PDA

View Full Version : نکته جالب و قابل تامل درباره treeview

xxxsenatorxxx
دوشنبه 28 فروردین 1391, 08:04 صبح
در کنترل تری ویو هر گاه این کنترل رو انتخاب کرده و از دکمه مثلثی شکل بالای کنترل یا همان task treeview شروع به اضافه کردن ند های پرنت و چایلد یا همان فرزند بکنیم کافیست یک بار برنامه سی شارپ را بسته و دوباره باز کنیم و دوباره ندهای پدر و فرزند رو اضافه کنیم میبینیم که اسم وشماره ند ها از اول شروع میشوند

به عنوان مثال اگر ند0 ند 1 ند 2 ند3 داشته باشیم و دوباره ند اضافه کنیم ندها از صفر شروع میشوند و ما عملا چند ند 0 ند1 ند..... داریم در حالی که طرز تشخیص شاخه های درخت فقط از روی شماره ند هاست.

حالا سوالمو اینجوری مطرح میکنم :
تو رو خدا بگیدی اینو چجوری درستش کنم که با هر بار اضافه کردن ندها کنترشون از 0 شروع نشه چون 200 ند وارد کردم و هر ماهم باید چندتا اضافه کنم؟؟؟؟ :گریه::گریه:

Mahmoud Zaad
دوشنبه 28 فروردین 1391, 09:31 صبح
سلام
نام های پیش فرض رو عوض کنید و خودتون بر اساس یه روشی نودها رو نامگذاری کنید.

xxxsenatorxxx
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 23:16 عصر
سلام
نام های پیش فرض رو عوض کنید و خودتون بر اساس یه روشی نودها رو نامگذاری کنید.
ممنون ولی میشه بیشتر و واضح تر توضیح بدید؟؟؟؟؟؟

xxxsenatorxxx
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 18:52 عصر
سلام ممنون برنامه ساخته و نصب شده و هر بار باید یک سری ند هارو تغییر بدم واضافه کم کنم که اگه دستی اسم بدم یه جورایی غیر ممکنه.اتومات باشه عالیه ولی همین اتومات هر بار از ند 0 شروع میشه گزینه ای داره که بزنم و هربار از ادامه ند قبلی ند جدید اضافه بشه؟
نکته : ند جدید رو از برنامه سی شارپ اضافه میکنم نه از داخل برنامه یعنی قابلیت اضافه کردن ند رو عمدا نگذاشتم با این تفاسیر راهی داره؟

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 20:06 عصر
این نمونه رو ببینید. اول داخل تکست باکس، تکست هر نود رو وارد کنید و Add Node رو بزنید. هر بار که دکمه Test رو بزنید خاصیت Name همه نودها توی لیست باکس نمایش داده میشه، تکراری هم نیستن.

xxxsenatorxxx
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 23:08 عصر
این نمونه رو ببینید. اول داخل تکست باکس، تکست هر نود رو وارد کنید و Add Node رو بزنید. هر بار که دکمه Test رو بزنید خاصیت Name همه نودها توی لیست باکس نمایش داده میشه، تکراری هم نیستن.

من ند های جدید رو باید از داخل سی شارپ اضافه کنم نه از خود برنامه