PDA

View Full Version : سوال: رنگ آمیزی و زیباسازی فرم

maktab
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 16:23 عصر
سلام
من میخوام ظاهر برنامه خودم را از نظر گرافیکی بهتر کنم شما چه روشی را پیشنهاد میکنید؟
از کامپوننت های آماده نمیخوام استفاده کنم چون برنامه را سنگین میکنه. از تصاویر هم زیاد نمیشه استفاده کرد بخصوص اگر قرار باشه بک گراند باشه چون این هم باعث سنگینی برنامه میشه. دقت کنید که من میخوام win app بنویسم پس wpf را پیشنهاد نکنید.
بهترین روشی که به نظر میرسه و میشه گفت کارم را راه میندازه رنگ کردن فرمه ولی من نمیخوام کل فرمم یک رنگ داشته باشه مثلا فرمم چهار قسمت داشته باشه هر قسمتش یک رنگ.
چطور این کار رو بکنم؟

hakim22
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 17:46 عصر
شما اول دست مارو میبندی بعد میگی بدوش !!!
به نظر من عکس زیاد هم سنگین نمیکنه وگرنه این هم سایت برای زمینه از عکس استفاده نمی کردند.
زمینه سازی هم تکنیک داره ، با طراحی چند پیکسل می توانید با یک عکس در حجم چند باید زمینه ها و شکل های زیبایی خلق کنید.
از Panel و SplitContainer استفاده کنید.
در کل برای برنامه های استاندارد Win App رنگین کمون درست کردن زیاد جالب نیست. این نرم افزارها مدل استاندارد هستند .
بیشتر منظور از شکل ساده ی دکمه ها و لیست ها اینه که همه ی کاربرها مفهومشون و روش کار با اونها رو میدونند. و راحت با نرم افزار کار می کنند.

maktab
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 18:15 عصر
زمینه سازی هم تکنیک داره ، با طراحی چند پیکسل می توانید با یک عکس در حجم چند باید زمینه ها و شکل های زیبایی خلق کنید.

نمونه دارید بزارید؟

hakim22
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 18:34 عصر
با پینت یک نقطه بکشید و اونو در همون اندازه ذخیره کنید و بعد به عنوان زمینه انتخاب کنید !
حالا اگر یک خط داشته باشیم که رنگش از بالا به پایین یکم تغییر کنه و مثلا از سفید به آبی تند بیاد وقتی به عنوان زمنیه بندازیدش مثل این میشه که زمینه سایه داره !