PDA

View Full Version : مدیریت کاربران بر اساس IP

محمد شهرکی
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 10:03 صبح
سلام دوستان

بنده می خواستم مانع ورود افرادی که در سایت نظرات نامربوط و spam می گذارن بشم . تنها فکری که به ذهنم رسید این بود که IP این افراد رو در هنگام ورود به سایت گرفته و در صورتی که این IP در لیست IP های بسته شده بود مانع ورود به سایت بشن ، اما جدیدا مثله اینکه مخابرات مثل سابق به هر کار IP مختص به اون رو نمیده و کاربر با هر بار Connect شدن IP جدید میگیره و این ایده عملا کارایش رو از دست میده . می خواستم از دوستان برنامه نویس نظر خواهی کنم ببینم آیا راهکاری مناسبی سراغ دارن که من بتونم این ایده رو پیاده سازی کنم .

ممنون

mtchabok
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 10:39 صبح
سلام
شیوه کاملی برای اینکار وجود نداره . ولی میتونید از کوکی استفاده کنین .
یه کوکی با تاریخ انقضای بسیار دور ثبت کنید و توسط چک کردن کوکی کلاینتها رو تشخیص بدین . البته این روش هم به سادگی قابل دور زدن هست .

MMSHFE
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 11:45 صبح
بهرحال استفاده از ایده IP زیاد جالب نیست چون بعداً جدولی از IPهای بلوک شده دارین و از اونجا که هربار به افراد یک IP خالی تصادفی داده میشه، ممکنه یک بنده خدایی که روحش هم از قضیه خبر نداره، IP بلاک شده بگیره و نتونه با ساییتون کار کنه! در حال حاضر روشهایی مثل ست کردن کوکی که دوستمون اشاره کردن یا کنترلهای امنیتی پیچیده تر مناسبه. مثلاً میتونید یک ایمیل هم از فردی که نظرش رو درج میکنه بگیرین و بعد یک لینک تأیید نظر به ایمیلش بفرستین و بگین فقط وقتی که روی لینک کلیک کنه و صفحه مقصد اون لینک باز بشه، نظرش توی صفحه مقصد لینک تأیید بشه و به نمایش در بیاد. اینطوری ایمیل نامعتبر نمیتونه بده و ازطرفی میتونید ایمیل Spammer رو بلوکه کنید و معمولاً هم برای اینجور کارها حوصله اینکه باز یک ایمیل جدید بسازن ندارن؛ ولی اگه بخواد برای هر نظر هم ایمیل جدید بسازه دیگه طرف واقعاً مشکل روحی داره و بگذارین کار خودش رو بکنه و از راههای دیگه مثل فیلترکردن کلمات نامربوط و جایگزینی اونها با * یا هر کارکتر دیگه استفاده کنید.

رضا قربانی
شنبه 26 فروردین 1391, 21:28 عصر
نظریه اول : اینجا ایرانه . کسی رو می خوایی بلاک کنی که وارد کاره ، پس بی خودی تلاش نکن.
نظریه دوم : اگه وارد کار نیست همون آی پی رو در بانک ذخیره کن و بعد از دیدن سایت جلوگیری کن .
نظریه سوم : نظرات نا مربوط رو هر جا دیدی با تابع Replace به جاش *** بذار و یک ایمیل اخطار واسش بفرست.
نظریه چهارم : غربی باش و آزاد (ولشان کن):لبخند: