PDA

View Full Version : ارسال پیغام به پوشه کاربر از طریق فایل متنی

unforgiven
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 18:42 عصر
سلام دوستان
لطفا در مورد مسئله زیر اگه می تونید راه حل ارایه بدید .
ذکر این نکته اینجا ضروری هست که برنامه به صورت شبکه نیست و از ip و سوکت و ... استفاده نشده
یه برنامه خیلی ساده
فرض کنید کاربر a از درون برنامه, متنی رو برای کاربر b ارسال میکنه . این متن در پوشه کاربر b یک فایل متنی رو به روش ترتیبی یا تصادفی که همون پیغام کاربر a به کاربر b هست رو میسازه
مشکل اینجاست که چون از هیج نوع بانک اطلاعاتی قرار نیست استفاده بشه و بالطبع فیلدی وجود نداره ,چطور امکان داره که وقتی کاربر b وارد برنامه شد بهش پیغام داده بشه که شما پیغام جدیدی دارید.

ممنون میشم راهنمایی کنید یا نمونه برنامه ای بزارید

رامین مرادی
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 18:59 عصر
یه راه ساده برات پیشنهاد میدم وقتی می خوای فایلی ارسال کنی تو آخر فایل یه کارکتر مثل 1 قرار بده نشون بده که کاربر اینو هنوز نخونده و وقتی کاربر دوم خواست اونو بخونه اون یک رو 0 کن که برنامه دفعه بعد بدونه این فایلو خونده البته می تونی توی نامش هم از این روش استفاده کنی البته روش های جالب دیگه ای وجود داره این روش یکی از ساده ترین روش هاست که به نظر من این هم خوبه

unforgiven
جمعه 25 فروردین 1391, 13:23 عصر
vb-proj سلام
ممنون از پیشنهادت - من سورس برنامه رو گذاشتم و در آخر کاراکتر 1 رو هم اضافه کردم ولی این کاراکتر تو خود متن پیام هم نشون داده میشه و این خوب نیست , دوم اینکه من تو خوندنش برای نشون دادن اینکه پیغام جدید هست مشکل دارم و نتونستم این مشکل رو حل کنم . لطفا اگه می تونید سورس رو اصلاح کنید .
ممنونم

unforgiven
شنبه 26 فروردین 1391, 16:50 عصر
از دوستان
کسی پیشنهادی در این مورد نداره
راه کار بهتری ؟

رامین مرادی
شنبه 26 فروردین 1391, 19:40 عصر
خوب تو متنو از کاراکتر اول به بعد با تابع مید نشون بده یعنی شروع رو از 2 فرض کن و متنتو بگیر و توی یه استرینق ذخیره کن یا نشون بده باشه کدت رو هم بررسی می کنم
تنک

رامین مرادی
یک شنبه 27 فروردین 1391, 17:43 عصر
دوست عزیز اینم برنامه نمونه خودت می تونی توسعش بدی اگه سوالی بود در خدمتیم:تشویق:

unforgiven
دوشنبه 28 فروردین 1391, 09:40 صبح
دوست عزیز سلام
این برنامه ای که گذاشتید طرز کارش مثل سورسی هست که من گذاشتم . مشکل من نمایش پیغام به هر دو کاربر بود که وقتی وارد برنامه شدند بهشون یادآوری بشه که پیام جدیدی دارند .
از اینکه وقت گذاشتید و به این پست توجه کردید ممنونم .

رامین مرادی
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 11:24 صبح
من فایلتو دان نکردم خوب بقیش راحته وقتی برنامه شروع میشه البته نوع کاربر ا یا ب برو فایل رو چک کن بعد با یه مسیج باکس خبرش کن
اگه می خوای بقیشم بنویسم ولی کار راحته خبر بده تو خصوصی

رامین مرادی
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 20:23 عصر
خوب اینم برنامه کامل:بوس:

unforgiven
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 09:37 صبح
سلام
ممنونم با یه روش دیگه تونستم مشکل رو حل کنم