PDA

View Full Version : سوال در مورد linkbutton و imagebutton ها

blackway
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 23:47 عصر
با سلام چند روز پیش تو سایت rayaneh.comبودم چیزی نظرم رو جلب کرد
و اون این بود وقتی رو دکمه اضافه به سبد میومدم عبارت (3112) javascript:add2basket
بود که لینک میشد ولی من وقتی از link یا image باتن ها استفاده میکنم عبارت dopostback میاد اگه بخوام مثل این سایت درست کنم باید چه کارکنم ؟
سوال دوم اینکه منو دسته بندی در این سایت رو چهگونه میتونم با xml به صورت داینامیک پیاده سازی کنم
البته فایل xml رو ساختم نمیدونم چه جوری به صورت منو در صفحه نمایش بدم مثل همین سایت که استفاده کرده.
ممنون منتظر پاسخ ها میمانم

ghbn1362
جمعه 25 فروردین 1391, 11:51 صبح
linkbutton و Imagebutton هر دو اشیای runat=server هستند و رویدادهای آنها سمت سرور اجرا می گردد برای همین شما ان دستور را در زمان اشاره موس به اشیا می بینید شما می توانید از اشیای html مثل شی A استفاده نمایید و این حالت را شبیه سازی نمایید یا آنکه از همین اشیا استفاده نموده و در خصوصیت OnClientClick استفاده نماید و تابع جاوااسکریپت خود را در این خصوصیت فراخوانی نمایید
در مورد منو هم می توانید از منوهای مختلفی استفاده نمایید بستگی به منوی دارد که دارید و می خواهید از آن استفاده نمایید

d_derakhshani
جمعه 25 فروردین 1391, 13:06 عصر
در مورد منو:
يك XmlDataSource در صفحه قرار بديد و خاصيت DataSource منو رو به اين كنترل بايند كنيد. سپس فايل تون رو به XmlDataSource معرفي كنيد. فايل تون بايد قالب خاصي داشته باشه.
خودتون در مورد XmlDataSource تحقيق كنيد. روش كار شو ياد بگيريد