PDA

View Full Version : نحوه آپدیت کردن برنامه

from_hell
شنبه 26 فروردین 1391, 22:37 عصر
با سلام
من یک برنامه نوشتم که پایگاه داده هم ذاره.اون رو در سیستم مقصد نصب کردم ویک مدت هست که دارن با اون برنامه کار می کنند.حالا ازم خواستند چند تا امکانات تازه اضافه کنم.پایگاه داده هم پر از داده هست.آیا همین که برنامه قبلی رو پاک کنم و جدید رو نصب کنم عملی هست یا که نه باید برنامه رو آپدیت کنم؟ :متفکر:

omidamiry
شنبه 26 فروردین 1391, 22:45 عصر
من تیبل های اضافه شده به بانک رو به صورت دستی به بانک قبلی طرف اضافه میکنم.

from_hell
شنبه 26 فروردین 1391, 23:12 عصر
می شه مسئله رو 2 جور تعریف کرد 1- اپدیت کردن دیتابیس یا همان اضافه کردن جدول جدید
2- آپدیت کردن خود برنامه(اضافه کردن منو ، اضافه کردن فرم جدید و...)
اگر در هر مورد راهنمایی کنید ممنون میشم.
در ضمن چطور به طور دستی اضافه میکنید در حالی که در سیستم مقصد فقط نسخه express نصبه نه نسخه کامل؟

hakim22
یک شنبه 27 فروردین 1391, 10:12 صبح
آپدیت کردن برنامه تا زمانی بدون تغییر دیتابیس مشکلی نداره و تا زمانی که کار عجیب و غریب نکنید که رکوردهای قبلی رو نتونه بخونه با تغییر فرمها و گزارشها و ... مشکل خاصی پیش نخواهد آمد.
اما برای تغییر دیتابیس یک داستان متفاوتی دارید. اول اینکه باید حتما یک پشتیبان کامل بگیرید.
تغییر دادن جدول ها و ارتباطهای بین اونها ممکنه منجر به casecading بشه . یعنی زنجیر وارد همه ی رکورهای توی همه ی جدولها تغییر کنند. تنظیمات مربوط به هر ارتباط رو باید حتما چک کنید.
شما می توانید با استفاده از توابع درون کتابخانه ی SMO هر تغییری رو با کد روی جدول و دیتابیس ها اعمال کنید. اعم از تغییر فیلدها و اضافه کردن به اونها و حتی تغییر دادن ارتباط ها ، اضافه کردن جداول جدید و حذف جداول دیگر، حتی ساختن دیتابیس های جدید.

پیشنهاد من اینه که اگر مشکل پیش نمیاد یک دیتابیس جدید در کنار دیتابیس قبلی اضافه کنید و ارتباط بین اونها رو به صورت دستی و با گرفتن کد ID رکوردها برقرار کنید.
عملا شاید از بعضی قابلیت های SQL صرف نظر خواهید کرد اما تغییر دادن جداول و داده های درون اون خیلی پر دردسر تر از اضافه کردن یک دیتابیس جدید و تغییر relation های بین اونهاست. مخصوصا اگر هیچ relation خاصی اضافه نمی کنید.
بعضی وقتها دیتابیس ها به اندازه نقشه ی یک شهر درهم و برهم میشوند !!!
اضافه کردن دیتابیس های جدید مثل شهرک سازی در حومه است، راه را کمی دور می کند اما از شلوغی می کاهد . و نظم بیشتری به کار شما خواهد داد.

MAHDIhp_devsq
یک شنبه 27 فروردین 1391, 11:43 صبح
با برنامه Wybuild این کار را می شود انجام داد
یه سری به این وب لاگ بزن
http://freecomponents.blogfa.com/