PDA

View Full Version : ساخت امکانات asp configuration در سایت

maktab
دوشنبه 28 فروردین 1391, 16:30 عصر
من میخوام یه محیطی شبیه به asp configuration داشته باشم. که بتونم روله تعریف کنم و نوع دسترسی آنها برای هر کدام از پوشه های سایتم تنظیم کنم. بتونم کاربر تعریف کنم. آنها را فعال و غیر فعال کنم و...
من دارم از ممبرشیپ خود دات نت استفاده میکنم. برای ساخت کاربر و فعال کردن آن و متصل کردن آن به روله مشکلی ندارم. ولی چطور میشه جوری روله درست کرد که بشه سطح دسترسی آنها به پوشه های سایت رو هم تنظیم کرد؟
آیا چنین مثال آماده ای وجود داره؟ توی انجمن فکر نکنم باشه چون گشتم. اگر توی سایت های خارجی سراغ دارید ممنون میشم لینک بدید.

aminghaderi
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 05:12 صبح
من با مبر شیپ زیاد کار نکردم ، ولی پیگیر مباحث اون هستم ، چیزی که شما می فرمایید خیلی برام غریب هست یعنی تا به حال نشنیده و ندیدم.
برای کاری که شما می خواهید انجام بدید حتمی راه کد نویسی وجود دارد و گرنه دستکاری وبکانفیک از داخل برنامه ؟! فکر نکنم بشه این کار رو کرد و هم منطقی باشد.
به نظر من یه رفرنس خوب درباره کار با مبرشیپ گیر بیارید این موارد داخلش هست.

fakhravari
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 12:08 عصر
بله اون امکانات در پشت کلاسها و کامپوننت ها هستند . کاری بس پیچیده است.
و طرح آماده ای وجود ندارد

raziee
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 16:25 عصر
من میخوام یه محیطی شبیه به asp configuration داشته باشم. که بتونم روله تعریف کنم و نوع دسترسی آنها برای هر کدام از پوشه های سایتم تنظیم کنم. بتونم کاربر تعریف کنم. آنها را فعال و غیر فعال کنم و...
من دارم از ممبرشیپ خود دات نت استفاده میکنم. برای ساخت کاربر و فعال کردن آن و متصل کردن آن به روله مشکلی ندارم. ولی چطور میشه جوری روله درست کرد که بشه سطح دسترسی آنها به پوشه های سایت رو هم تنظیم کرد؟
آیا چنین مثال آماده ای وجود داره؟ توی انجمن فکر نکنم باشه چون گشتم. اگر توی سایت های خارجی سراغ دارید ممنون میشم لینک بدید.
منظوره شما از "روله" همان Role هست دیگه درسته؟
شما چه چیزی در انجمن جستجو کردید که پیدا نکردید؟
در رابطه با Membership دات نت بار ها و بارها سوالاتی پرسیده شده و پاسخ های مفیدی هم دریافت شده.

برای کاری که شما می خواهید انجام بدید حتمی راه کد نویسی وجود دارد و گرنه دستکاری وبکانفیک از داخل برنامه ؟! فکر نکنم بشه این کار رو کرد و هم منطقی باشد.
این کار امکان پذیر هست برادر.

بله اون امکانات در پشت کلاسها و کامپوننت ها هستند . کاری بس پیچیده است.
و طرح آماده ای وجود ندارد
انجام چه کاری بس پیچیده است برادر؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟
مطمئنا منظورتون اضافه کردن چند کاربر،تعریف نقش های کاربری و اعطا اون ها به کاربران که نیست درسته؟

maktab
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 16:35 عصر
چرا فکر میکنید سخته؟ تازه به نظر من خیلی هم آسونه!؟ چه امکاناتی را میخواید داشته باشید که به نظر شما نمیشه پیادشون کرد تا من بگم چطور میشه این کار رو کرد!

یه سوال برام پیش آماده: اگر بخوام یک کاربر را از حالت مسدود در بیارم علاوه بر true کردن فیلد is approved باید تاریخ های آن جدول مثل
last lock out date
Failed Password Attempt Window Start
Failed Password Answer Attempt Window Start
را هم تغییر بدم؟
باید آن را برابر
1754-01-01 00:00:00.000
بزارم؟
چرا؟

maktab
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 16:40 عصر
شما چه چیزی در انجمن جستجو کردید که پیدا نکردید؟

