PDA

View Full Version : مشکل در درج و اعتبار سنجی

neda555
یک شنبه 27 فروردین 1391, 20:55 عصر
سلام دوستان من دو نوع کاربر دارم که یک سری اطلاعات جداگانه دارن که باید داخل یک جدول در دیتابس ذخیره بشه،الان من از panel1 و panel2 برای نشان دادن فرم مربوط به کاربران استفاده کردم که وقتی نوع کاربر از dropdown انتخاب بشه پنل مربوطه نشون داده میشه
الان مشکل من اینجاست که اطلاعات پنل دوم که از مشترک حقوقی هست واسشون اعتبار سنجی انجام نمیشه داخل دیتا بیس هم ذخیره نمیشه!
اینم عکسش:
85800

hamid_shrk
یک شنبه 27 فروردین 1391, 22:07 عصر
دوست عزیز شما میتونید به هر دکمتون validation group بدید و این validation group رو به validation هایی که میخواید با اون دکمه کار کنند رو هم بدید.

neda555
یک شنبه 27 فروردین 1391, 22:10 عصر
بنده فقط یک دکمه ثبت دارم

hamid_shrk
یک شنبه 27 فروردین 1391, 22:24 عصر
خوب validation group رو روی هم دکمه و هم تمام validation هاتون چک کنید.

d_derakhshani
یک شنبه 27 فروردین 1391, 22:35 عصر
اگه می خواید می تونید از multiView استفاده کنیدو زمانی که view ای پنهان هست دیگه Validate روش انجام نمیشه

neda555
یک شنبه 27 فروردین 1391, 23:03 عصر
validation group گذاشتم ولی هیچ تاثیری نداشت همون جوریه
آقای درخشانی مگه واسه پنل این جوری نیست ؟
یه مشکل دیگه که هست الان اطلاعات پنل2 درج هم نمیشه مشکلی در درج اطلاعات ندارم ولی داخل دیتابیس null هستن!ارور هم ندارم

hamid_shrk
یک شنبه 27 فروردین 1391, 23:14 عصر
پنل مشکلی با validation ها نداره.
اگه ممکنه کدتون رو بذارید تا بررسی کنم
دقت کنید causesValidation دکمتون هم true باشه

d_derakhshani
یک شنبه 27 فروردین 1391, 23:15 عصر
نه واسه پانل اینطوری نیست. چرا؟ باید به multiview توجه کرد. ببینید وقتی از multiview استفاده می کنید فقط یکی از view ها در سمت کلاینت رندر میشه یعنی اگه بری تو page source کد html سایر ویرو هارو نمی بینید. از طرفی کنترل های اعتبار سنجی کامل کلاینتی هستن، خوب موقعی که چیزی سمت کلاینت وجود نداره(حتی Validator ها view دوم خودشون هم وجود ندارن) دیگه خطایی داده نمیشه. اما پانل کامل قابل مشاهده هست(هم بصری هم در html) پس validator ها هم وجود دارن پس عمل اعتبار سنجی انجام میشه. برای مقدار null باید کد مربوطه رو بزارید تا ببینیم مشکل کجاست اینجوری که نمیشه گفت

hamid_shrk
یک شنبه 27 فروردین 1391, 23:20 عصر
جناب d_derakhshani (http://barnamenevis.org/member.php?170559-d_derakhshani) ایشون انگار میفرمایند که :

الان مشکل من اینجاست که اطلاعات پنل دوم که از مشترک حقوقی هست واسشون اعتبار سنجی انجام نمیشه
یعنی میخوان انجام بشه.

