PDA

View Full Version : حرفه ای: نظر کارشناسیتون راجب برنامه من

bozhmehrani
یک شنبه 27 فروردین 1391, 00:25 صبح
سلام دوستان
ازتون میخوام در مورد دیزاینی که واسه برنامه ام زدم نظر بدین ، ممنون میشم.
من زیاد حرفه ای ام نیستم ، برعکس برنامه مهمی ام خورده به پستم روش خیلی حساسم .نمیخوام برنامه ام رسید دست دو نفر آدم حسابی و حرفه ای که برنامه نویسی سرشون میشه .....

پیشاپیش از نظرات سنجیده تون کمال تشکر رو دارم

85768

در ضمن دو تا سوال
1.برای اینکه برنامه تو ریزیلوشن های مختلف جواب بده و بهم نریزه چه راه کارهایی است؟
ریزولیشن صفحه من رو 1280
2.عکسی که تو این صفحه از برنامه گرفتم پره بعضی صفحات هست که سه چهار تا لیبل داره و سه چار تا تکس باکس و یک گرید کلا صفحه خالیه تو ذوق میزنه با چی پرش کنم؟

mehran_337
یک شنبه 27 فروردین 1391, 07:27 صبح
برنامه قشنگی شده .البته به نظرم به کاربر اجازه بدی تا از تم های آبی هم استفاده کنه بد نیست.
از چه ریبون تبی استفاده کردی که راست چین شده ؟

bozhmehrani
یک شنبه 27 فروردین 1391, 07:45 صبح
از کنترل های DevComponents.DotNetBar2 استفاده کردم و اینکه از ribbonPanelوribbonBar استفاده کردم که خاصیت dockاونوleftمیزاری که میاد سمت راست:چشمک:
این برنامه شروعه کاره ، هنوز قسمت های دیگش مونده.اونی که شما اشاره کردی حتما در نظر میگیرم.ممنون
این برنامه رو به یکی از بچه ها (حرفه ای )دادم تو سیستمش دید اولا که میگفت نصف از صفحه نبود دوما میگفت این چه دیزاینی که زدی کلی مشکل داره بعضی صفحات جای خالی زیادی داره، و گفت برو برنامه نویسی رو اگه میتونی بزار کنار :متفکر::متعجب:(درضمن آدمیه که نسنجیده حرفی رو نمیزنه.رفت رو مخ ما)
حتما نظراتتونو بدین،ممنون.سوالای منو(بالا) هم جواب بدین.

ASKaffash
یک شنبه 27 فروردین 1391, 07:45 صبح
سلام
چند نکته :
- کمبوباکس ها از چپ به راست است
- فیلد کلیدی این جدول چیست ؟
- در این جدول تحصیلات و سوابق شغلی فیلد نیستند بلکه رابطه Master/Detail دارند و باید دو جدول دیگر نیز طراحی کنید
- بنظرم دو Tab ثبت و ویرایش کنار هم بی ارتباط هستند

bozhmehrani
یک شنبه 27 فروردین 1391, 16:01 عصر
-ok
-یک شمارنده که به صورت مکس آی دی انتخاب می شود
-فک نکنم زیاد لازم باشه ها،چون این ها کلا مربوط به اطلاعات یک فرده از نام و تا شغل
-برای ویرایش فضای گذاشتن گرید نبود که کاربر از گرید فیلدشو با سرچ انتخاب کنه و....تا ویرایش برای همون من تو یک صفحه دیگه یک گرید با امکان سرچ گذاشتم که کاربر با انتخاب سطر و دابل کلیک یک پنجره (شو دیالوگ)برایش باز میشود که اطلاعات اون سطرو میتونه در فرم باز شده ویرایش بکند

amirrr3
یک شنبه 27 فروردین 1391, 16:30 عصر
دوست عزیز بهترین کار اینه که از خاصیت anchor استفاده کنی تا با بزرگتر شدن فرم ، کنترل ها تکلیف خودشون رو بدونن و به سمتی برن که فرم به هم نریزه
مثلا می تونی کنترل های سمت راست را با anchor راست و بالا ست کنی اینجوری اگه فرم بزرگتر شد این کنترل ها از لبه ی سمت راست و همچنین بالا پیروی می کنند
در ضمن باید واسه فرمت مینیمایز رو انتخاب کنی تا کاربر نتونه از اون حد کوچکترش کنه و فرمت بهم نریزه
البته یه متد هست که میتونه اندازه صفحه مجازی کاربر رو بگیره که شاید واست جالب باشه