اول ممنون از اینکه جواب دادید. بله من هم معتقد هستم به راحتی میشه چنین چیزی ساخت. الان که دارم بررسی میکنم میبینم به راحتی میشه این کار را کرد.
چیزی که توی انجمن گشتم و پیدا نکردم تعیین سطح دسترسی برای Role ها بود. مثلا من 10 تا پوشه دارم میخوام تعیین کنم کدام Role میتونه به کدام پوشه ها دسترسی داشته باشه. مثل امکانات خود دات نت.
این کار هم با استفاده از نوشتن در Configهای پوشه ها امکان پذیره. حالا اگر نمونه دارید یا میتونید مثال کدی بزنید تا من زیاد توی سایت های خارجی سرچ نکنم :لبخند:
ممنون

raziee
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 16:51 عصر
اول ممنون از اینکه جواب دادید. بله من هم معتقد هستم به راحتی میشه چنین چیزی ساخت. الان که دارم بررسی میکنم میبینم به راحتی میشه این کار را کرد.
چیزی که توی انجمن گشتم و پیدا نکردم تعیین سطح دسترسی برای Role ها بود. مثلا من 10 تا پوشه دارم میخوام تعیین کنم کدام Role میتونه به کدام پوشه ها دسترسی داشته باشه. مثل امکانات خود دات نت.
این کار هم با استفاده از نوشتن در Configهای پوشه ها امکان پذیره. حالا اگر نمونه دارید یا میتونید مثال کدی بزنید تا من زیاد توی سایت های خارجی سرچ نکنم :لبخند:
ممنون
اگه این پوشه ها که میگید ثابت هستندو حق دسترسی با این پوشه ها هم مشخص هستند ،تعریف اون ها در وب کانفیگ کار صحیحی هست.
<system.web>
<authorization>
<deny users="?"/>
<allow users="*"/>
</authorization>
</system.web>

<location path="Images">
<system.web>
<authorization>
<allow users="?,*" />
</authorization>
</system.web>
</location>
این مطلب (http://weblogs.asp.net/gurusarkar/archive/2008/09/29/setting-authorization-rules-for-a-particular-page-or-folder-in-web-config.aspx) رو هم مطالعه بفرمایید.

اما اگه قرار هست مدیر سایت برای خودش صفحه ایجاد کنه (شبیه به cms ها) اونوقت کمی فرق داره.

maktab
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 16:57 عصر
اگه این پوشه ها که میگید ثابت هستندو حق دسترسی با این پوشه ها هم مشخص هستند

ثابت هستند ولی حق دسترسی مشخص نیست. علتی که این تاپیک رو زدم هم همین بود.
وقتی یک role رو مدیر ایجاد میکنه حالا باید بتونه براش سطح دسترسی مشخص کنه. حالا مثلا 3 تا پوشه داریم. چطور میتونه توی config اون پوشه ها نوشت؟

راستی در مورد فیلدهایی که از جدول ممبرشیپ گفتم اطلاعاتی دارید؟

raziee
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 17:16 عصر
ثابت هستند ولی حق دسترسی مشخص نیست. علتی که این تاپیک رو زدم هم همین بود.
وقتی یک role رو مدیر ایجاد میکنه حالا باید بتونه براش سطح دسترسی مشخص کنه. حالا مثلا 3 تا پوشه داریم. چطور میتونه توی config اون پوشه ها نوشت؟
میتونید محتویات فایل وب کانفیگ رو توسط کد نویسی تغییر بدید.
ولی این کار باعث Restart شدن Application خواهد شد.
میتونید این کار رو خودتون گردن بگیرید.
مثلا یک Http Module بنویسید که مسیر درخواست شده و سطح دسترسی رو بررسی کنه و یا صفحات درون هر پوشه رو از یک MasterPage و یا یک کلاس derived (ارث بری) شده باشند.

یه سوال برام پیش آماده: اگر بخوام یک کاربر را از حالت مسدود در بیارم علاوه بر true کردن فیلد is approved باید تاریخ های آن جدول مثل
last lock out date
Failed Password Attempt Window Start
Failed Password Answer Attempt Window Start
را هم تغییر بدم؟
خیر نیازی نیست.
FailedPasswordAttemptCount وظیفه ی نگهداری تعداد ارسال اشتباه رو داره. هر وقت این مقدار به حد غیر مجاز رسید(قابل تنظیم در وب کانفیگ) کاربر مسدود خواهد شد و هر وقت که کاربر رو از حالت مسدود شده خارج کنید مقدار FailedPasswordAttemptCount تغییر خواهد کرد.

@maktab:
خواهش میکنم که قوانین انجمن رو مطالعه کنید.
طبق قوانین ایجاد چند سوال در یک تاپیک تخلف محسوب میشه.
به همین دلیل تاپیک رو قفل میکنم. (لطفا در تاپیک های دیگه تون با این مورد اشاره نکنید که مدیر بخش تاپیک قبلی رو قفل و یا حذف کرد)