PDA

View Full Version : بهترین روش برای طراحی سایت با Asp.net ؟؟

shahrzad87
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 09:59 صبح
سلام
من تازه طراحی سایت رو شروع کردم و قبل از این پروژه های #C تحت ویندوز با Linq To SQL و EF و SQlCommand به صورت 3 لایه کار کردم.
1.برای طراحی سایت چه روشی بهتر هست؟ یک لایه یا چند لایه؟
2.Asp Application یا Asp Application MVC یا WebSite ؟
3.استفاده از SqlCommand سرعت سایت رو بیشتر می کنه یا Linq to Sql و EF ؟
4.کدنویسیهایی که مثلا عنوان و قالب گریدویو رو تنظیم می کنن بهتر هست توی سورس نوشته بشه یا تو کد؟
5.چه بخش هایی از کد رو بهتره توی سورس بنویسم و چه بخش هایی رو توی کد؟
6.بهتر هست از کنترل های standard asp استفاده کنم یا html یا Telerik ؟
7.برای طراحی بخش پرداخت الکترونیکی باید چطور کار کنم؟
8.بهتر هست که برای هر صفحه از webForm استفاده کنم یا UserControl ؟
من توی پروژه های ویندوز از UserControl استفاده کردم اما توی وب خوبه استفاده کنم یا سرعت رو کم می کنه؟
9.درباره CSS هم اگر راهنماییم کنین ممنون می شم که کدهای مربوط به طراحی چه بخشهایی رو بهتره اینجا بنویسم و چه بخش هایی رو توی سورس یا توی کد همون صفحه ؟
10.من برای قسمت هایی که با login اجازه ورود هست از session برای کنترل دسترسی استفاده کردم، کار خوبیه؟ یا روش بهتری هم هست؟
در کل می خواستم دوستانی که زیاد تجربه دارن و Asp کار کردن راهنماییم کنن:متفکر:
ممنون :تشویق: :لبخندساده:

alonemm
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 14:20 عصر
باسلام:

1.کد نویسی چندلایه میتونه در مواقع تغییر مثلا روی لایه DAL خیلی مفید باشه.
2. اگر قصد طراحی وب سایت رو دارید از Site و اگر دارید روی یک برنامه تحت وب کارمیکنید از WebApplication استفاده کنید.
(درمورد MVC اول تحقیق کنید در تالار مربوطه اینجا تالار ASP.net Web form هست).
3. برای سرعت بهتره از این گزینه تحت خواص SP ها استفاده کنید.
4.اگر قالب ظاهری رو میگید بهتر با Them ها مشخص بشه اگر هم شکل گیری و طراحی یک گرید رو میگید اگر نیازی به داینامیک سازی ندارید بهتره در قسمت کدنویسی نباشه.
5.فقط بخش هایی که نیاز به داینامیک سازی هست رو در کدنویسی پیاده سازی کنید.
6. اگر نیاز به کنترل خاصی باشه که امکانات خاصی دارد میتونید از کامپوننت ها استفاده کنید اگر از یک کنترل ساده هست بهتره از HTML یا کنترل های استاندارد ASP.net باشه.
7.با بانک مربوطه قرارداد ببندید بعد تیم پشتیبانی پرداخت الکترونیک طریقه اتصال و کدها و مثال هارو به شما میدن.
8.سوال شما اشتباه است. UserControl کنترل های سفارشی هستند که در یک صفحه وب رندر میشند و به صورت کدهای HTML درمیان.
اگر نیاز به ساخت یک کنترل دارید که ازش زیاد در فرمها استفاده میکنید بهتر به طراحی این بخش به عنوان یک UserControl بپردازید که مدیریت بهتری روش داشته باشید.
9.بهتره به عنوان یک فایل خارجی CSS ها رو طراحی کنید و به صفحه لینکش کنید.
10.بله اما میتونید از ابزارهایی که خود دات نت برای Login طراحی کرده استفاده کنید.

برای شروع بهتره درقالب یک پروژه شروع به کار کنید و این مواردی که گفتید رو به صورت عملی پیاده سازی کنید.
موفق باشید.