SystemInformation.VirtualScreen.ToString()

bozhmehrani
یک شنبه 27 فروردین 1391, 22:00 عصر
دوست عزیز بهترین کار اینه که از خاصیت anchor استفاده کنی

SystemInformation.VirtualScreen.ToString()

ممنون من anchor رو رعایت میکنم ولی واسه قضیه رزولوشن مشکل دارم،و مشکل اصلی دیگه هم با این دیزاینی که زدم چون مقداری از صفحه رو منوهای سمت راست وبالا گرفتن و فرم و نمیشه مثل دیزاین عادی بگی center scrin باشه
بابت متد هم ممنون ، خودت استفاده کردی چجوریاست؟یعنی برا هر اندازه صفحه باید ....آره؟
دوستان اگه نمونه کاری در این رابطه دارن ممنون میشم بزارن

Alghoochi
یک شنبه 27 فروردین 1391, 23:10 عصر
طراحی رو خیلی خوب انجام دادی. فقط اگه جای توصیحات اطلاعات روستا رو بزاری بهتره. توضیحات هم بیاد پایین صفحه. این‌جوری فضای خالی اون بالا پر می‌شه و فرم قشنگ‌تر میشه. البته این نظر منه و انتخاب با خودته.

Hybrid
یک شنبه 27 فروردین 1391, 23:26 عصر
سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه :

طراحیتون خوبه ولی یک نکته ، همون اطلاعات مربوط به روستا رو بیار داخل GroupBox پایینی اگه دقت کنید حجم خیلی زیادی از فرم(سمت راست Group Box روستا) به هدر رفته به خاطر همین کار.

2 ) به نظرم فاصله ی بین تکست باکس ها رو تا حد امکان کم کن تا فضا آزاد بشه و برنامتون جمع و جورتر بشه .

3 ) هر چی این ظاهر برنامتون کوچکتر باشه و از خاصیت Anchor بدرستی استفاده کنید احتمال اینکه در سیستم مشتری رزولوشن به هم بخوره کمتر هست.

4 ) در سمت راست فاصله ی بین ساعت و ذکر روز هفته خیلی زیاده فاصلشون رو کم کن .

5 ) به جای Calender فارسی میتونی از یک لیبل استفاده کنید که تاریخ و روز هفته و و ماه رو کامل واستون مشخص کنه ، اینکار باعث میشه فضای اضافی که در اثر این کارتون ایجاد شده حذف بشه.

هر چی نمای برنامتون ساده تر باشه رضایت مشتری خیلی بیشتر هست.

اگر نکته ی دیگه ای بود حتما در جریان میزارم.

موفق باشید

کاظم فلاحی خواه
یک شنبه 27 فروردین 1391, 23:45 عصر
http://www.csharphelp.com/archives4/files/archive676/Resolution.zip

با تشکر ./

85813

amirrr3
دوشنبه 28 فروردین 1391, 18:22 عصر
ممنون من anchor رو رعایت میکنم ولی واسه قضیه رزولوشن مشکل دارم،و مشکل اصلی دیگه هم با این دیزاینی که زدم چون مقداری از صفحه رو منوهای سمت راست وبالا گرفتن و فرم و نمیشه مثل دیزاین عادی بگی center scrin باشه
بابت متد هم ممنون ، خودت استفاده کردی چجوریاست؟یعنی برا هر اندازه صفحه باید ....آره؟
دوستان اگه نمونه کاری در این رابطه دارن ممنون میشم بزارن
کنترل های قسمت روستا با کنترل های قسمت اطلاعات هم راستا نیستن و این ظاهر جالبی نداره
اگه ساعت رو ببری بالا و تقویم رو بیاری پایین و یا حذف کنی بهتره. تاریخ رو با لیبل نمایش بده همچنین روز

در مورد متدی که گفتم زمانی استفاده می کردم که فرم رو می خواستم یه جای خاصی از صفحه نمایش بدم که این کار بدون داشتن رزولوشن میسر نبود. در مورد فرم شما که فول اسکرینه فکر نکنم زیاد به کارتون بیاد
موفق باشی