PDA

View Full Version : حرفه ای: دریافت اس ام اس با دستورات AT

amirzandi
دوشنبه 28 فروردین 1391, 14:34 عصر
این همه من توی این سایت گشتم ، همه دوستان روی ارسال اس ام اس سوال پرسیده بودند ، هیچ کس روی دریافت اس ام اس های PDU سوالی نداشت.... خیلی عجیب بود....

از دوستان وارد خواهش می کنم که در مورد دریافت اس ام اس PDU و همچنین Decode کردن آن برای من توضیح بدهند.

در ضمن من از تمام Component های موجود در بازار هم استفاده کردم ، هیچ کدوم رو خوشم نیومد که استفاده کنم در نتیجه از SerialPort خود Visual Studio استفاده کردم.

ترجیحا" نمونه کدها به زبان VB باشه ممنون می شم.

barbodsoft.com
دوشنبه 28 فروردین 1391, 15:13 عصر
در ضمن من از تمام Component های موجود در بازار هم استفاده کردم ، هیچ کدوم رو خوشم نیومد که استفاده کنم در نتیجه از SerialPort خود Visual Studio استفاده کردم.

می شه بفرمایید چطور استفاده کردید و نمونه کد بزارید و یک نگاهی هم به این تاپیک بندازید
http://barnamenevis.org/showthread.php?336945-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B3-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D9%85-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%86%D9%86%D8%AA-mcore.net&p=1486327#post1486327

amirzandi
دوشنبه 28 فروردین 1391, 19:32 عصر
از چی نمونه بزارم؟ امر بفرمائید بروی چشم ؛ نمونه می زارم!

barbodsoft.com
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 07:46 صبح
.

چطور از SerialPort استفاده کردی؟ می شه نمونه کد بزاری؟

amirzandi
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 10:22 صبح

Public Class Form1

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Me.Load
Me.SerialPort1.BaudRate = 9600
Me.SerialPort1.RtsEnable = True
Me.SerialPort1.PortName = "COM11" 'باید کام پورتی که مودم به خودش اختصاص داده اینجا وارد شه
Me.SerialPort1.Open()
If Me.SerialPort1.IsOpen Then
Me.SerialPort1.WriteLine("AT" + vbCrLf)
Me.SerialPort1.WriteLine("AT+CNMI=2,1,0,1" + vbCrLf)
End If
End Sub

Private Sub SerialPort1_DataReceived(ByVal sender As Object, ByVal e As System.IO.Ports.SerialDataReceivedEventArgs) Handles SerialPort1.DataReceived
If Me.InvokeRequired Then
Me.Invoke(New MyDelegate(AddressOf SerialPort1_DataReceived), New Object() {sender, e})

Else
Me.RichTextBox1.Text += Me.SerialPort1.ReadExisting()
End If
End Sub
Private Delegate Sub MyDelegate(ByVal sender As Object, ByVal e As EventArgs)
End Class

amirzandi
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 10:24 صبح

باز اگر مشکلی بود بهم بگو

barbodsoft.com
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 22:36 عصر
سلام
1- این SerialPort1 یک کنترل هست؟ اگه جوابش بله هست چرا در لیست تولبار من نیست؟ آیا باید دانلود کنم؟
2- کد بالا چکاری انجام می ده؟

amirzandi
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 07:58 صبح
سلام
1- این SerialPort1 یک کنترل هست؟ اگه جوابش بله هست چرا در لیست تولبار من نیست؟ آیا باید دانلود کنم؟
2- کد بالا چکاری انجام می ده؟

1- بله کنترل هست. در قسمت Components شما به این کنترل دسترسی دارید.
2- کد بالا برای دریافت اس ام اس از مودم GSM می باشد.

barbodsoft.com
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 11:19 صبح
1- بله کنترل هست. در قسمت Components شما به این کنترل دسترسی دارید.
2- کد بالا برای دریافت اس ام اس از مودم GSM می باشد.

ولی روی سیستم من فقط موقعی که یک تماس برقرار می شه تو ریچ تکست باکس می نویسه Ring و پیامک دریافتی رو نشون نمیده. اشکال از کجاست؟

amirzandi
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 16:57 عصر
ولی روی سیستم من فقط موقعی که یک تماس برقرار می شه تو ریچ تکست باکس می نویسه Ring و پیامک دریافتی رو نشون نمیده. اشکال از کجاست؟

خب چون داره تماس رو دریافت می کنه ، وقتی SMS بهش برسه ، باید با یکسری دستورات SMS رو نمایش بدید که توی بلاگ های سایر دوستان نمونه زیاد هست.

barnamenevisforme
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 22:57 عصر
اگه یکی از blogها رو معرفی کنید ممنون میشم.
در ضمن شما در مورد ارسال و دریافت sms از طریق یک سایت سرویس دهنده چیزی میدونید؟

amirzandi
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 16:50 عصر
اگه یکی از blogها رو معرفی کنید ممنون میشم.
در ضمن شما در مورد ارسال و دریافت sms از طریق یک سایت سرویس دهنده چیزی میدونید؟

شما مشکلتون چیه؟ من بلاگ نمی شناسم ولی جستجو کنین همین سایت رو مطالب بدی نیست توش.

در مورد سایت سرویس دهنده نه من چیزی نمی دونم.