین نسخه ها رو دانلود کنید
مرسی

موفق باشید
مرتضی پورمحمد

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
تاریخ آپدیت : 31-1-91
دانلود کتاب با حجم 960 کیلوبایت (لینک مستقیم از سایت آموزش فارسی) (http://www.faedu.ir/Download/Shop-MVC3-%28faedu.ir%29.pdf)
دانلود از پارسا اسپیس ( لینک کمکی ) (http://parsaspace.com/files/9324154884/?c=1124)

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

farjadp
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 01:11 صبح
»» سخن نویسنده ««

با درود فراوان خدمت هموطنان عزیزم...
پس از مدتهای طولانی و نزدیک به هشت ماه از نسخه نهایی کتاب اولم با نام آموزش کامل MVC به زبان ساده ، و بازخوردهایی که از سمت شما بزرگواران داشتم، این رسالت را بر خود دیدم تا با انتشار جزوه ای هرچند ساده و کوچک ، خدمتی به شما عزیزان کرده باشم.
در این مدتی که با شما بزرگواران صحبت میکردم تقریباً 70% عزیزان نیازمند فروشگاه اینترنتی بودند تا موارد دیگر. البته آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی!
قبل از شروع به آموزش لازم میدونم چند نکته رو به شما بزرگواران بگم :
1. بنده حرفه ای نیستم و هیچ ادعایی هم نسبت به آموزش و بحث برنامه نویسی ندارم. تنها علاقه مند به برنامه نویسی هستم.
2. مطمئناً در این مطالب ایراد به وفور پیدا میشود. از عزیزانی که در این رشته حرفه ای هستند خواهشمندم بزرگواری کنند و به بنده در پیشبرد سطح دانش کمک کنند و حتماً ایرادات را بگیرند
3. در کتاب قبلیم یکسری درخواست در ارتباط با تغییر ساختار روش برنامه نویسی و کدنویسی و انتشار مطالب داشتم که به دلیل اینکه اعتقاد دارم و داشتم روندم رو برطبق برنامه ریزی که کرده بودم به پیش ببرم، متاسفانه از برآورد کردن درخواست این عزیزان معذور بودم. ولی در این کتاب سعی میکنم آن ایرادات را برطرف نمایم.
4. دوستان از نوع نگارش بنده به صورت کاملاً محاوره ای استقبال کرده بودند و یک عده از عزیزان هم ایراد گرفته بودند. چون خودم با متن محاوره ای راحت تر ارتباط برقرار می کنم در این کتاب نیز نوع نگارش به همان ترتیب است مگر اینکه شما عزیزان اینچنین نپسندید! پس لطفاً اطلاع دهید...
5. این کتاب به صورت کاملاً رایگان در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد و تنها مرجع دانلود به جز سایت خودم، سایت برنامه نویس به آدرس Www.BarnameNevis.Org (http://Www.BarnameNevis.Org) می باشد. پس خواهشمندم هرجایی از این مطالب و این کتاب استفاده کردید لطفاً لینک منابع را ذکر بفرمایید.
6. متن تکست این کتاب پس از هر بار ریلیز در سایت شخصی خودم نیز منتشر می شود.
7. کتاب قبلیم قرار بود چاپ شود که متاسفانه به دلیل برخورد نامناسب و کاملاً غیر حرفه ای انتشارات و ناشر محترم! از چاپ منصرف شدم. ولی چنانچه شخصی تمایل به چاپ دارد حاضر به همکاری و شراکت چه در هزینه و چه در سایر موارد به صورت کاملاً عادلانه هستم.
8. قرار بود در این سری به راه اندازی سایتی مانند پارسا اسپیس بپردازم ، پس از اینکه مطلب رو در سایت برنامه نویس به عنوان پیشنهاد قرار دادم شخصی با بنده تماس گرفت و بنا به درخواست آن عزیز فعلاً منصرف شدم بدان معنا نیست که آن را انجام ندهم! بلکه در پایان این کتاب به عنوان برنامه نویسی ماژول برای فروشگاه اینترنتی و ( شاید ) پرتال بزرگ دات نت نیوک، آموزش آن را خواهم داد... پس قول بنده پابرجاست....
9. در آخر نیز اگر مشکلی و یا ابهامی در متن و یا عکس ها وجود دارد اطلاع دهید تا تصحیح نمایم. لطفاً ، خواهشاً ، تمنا دارم به بنده ی حقیر که اشتیاق به فراگیری دارم آموزش دهید تا بتوانم رشد کنم...
مقدمه زیاد شد :دی
راستی فکر کنم این سری آموزش حدود 120 صفحه باشه و سعی میکنم توی دو الی سه ماه تموم کنم...
با آرزوی موفقیت برای ایران و ایرانی
مرتضی پورمحمد
30 فروردین سال 1391

