PDA

View Full Version : عکس گرفتن از محیط بازی

Veteran
جمعه 25 فروردین 1391, 15:53 عصر
سلام دوستان.
به چه شکل میشه از محیط های بازی با vb6 عکس گرفت ؟

xxxxx_xxxxx
جمعه 25 فروردین 1391, 16:12 عصر
سلام،
از چه تابعی استفاده میکنی؟
من با استفاده از تابع StretchBlt از محیط بازی هایی مثل Counter Strike و Baatlefield 3 عکس گرفتم.

Veteran
جمعه 25 فروردین 1391, 18:16 عصر
از BitBlt استفاده میکنم.
همین تابعی رو هم که شما معرقی کردین رو دارم و با اونم عکس گرفتم اما از باز عکس نگرفت !

M.T.P
جمعه 25 فروردین 1391, 19:41 عصر
ویندوزت چیه؟
اگه ویندوز xp هست که بدون هیچ مشکلی با پروژه ضمیمه پست 6 می تونید عکس بگیرید.
اگه ویندوزت 7 هست تو اکثر بازی ها تصویر سیاه برگشت داده میشه به خاطر Anti Aliassing ویندوز 7 روی پنجره ها.
البته با غیر فعال کردن Aero ویندوز 7 اسکرین شات خیلی از بازی ها درست میشه اما بعضی هاشون به هیچ وجه نمیشه!
بعضی بازی ها هم تو تنظیماتشون گزینه Anti aliassing دارن که غیر فعال کنی درست میشه.

Veteran
جمعه 25 فروردین 1391, 20:39 عصر
این کد هم کار نکرد !
ویندوز 7 هم دارم.

M.T.P
شنبه 26 فروردین 1391, 00:05 صبح
با زدن کلید F10 توی هر برنامه یا بازی که باشی یک عکس تمام صفحه میگیره و تو Desktop برات ذخیره می کنه.

Veteran
دوشنبه 28 فروردین 1391, 21:22 عصر
تشکر از همه دوستان.
اما این توابعی که معرفی کردین نشد از محیط بازی عکس گرفت

M.T.P
دوشنبه 28 فروردین 1391, 21:46 عصر
تشکر از همه دوستان.
اما این توابعی که معرفی کردین نشد از محیط بازی عکس گرفت

یعنی چطور عکسی ؟
برنامه ضمیمه فکر نکنم چیزی کم و کسر داشته باشه!
میری تو بازی و با F10 از بازی عکس میگیری و برنامه عکس رو تو Desktop برات ذخیره می کنه.
البته در مورد مشکل عکس سیاه برگشتی بعضی بازی های Full Screen در windows 7 هنوز Microsoft پاسخ درست حسابی مطرح نکرده (چون اکثر نرم افزار ها به همین روش از محیط ویندوز عکس برداری می کنند) ، اما تو windows xp برای عکس گرفتن هیچ مشکلی نیست.

Veteran
دوشنبه 28 فروردین 1391, 22:11 عصر
بله برنامه مشکلی نداره توی محیط ویندوز هیچ مشکلی نداره.
اما توی بازی در ویندوز 7 مشکل داره عکس از خود محیط بازی نمیگیره

M.T.P
دوشنبه 28 فروردین 1391, 22:24 عصر
از چندین بازی با رزولوشن های مختلف SD , HD , Full HD عکس گرفتم مشکل نداشت.
عکس های شما مشکلش چیه؟

Veteran
دوشنبه 28 فروردین 1391, 22:35 عصر
مثلا دارم بازی میکنم بعد میخوام عکس بگیرم. عکس از خود محیط بازی نمیگیره از محیط اصلی بازی که وقتی بازی رو اجرا میکنیم صفحه تنظیمات و رفتن به بازی و انتخاب مراحل از اون صفجه عکس میگیره در حالی که من دارم بازی میکنم.

M.T.P
دوشنبه 28 فروردین 1391, 22:37 عصر
احتمالا بازیتون Counter هست ، بعضی از بازی ها هم که سیاه نمیشن در عوض این مشکل رو دارن.

تو xp این مشکل نیست.

nesfenafar
شنبه 10 فروردین 1392, 11:39 صبح
بچه ها من ی برنامه به زبان vb5 میخواستم که عمل پرینت اسکرین رو انجام بده ودر جایی با اسم تاریخ وزمان اون عکس ذخیره کنه کسی میتونه برنامه ای رو به من معرفی کنه یا کدهاشو برام بگه ممنون میشم یکم ضروری هست پروژه درسیمه ممنون میشم اگه کمکم کنید