PDA

View Full Version : سوال: باز کردن و بستن سایر برنامه های نصب شده توسط برنامه ما

Mehdi Tahmasebi
جمعه 25 فروردین 1391, 09:49 صبح
با سلام خدمت دوستان:

با چه دستوراتی میشه سایر برنامه های نصب شده در ویندوز رو کنترل کرد؟ مثلا اون ها رو بست یا اجرا کرد.
در ویندوز با استفاده از خط فرمان و RUN میشه برنامه ها رو اجرا کرد یا... حالا با نوشتن یک برنامه که بتونه کار مشابهی انجام بده مشکل حله!
کلا بهترین روش برای این کار چیه؟ لطفا کدهای نمونه در C# رو معرفی کنید::لبخندساده:

mazaher5723
جمعه 25 فروردین 1391, 10:03 صبح
سلام دوست عزیز
ی راحلش اینه که از توابع ای پی ای استفاده کنی.از تابع closewindows فک کنم.
ی راحش اینه که از کلاس process استفاده کنی البته اینو کار نکردم و مطمن نیستم

Mehdi Tahmasebi
جمعه 25 فروردین 1391, 20:37 عصر
سلام دوست عزیز
ی راحلش اینه که از توابع ای پی ای استفاده کنی.از تابع closewindows فک کنم.
ی راحش اینه که از کلاس process استفاده کنی البته اینو کار نکردم و مطمن نیستم

ممنون. حالا کد نمونه ای برای توابع API نداشتین؟

سایر دوستان راهکاری ندارن؟!! ( خصوصا از طریق دستورات خط فرمان از داخل کدهای C# ) :متفکر:

hakim22
جمعه 25 فروردین 1391, 23:07 عصر
یک راهش استفاده از proccess هاست :

Process.GetProcesses()
Dim myprc As New Process
myprc.MainWindowHandle

مثلا با این کد شما به پنجره ی اصلی دسترسی پیدا می کنید و میشود بعداد minimize یا maximize بشود.

من در یک پروژه نیاز داشتم یک برنامه که قابلیت ActiveX نداشت. و تنها راه کنترل آن از بیرون بود رو کنترل کنم. یعنی قرار بود ما کار یک کاربر معمولی رو در پشت نرم افزار اتوماتیک کنیم.
این شامل کار با فرمهای زیادی بود که کاربر باید پر میکرد و بعد پنجره هایی رو باز میکرد. فایلهایی رو انتخاب میکرد و خلاصه هر کاری که ممکن است با یک نرم افزاری در حد ورد انجام دهید !
برای اینکه به خیلی کد نویسی نیاز بود من مشکلم را با استفاده از نرم افزار AutoIT حل کردم.
این نرم افزار رایگانه و خودش یک زبان برنامه نویسی به سبک VBA داره و خیلی خیلی قوی و کامل است و شما می توانید تمام کار یک کاربر را در پشت رایانه شبیه سازی کنید.
خوبی این نرم افزار کتابخانه ی دستورات آن به صورت com است. با افزودن این Library به برنامه ی خود می توانید از تمام توابع آن درون دات نت استفاده کنید.
خیلی بهتر از وقت گذاشتن و کد نویسی اون حجم برنامه است که در نهایت خیلی ضعیفتر از این درخواهد آمد.