PDA

View Full Version : سوال: کمپوننت خواندن اعداد فارسی

mazaher5723
شنبه 26 فروردین 1391, 16:09 عصر
سلام دوستان و اساتیدن عزیز
کمپوننتی دارین که جمله رو بخونه؟
منظورم اینه که یک کلمه فارسی را بخونه؟
(من اعدادو می خوام بخونه)

اگه کمپوننتشو دارین بذارین ممنون می شم
مظاهر

mazaher5723
شنبه 26 فروردین 1391, 22:18 عصر
دوستان تاحالا کمپوننت ندیدین حتی اسمشو هم بگین کافی هست

ozzy_mra
یک شنبه 27 فروردین 1391, 07:48 صبح
فکر نمی کنم همچین کامپوننتی وجود داشته باشه ولی با یه پردازش ساده رشته ای می تونی خودت بنویسیش
تکیت تکست باکستو بخونه و کاراکتر به کارکتر بره جلو اگه عدد بود (که با یه دستور switch case می تونی بنویسیش) تو یه متغییر رشته ای ذخیره کنه و در آخر نمایش بده.
دقیقاً کدش تو سایت هست من قبلاً دیدمش با یه جستجو پیداش می کنی

Sany_Pro
چهارشنبه 28 تیر 1391, 16:59 عصر
سلام دوستان و اساتیدن عزیز
کمپوننتی دارین که جمله رو بخونه؟
منظورم اینه که یک کلمه فارسی را بخونه؟
(من اعدادو می خوام بخونه)

اگه کمپوننتشو دارین بذارین ممنون می شم
مظاهر
سلام برادر
بیا از اینجا دانلود کن
http://www.etemadpardaz.com/Download/numberfarsi.rar

Farshid007
چهارشنبه 28 تیر 1391, 18:08 عصر
واسه نحو ه ی استفاده اش هم یه مثال بده!

Farshid007
چهارشنبه 28 تیر 1391, 18:10 عصر
مثلا:
FarsiNumber.FarsiNumber F = new FarsiNumber.FarsiNumber(true);
F.GetFarsiNumber(100);
F.PlayNum();

Farshid007
چهارشنبه 28 تیر 1391, 18:12 عصر
بابا دمت گرم عجب چیزیه!
ای کاش واسه متن فارسی هم بود

Y_Safaiee
چهارشنبه 28 تیر 1391, 18:20 عصر
با سلام خدمت شما

بهترین کامپوننت برای این کارها کامپوننت TxtProNet هست که امکانات زیاد و جالبی داره مثه فقط اعداد بگیره,فقط حرف فارسی بگیره,فقط انگلیسی بگیره,حالت پولی برای اعداد ایجاد میکنه,تاریخ شمسی بگیره و ... که هرکدام قابلیت ادغام با همو دارن یعنی میتونه فقط اعداد و حرف فارسی بگیره

موفق باشین
بایت بایت

Sany_Pro
چهارشنبه 28 تیر 1391, 21:46 عصر
بابا دمت گرم عجب چیزیه!
ای کاش واسه متن فارسی هم بود
قربونت داداش حالا بعدا یه ورژن با صدای کیفیت بالا تر میذارم ..

ali_habibi1384
پنج شنبه 29 تیر 1391, 00:58 صبح
با سلام خدمت شما

بهترین کامپوننت برای این کارها کامپوننت TxtProNet هست که امکانات زیاد و جالبی داره مثه فقط اعداد بگیره,فقط حرف فارسی بگیره,فقط انگلیسی بگیره,حالت پولی برای اعداد ایجاد میکنه,تاریخ شمسی بگیره و ... که هرکدام قابلیت ادغام با همو دارن یعنی میتونه فقط اعداد و حرف فارسی بگیره

موفق باشین
بایت بایت
ايني رو كه ميگي من طراحيش كردم و سورسش هم توي سايت گذاشته بودم اما چيزي كه اين بنده خدا ميخواد رو برآورده نميكنه.اين ميخواد عدد توسط اسپيكر خونده بشه مثل برنامه هاي بانك يا ساندويچيا.البته كامپوننت اين رو هم نوشتم اما نياز ايشون با همين برآورده ميشه.

ali_habibi1384
پنج شنبه 29 تیر 1391, 01:14 صبح
كيفيت صداش خيلي بده اگر كيفيت صداشو ميزون كني خوب ميشه.انگار طرف يكبار ميره عقب حرف ميزنه بعدش مياد جلو دهنشو ميكنو تو قابلمه داد ميزنه باز ميره عقب داد ميكشه بعدش دم گوشت آروم ميگه!
ببخشيد اينجوري گفتم ولي عاليه فقط كيفيتشو خوب كن

Y_Safaiee
پنج شنبه 29 تیر 1391, 06:14 صبح
با سلام مجدد خدمت شما

با عرض معذرت من اشتباه متوجه متنتون شدم اما خوندن اعداد فارسی که خیلی آسونه , خودم چند وقت پیش سر نرم افزاری که برای بانک اقتصاد نوین داشتم مینوشتم این چالشو داشتم اما با کمی آنالیز دیدم چارش خیلی سادس :

