PDA

View Full Version : سوال: ساختن جداول داینامیک برای درج مشخصات محصولات

idocsidocs
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 13:28 عصر
من می خوام برای هر محصول مشخصات متفاوتی درج کنم و برای این کار باید بتونم جداول داینامیک ایجاد کنم تا کار به خوبی انجام بشه.

لطفا بگید که برای ساختن جداول داینامیک برای درج مشخصات محصولات باید چیکار کنم؟

hassanzanjani1374
جمعه 25 فروردین 1391, 09:00 صبح
یکم بیشتر توضیح بده

mtchabok
جمعه 25 فروردین 1391, 12:21 عصر
ما چیزی به نام جداول دینامیک نداریم بلکه شما باید با استفاده از برنامه نویسی این امکان رو بوجود بیارید .
مثلا برای اینکه خصوصیات هر محصولتون فرق داره میتونید یک جدول برای ثبت مشخصات مشترک بین همه محصولات و نام محصولات استفاده کنین و یک جدول دیگه برای مشخصات خاص هر محصول که میتونه شامل ID محصول ، عنوان مشخصه و مقدارش .

idocsidocs
جمعه 25 فروردین 1391, 13:04 عصر
مثلا برای اینکه خصوصیات هر محصولتون فرق داره میتونید یک جدول برای ثبت مشخصات مشترک بین همه محصولات و نام محصولات استفاده کنین و یک جدول دیگه برای مشخصات خاص هر محصول که میتونه شامل ID محصول ، عنوان مشخصه و مقدارش .
منظورم طراحی دیتابیس نبود، منظورم اینه که چطور می تونم اطلاعات رو از کاربر بگیرم؟
به هر حال باید بتونم اطلاعات رو توی یه جدول html از کاربر بگیرم و نمایش بدم. برای این کار باید چیکار کنم؟

mtchabok
جمعه 25 فروردین 1391, 16:28 عصر
ببخشید من درست متوجه نشده بودم .
برای اینکار باید انواع مختلف محصولاتتون رو در بیارید و فیلدهاش رو در بیارین و برای هر نوع محصول یه فرم برای دریافت محصول بسازید که در زمان درج محصول توسط کاربر بتونه نوع محصول رو انتخاب کنه و فرم مربوط رو پر کنه .

idocsidocs
جمعه 25 فروردین 1391, 17:46 عصر
ببخشید من درست متوجه نشده بودم .
برای اینکار باید انواع مختلف محصولاتتون رو در بیارید و فیلدهاش رو در بیارین و برای هر نوع محصول یه فرم برای دریافت محصول بسازید که در زمان درج محصول توسط کاربر بتونه نوع محصول رو انتخاب کنه و فرم مربوط رو پر کنه .
می شه بیشتر توضیح بدید؟ جدول رو باید با جی کوئری بسازم؟

وقتی جدول رو ساختم باید همه محتویات جدول رو توی یه فیلد از دیتابیس ذخیره کنم؟

لطفا توضیح بدید.

mtchabok
جمعه 25 فروردین 1391, 19:24 عصر
خوب در ابتدا یه جدول برای ثبت همه محصولات می خوایم . مشخصات جدول این می تونه باشه :
- شماره منحصر به فرد محصول
- نام محصول
- تاریخ ثبت محصول
- نام ثبت کننده محصول

خوب حالا یه جدول دیگه برای خصوصیات هر محصول میخوایم که :
- شماره محصول
- نام خصوصیت
- مقدار مورد نظر

حالا میریم سراغ ساخت فرم برای ثبت محصولها . برای هر نوع محصول یه فرم ایجاد میکنیم . چونکه برخی از محصولها 3 فیلد دارن بعضیاشون 5 و ... .
در هنگام ثبت محصول کار های زیر باید انجام بشه :
در ابتدا که نام و تاریخ محصول به همراه نام ثبت کننده در جدول اول ثبت میشه و شماره اون رکورد گرفته شده و برای هر خصوصیت محصول در جدول دوم استفاده میشه . که شماره محصول ، عنوان خصوصیت و مقدار خصوصیت در جدول دوم ثبت میشه ( به تعداد خصوصیتهایی که وجود داره )