sahebgharan
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 02:43 صبح
خسته نباشید آقای پورمحمد، دستتونم درد نکنه.
من کتابتونُ دانلود کردمُ (همین قسمت آغازینشُ می گم) یه نگاه اجمالی بهش انداختم. گویا مثال کتاب Pro ASP.NET MVC 3 انتشارات APRESS رُ انتخاب کردید. تو قسمت اضافه کردن Referenceها 2 تا پکیج معروف Ninject و Moq رُ به پروژه اضافه کردین برای Dependency Injection و تست پروژه. (البته شما به Ninject-3.0.0.15-release-net-4.5 آدرس دادید که به نظرم بهتر بود با توجه به نسخه ی ویژوال و MVC به Ninject-3.0.0.15-release-net-4 آدرس می دادید. هنوز نسخه ی 4.5 دات نت از نسخه ی بتا بیرون نیومده.)
نوع پروژه ی انتخابی برای آموزش خیلی خوبه ولی به نظرم کاشکی برای شروع از Ninject فاکتور می گرفتین و پروژه رو با همون امکانات MVC 3 آموزش می دادین همون کاری که خوده Microsoft با پروژه ی Music Store داره انجام می ده. اگه این کارو کنید و از ابزار DI استفاده نکنین و با همون factory های MVC و Entity Framework برای ایجاد پروژه و دسترسی به پایگاه داده استفاده کنید هم فهم کسایی که می خوان با MVC بیشتر آشناشن نسبت به پروژه ی شما و MVC بالاتر می ره (منظورم پترن MVC و معماری ایجاد هم چین سایتاییه) و هم کار شما الان و هم چنین برای آموزشایی که بعد از تموم شدن این کتاب ایشالا می خواین بزارین راحت تر می شه. بعد که کاربر با این ابزارا کار کرد خودکار احساس نیاز می کنه نسبت به ابزارایی مثله Ninject و یا NHibernate و...
این یه نظر شخصی بود آقای پورمحمد

farjadp
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391, 05:30 صبح
با درود خدمت دوستان گرامی
اول یک عذرخواهی به شما بزرگوارن بدهکارم... متاسفانه به دلیل بیماری قلبی پدرم حدود 20 روز از همه چیز منفک شدم...
در این مدت دوستان زیادی بندرو شرمنده کردن و به امید خدا با دعای خیر شما عزیزان حال پدرم رو به بهبود است
4 -5 روز وقت میخوام تا به روال عادی برگردم و پس از آن ادامه کتاب رو خواهم نوشت
دوست گرامی sahebgharan : راستیتش عزیزان زیادی مانند شما درخواست داده بودند که سطح آموزش کمی سنگین است و مانند کتاب قبلی بر اساس دانش خود به پیش بروم و عده ای هم با این روال مشکلی نداشتند... خوشحال میشم نظرات بیشتری را بشنوم سپس تصمیم بگیرم. امیدوارم تا چند روز آینده دوستان مانند گذشته همفکری کنند تا ادامه آموزش ها را بر اساس نظرات شما بزرگواران ادامه دهیم . . .
در هر صورت از دوستانی که تماس میگیرند خواهش میکنم در این جا هم نظرات خود را بنویسند تا دیگر عزیزان هم نقطه نظرات خود را بفرمایند.
باز هم از اینکه به فکرم بودید و تماس میگرفتید کمال سپاس را دارم
به امید سربلندی همه ی شما عزیزان
مرتضی پورمحمد
بدرود

bakhtiari
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 12:18 عصر
با سلام و خسته نباشید
آقای پورمحمد من بخش اول کتاب را برداشتم و مطالعه کردم باید از زحمتی که کشیدید قدردانی کنم و انشا الله موفق باشید و ادامه دهید

HamidNch
سه شنبه 17 مرداد 1391, 12:45 عصر
دوست عزیز جناب پورمحمد پروژه رو دیگه ادامه نمی دین.اگه نه.لااقل پروژه کامل رو واسه دانلود بزارین.با تشکر فراوان.

farjadp
یک شنبه 05 شهریور 1391, 12:59 عصر
با درود فراوان
شرمنده خیلی سرم شلوغه...
امشب یه بخش جدید رو قرار میدم..
بازم معذرت

با آرزوی موفقیت
مرتضی پورمحمد