خوب کل قضیش :

دسته بندی اعداد ما چیه ؟ یکان,دهگان,صدگان,هزارگان درسته؟از 20 به بالا ادغام یکان با دهگان و از 100 به بالا ادغام دهگان و یکان,شما برای راحتی کار و انحصاری کردن کارتون میتونین صداتونو به این صورت ضبط کنین :

از 1 تا 20 رو بگید

بعد 10,20,30,40,50,60,70,80,90,100

بعد 100,200,300,400,500,600,700,800,900,1000

در آخرم هم دو کلمه "و" و "شماره"

من طیفشو کم تعریف میکنم تا قابل درک باشه,حالا نیگا کنید عددی رو نمیشه پیدا کردن که تو این مجموعه نباشه مثلا شماره 1023 خوب هزارگانو دارم , دهگانم هست,3 هم که تو یکانه

خیلی راحته از فرمول تبدیل عدد به حرف که برای واحدهای پولیه میشه الگو گرفت و در اونجا حرف برگشت داده میشه شما نام فایل ها رو برگشت مثلا

ply.soundplay(1000.mp3)
System.Threading.Thread.Sleep(1000);
ply.soundplay(va.mp3)
ply.soundplay(20.mp3)
ply.soundplay(va.mp3)
ply.soundplay(3.mp3)

به همبن راحتی,حالا برای راحتی کار شما میتونین تو کلاسها پیاده سازی کنید یا فایلهای صوتی رو Embedded و فایل dll بسازید

موفق باشید
بایت بایت

Sany_Pro
پنج شنبه 29 تیر 1391, 08:52 صبح
كيفيت صداش خيلي بده اگر كيفيت صداشو ميزون كني خوب ميشه.انگار طرف يكبار ميره عقب حرف ميزنه بعدش مياد جلو دهنشو ميكنو تو قابلمه داد ميزنه باز ميره عقب داد ميكشه بعدش دم گوشت آروم ميگه!
ببخشيد اينجوري گفتم ولي عاليه فقط كيفيتشو خوب كن
موافقم ولی نه به این شدت که شما میگی .. این حالت تست داشت وقت کنیم دوباره ضبط میکنیم
موفق باشی

Sany_Pro
پنج شنبه 29 تیر 1391, 08:55 صبح
با سلام مجدد خدمت شما

با عرض معذرت من اشتباه متوجه متنتون شدم اما خوندن اعداد فارسی که خیلی آسونه , خودم چند وقت پیش سر نرم افزاری که برای بانک اقتصاد نوین داشتم مینوشتم این چالشو داشتم اما با کمی آنالیز دیدم چارش خیلی سادس :

خوب کل قضیش :

دسته بندی اعداد ما چیه ؟ یکان,دهگان,صدگان,هزارگان درسته؟از 20 به بالا ادغام یکان با دهگان و از 100 به بالا ادغام دهگان و یکان,شما برای راحتی کار و انحصاری کردن کارتون میتونین صداتونو به این صورت ضبط کنین :

از 1 تا 20 رو بگید

بعد 10,20,30,40,50,60,70,80,90,100

بعد 100,200,300,400,500,600,700,800,900,1000

در آخرم هم دو کلمه "و" و "شماره"

من طیفشو کم تعریف میکنم تا قابل درک باشه,حالا نیگا کنید عددی رو نمیشه پیدا کردن که تو این مجموعه نباشه مثلا شماره 1023 خوب هزارگانو دارم , دهگانم هست,3 هم که تو یکانه

خیلی راحته از فرمول تبدیل عدد به حرف که برای واحدهای پولیه میشه الگو گرفت و در اونجا حرف برگشت داده میشه شما نام فایل ها رو برگشت مثلا

ply.soundplay(1000.mp3)
ply.soundplay(20.mp3)
ply.soundplay(3.mp3)

به همبن راحتی,حالا برای راحتی کار شما میتونین تو کلاسها پیاده سازی کنید یا فایلهای صوتی رو Embedded و فایل dll بسازید

موفق باشید
بایت بایت
بله تقریبا درسته فقط اون "و" رو نمیتونی مثل کاراکتر باهاش برخورد کنی چون مثلا اینجوری میشه
دویست او بیست یا چهارصد او پنج
پس جدا باید داشته باشی

Y_Safaiee
پنج شنبه 29 تیر 1391, 09:16 صبح
بله تقریبا درسته فقط اون "و" رو نمیتونی مثل کاراکتر باهاش برخورد کنی چون مثلا اینجوری میشه
دویست او بیست یا چهارصد او پنج
پس جدا باید داشته باشی

آره دیگه دوست خوبم , کل ضیط ها و گفتن اعداد و ... باید جدا جدا گفته شه و در آخر با هم ادغام شه,کامنتمو واسه شفاف سازی بیشتر ویرایش کردم.

موفق باشین
بایت بایت