****راستش نخوستم پست جدید و بیهوده ایجاد کنم.

مرسی از راهنمایی تون.
اما من از شکل کار اینطوری فهمیدم. چون فرد یا حقوقیه یا حقیقی. به نظرم اومده که ایشون در حالت اعتبار سنجی حقوقی ایراد دارن. اگه بنده بد متوجه شدم لطفا اصلاح بفرمایید
بله بنده متوجه شدم که اشتباه برداشت کردید و خواستم که منظورشون رو متوجه بشید ، حالا میتونید بهتر راهنمایی بفرمایید تا ما هم استفاده کنیم و ببینیم مشکل این بنده خدا کجاست.:لبخندساده::چشمک:

d_derakhshani
یک شنبه 27 فروردین 1391, 23:25 عصر
جناب d_derakhshani (http://barnamenevis.org/member.php?170559-d_derakhshani) ایشون انگار میفرمایند که :

یعنی میخوان انجام بشه.
مرسی از راهنمایی تون.
اما من از شکل کار اینطوری فهمیدم. چون فرد یا حقوقیه یا حقیقی. به نظرم اومده که ایشون در حالت اعتبار سنجی حقوقی ایراد دارن. اگه بنده بد متوجه شدم لطفا اصلاح بفرمایید

neda555
یک شنبه 27 فروردین 1391, 23:34 عصر
ببخشید اگر منظورم را بد رسوندم
اطلاعات مشترک حقیقی و حقوقی بخشیش مشترک هست و یه قسمتیش هم با هم فرق داره که من کل اطلاعات را داخل یک جدول دیتا بیس ذخیره میکنم قسمتیش که با هم فرق داره داخل پنل های 1 و 2 هستن
برای مشترک حقیقی همه چیز درست انجام میشه و همون جوری که آقای درخشانی فرمودند من فقط در اعتبار سنجی مشترک حقوقی مشکل دارم
مشکل درج هم الان برطرف شد

neda555
دوشنبه 28 فروردین 1391, 12:37 عصر
اینکه میگیم validation group دکمه با validation ها یکی باشه یعنی مثلا من واسه دکمه بزارم a برای validation ها هم در validation group شون a را بزارم دیگه درسته؟
مشکلم حل نشد دوستان لطفا راهنمایی کنید

Saman Hashemi
دوشنبه 28 فروردین 1391, 17:05 عصر
برای هر گروه یه ValidationGroup مجزا بذار و بعد AutoPostBack=True برای DropDownList قرار بده و توی رویداد SelectedIndexChanged هر گروه انتخاب کرد ValidationGroup مخصوص همون گروه به دکمه اختصاص بده...!
protected void DropDownList1_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
{
if (DropDownList1.SelectedIndex == 1)
{
Button1.ValidationGroup = "a";
}
else
{
Button1.ValidationGroup = "b";
}
}
<asp:DropDownList ID="DropDownList1" runat="server" AutoPostBack="True"
Width="165px" onselectedindexchanged="DropDownList1_SelectedIndexChanged">
<asp:ListItem>...</asp:ListItem>
<asp:ListItem>Group A</asp:ListItem>
<asp:ListItem>Group B</asp:ListItem>
</asp:DropDownList>
<br />
<br />
<asp:TextBox ID="TextBox1" runat="server" ValidationGroup="a"></asp:TextBox>
<asp:RequiredFieldValidator ID="RequiredFieldValidator1" runat="server"
ErrorMessage="RequiredFieldValidator" ValidationGroup="a"
ControlToValidate="TextBox1"></asp:RequiredFieldValidator>
<br />
<br />
<br />
<asp:TextBox ID="TextBox2" runat="server" ValidationGroup="b"></asp:TextBox>

<asp:RequiredFieldValidator ID="RequiredFieldValidator2" runat="server"
ErrorMessage="RequiredFieldValidator" ValidationGroup="b"
ControlToValidate="TextBox2"></asp:RequiredFieldValidator>
<br />
<br />
<asp:Button ID="Button1" runat="server" onclick="Button1_Click" Text="Button" />

neda555
دوشنبه 28 فروردین 1391, 20:52 عصر
واسه مشترکاش هم ab بگیرم:لبخندساده: