PDA

View Full Version : سوال: برای تعیین تصویر مربوط به مقالات، اسلاید شو ها و ... معمولا از چه روشی استفاده می کنید؟

idocsidocs
یک شنبه 27 فروردین 1391, 13:09 عصر
من توی سایتم بخش مقالات، اسلاید شو، گالری، فروشگاه و ... دارم که برای هر کدوم از این قسمتها باید یه چند تصویر رو از کار بر بگیرم و توی سایت نمایش بدم.

برای گرفتن تصویر یه فیلد تکست قرار دادم و کاربر می تونه آدرس تصویر رو وارد این فیلد کنه و تصویر باید بصورت جداگانه آپلود بشه.

می خوام از یه روش دیگه استفاده کنم.

لطفا در این مورد توضیح بدید.

SadeghPro19
یک شنبه 27 فروردین 1391, 14:40 عصر
خوب از آپلود ایجکس تصاویر استفاده کن و تصاویر رو بتونه همونجا آپلود کنه و وقتی آپلود شد اسم تصویر و در واقع مسیری که تعریف کردین رو هم در دیتابیس ثبت میکنین و دوباره کاربر رو به همون محل قبلی برگردونین !! بجای استفاده از تکست فیلد...به نظرم اینطوری خیلی userfreindly میشه:D

idocsidocs
دوشنبه 28 فروردین 1391, 00:06 صبح
خوب از آپلود ایجکس تصاویر استفاده کن و تصاویر رو بتونه همونجا آپلود کنه و وقتی آپلود شد اسم تصویر و در واقع مسیری که تعریف کردین رو هم در دیتابیس ثبت میکنین و دوباره کاربر رو به همون محل قبلی برگردونین !! بجای استفاده از تکست فیلد...به نظرم اینطوری خیلی userfreindly میشه:D

این کار 3 مسئله پیش می یاره:
1- اگر بخوام مقاله رو حذف کنم، آیا باید تصاویری که برای این مقاله آپلود کردم رو هم حذف کنم؟
2- آیا باید اجازه حذف این تصاویر رو به کاربر داد؟
3- اگر کاربر بخواد آدرس یه تصویر توی اینترنت رو بده این روش که گفتید مناسب نیست. در این مورد باید چیکار کرد؟

idocsidocs
سه شنبه 29 فروردین 1391, 13:52 عصر
دوستان معمولا شما بصورت مستقیم آپلود می کنید؟