PDA

View Full Version : سوال: سیستم موقعیت مکانی

endline88
یک شنبه 27 فروردین 1391, 02:30 صبح
سلام وقتتون بخیر

در یک پروژه کارفرما خواسته که ویزیتورهای خودش رو چک کنه(ویزیتورها به شهرها و فروشگاه ها می رن برای ارایه محصولات)
یعنی وقتی کارفرما وارد سایت شد بتونه هرکدوم از ویزیتورهاشو انتخاب کنه و ببینه اونها دقیقا کجا هستند..
ویزیتورها فقط یک تبلت به همراه دارند(بدون سیم کارت)، یعنی باید آن ها را از طریق اینترنت یا GPS ردیابی کرد...
من کاملا در این رابطه گنگ هستم، از دوستان کسی می دونه برای راه اندازی این سیستم چه روش هایی هست؟
و اینکه روند کار به چه صورت هست؟
بهتره از اینترنت استفاده بشه یا GPS؟

خیلی ممنون

NIMA_1981
یک شنبه 27 فروردین 1391, 11:02 صبح
gps برای تشخیص موقعیت مکانی استفاده میشه اما باید این اطلاعات که شامل طول و عرض جغرافیایی است به یک طریق به یک جایی ارسال بشه که معمولا از طریق ارسال sms این کار را انجام میدن بعد میتونی یا خودت یک برنامه بنویسی که موقعیت را نشون بده یا از ابزار های گوگل استفاده کنی

endline88
یک شنبه 27 فروردین 1391, 11:09 صبح
ممنون که پاسخ دادی.
مشکلی که وجود داره همینه که تبلت ها WiFi هستند فقط !
GPS هرجایی خوب جواب میده؟ تو همه شهرها، مناطق سرپوشیده؟

من خودم به ذهنم رسید که از سرویس Google Map که الان دیگه روی همه گوشی ها و تبلت ها هست (یا میشه نصب کرد) استفاده کنم. یه برنامه مثلا تحت آندروید بنویسم که در بازه های زمانی خاصی موقعیت ویزیتور رو به آدرس سایت بفرسته!
این کار عملی هست؟ کسی برای این سبک مثالی داره؟(حالا به هر زبانی باشه)

خیلی ممنون

fozolefozola
یک شنبه 27 فروردین 1391, 11:28 صبح
درست که گفتید سیم کارت ندارن ولی بنظر من خرج کمی داره و سخت هم نیست و تو ایران بهتر جواب میده
گوگل یک سیستمی داره که تمام دوستانتون رو می تونید بصورت آنلاین در هر کجا باشن ببینید
من خودم تک نفرش و استفاده کردم

نرم افزار گوگل مپ مخصوص گوشی رو نصب می کنید و با اکانت گوگل وارد نرم افزار میشد و بعد از دوستانتان و یا همکاران نیز باید همین کار و بکنن داده های ارسالی و دریافتی کم است و هزینه ی زیادی ندارد و دوستانتان به هر کجا که میروند را می بینید

این روش رو من نیز دارم عمل می کنم

شرمنده این هیچ ربطی به برنامه نویسی نداشت ولی راه حل ساده ایست

endline88
یک شنبه 27 فروردین 1391, 21:26 عصر
ممنون، چرا با این نرم افزار آشنا هستم، اما لازم است که موقعیت افراد هرلحظه ای که مدیر اراده کرد در پنل مدیریت نمایش داده شود.
راه حلی که من برای این کار پیدا کردم به این صورت است که باید نرم افزاری تحت سیستم عامل تبلت ها (آندروید) نوشته شود که هرلحظه موقعیت مکانی که فرد حضور دارد را از سرویس Google Map دریافت کند (این سرویس در Android SDK هم از طریق GPS و هم GPRS و WiFi در اختیار برنامه نویسان قرار گرفته است) و درقالب یک Query String به صفحه ی خاصی از وب سایت ما بفرستد تا در آن صفحه اقدامات لازم را با زبان ASP .NET انجام دهیم.
ولی خوب هنوز این روش را پیاده سازی نکردم و قاعدتا پیاده سازی اصولی آن زمان بر خواهد بود.

Mehdi Naderi
یک شنبه 27 فروردین 1391, 21:54 عصر
در یک پروژه کارفرما خواسته که ویزیتورهای خودش رو چک کنه(ویزیتورها به شهرها و فروشگاه ها می رن برای ارایه محصولات)
یعنی وقتی کارفرما وارد سایت شد بتونه هرکدوم از ویزیتورهاشو انتخاب کنه و ببینه اونها دقیقا کجا هستند..
ویزیتورها فقط یک تبلت به همراه دارند(بدون سیم کارت)، یعنی باید آن ها را از طریق اینترنت یا GPS ردیابی کرد...
من کاملا در این رابطه گنگ هستم، از دوستان کسی می دونه برای راه اندازی این سیستم چه روش هایی هست؟
و اینکه روند کار به چه صورت هست؟
بهتره از اینترنت استفاده بشه یا GPS؟

این یک پروژه کاملا تجاری است و اگر در این زمینه اطلاعات مکانی و نقشه و .. اطلاعات کافی ندارید برای شما مشکل خواهد بود
یک نقشه پایه باید داشته باشید برای نمایش موقعیت ویزیتورها
موقعیت مکانی ویزیتورها باید با GPS مشخص بشه و این مختصات بوسیله سیم کارت و GSM modem ارسال بشه به سرور اصلی و سپس روی نقشه نشان داده بشه