PDA

View Full Version : از چه روشی استفاده کنم (Demo or Trial)؟

AliReza Vafakhah
دوشنبه 28 فروردین 1391, 00:59 صبح
با سلام خدمت دوستان

نرم افزاری تهیه کردم و قصد فروش آنرا دارم.

یه دوستی پیدا شده و میگه من توان فروش حتی به تعداد را نیز دارم.

مشکل اینجاست که من یه قفل با سطح امنیتی 2 یا 3 برای نرم افزار گذاشتم که سریال هارد رو گرفته و یک مجموعه عدد کدگذاری شده تولید کرده و سپس با کلیدی که من در اختیار مشتری قرار میدم مقایسه میشه (نا گفته نمونه که باید خودم روی سیستم مشتری و از طریق یه فایل (Exe) کلید ساز ، کلید را تولید کنم.)

از Enigma Protector هم استفاده شده.

مشکل سر همین قفل و این که باید به ناچار خود من کلید فعال ساز را در سیستم مشتری تولید کنم است.

طرفی که به من گفته توان فروش نرم افزار را دارم فقط به قفل ایراد گرفته و البته یه چیز دیگه هم خواسته و اون اینه که یک نسخه Trial و یا Demo بسازم.

با صحبت هایی که کردم مشکلاتم فقط در سطح امنیتی زیاد شده و اطمینان ندارم که نسخه Trial رو درست کنم و فایل اصلی نرم افزار کرک نشه و یا اگر از Demo استفاده کنم اکثر ایدهایی که تو نرم افزار به کاربردم توسط سایرین مورد استفاده قرار بگیره.

حالا من نمی دونم از کدام گزینه استفاده کنم ساخت Trial(که حتما تو چنین امنیتی تخصص ندارم) و یا Demo.

در آخر هم دنبال یه قفل با سطح امنیتی 6 یا 7 (از 10) هستم که دیگه نیاز به تولید سریال هارد و دقدقه فعال کردن نرم افزار توسط خودم نباشه (شما قفل سخت افزاری پیشنهاد می کنید یا نرم افزاری؟)

Nima NT
دوشنبه 28 فروردین 1391, 12:33 عصر
به عنوان تجربه شخصی خودم عرض میکنم
نسخه تریال اصلا" درست نکنید
نسخه دمو درست کنید و در بعضی بخش ها کلا" کدها رو حذف کنید و زمانی که کاربر خواست از اون امکانات استفاده کنه فقط یک پیام مشاهده کنه که این نسخه دمو هست و برای استفاده از تمام امکانات باید نسخه اصلی رو خریداری کنید این طوری دیگه نگران سوء استفاده از ایده های شما هم نخواهید بود چون عملا" کاربر/برنامه نویس ایده های شما رو مشاهده نخواهد کرد و به جای اون فقط یک پیام خواهد دید.

AliReza Vafakhah
دوشنبه 28 فروردین 1391, 13:29 عصر
تشکر نیما جان.

حالا برای نسخه اصلی از چه قفلی استفاده کنم؟ سخت افزاری یا نرم افزاری؟

Nima NT
دوشنبه 28 فروردین 1391, 17:59 عصر
توفیق زیادی نمیکنه ( واسه افراد حرفه ای ) ولی اگر هزینه اولیه براتون مهم نیست قفل سخت افزاری باشه یه کم بهتره ولی اگر نه نمیخوایید هزینه کنید از قفل نرم افزاری ( با رعایت تمامی جوانب احتیاط ) استفاده کنید.

AliReza Vafakhah
دوشنبه 28 فروردین 1391, 23:23 عصر
قفل سخت افزاری هزینه اش واسه هر نسخه چقدره؟ (از همین قفل های Usb)

در مورد قفل نرم افزاری چگونه میتونم واسه هر نسخه یه کلید منحصر به فرد ایجاد کنم (مثلا از کد Hash یا Sum فایل اصلی استفاده کنم)؟

می خواهم دقدقه فعال کردن کد توسط خودم رو کلا حذف کنم. واین طور باشه که مثلا مشتری X با قفل XXXX-XXXX-XXXX-XXXXX نرم افزارش فعال بشه و مشتری Y با قفل YYYY-YYYYYY-YYYYY-YYYYYY و ...

Nima NT
سه شنبه 29 فروردین 1391, 13:56 عصر
در مورد قفل سخت افزاری هزینه هر دانگل حدود 8 الی 10 هزارتومان هستش
در مورد روش فعال سازی هم بهتر هست ابتکاری عمل کنید چون اگر روشی که اینجا قرارداده میشه رو استفاده کنید به علت عمومی بودن مطلب امنیت زیادی شاید نداشته باشه.