PDA

View Full Version : سوال: خالی بودن ابتدای کمبو باکس

majidjan
دوشنبه 28 فروردین 1391, 16:56 عصر
چه طور میشه در کمبو باکس ها کاری کرد که در ابتدای اجرای فرم کمبو باکس ها خالی باشند و با انتخاب آنها یعنی کلیک بر روی فلش آن لیست آن باز شده تا یک مورد انتخاب شود؟

ROSTAM2
دوشنبه 28 فروردین 1391, 17:04 عصر
ابتدای امر بصورت پیشفرض خالی هست و بعضی ها برای قابلیت پر بودن اولیه مشکل دارند شایدم من متوجه نشدم سوالتو ولی یه چک کن ببین SelectedIndex رو مساوی با یه عدد نکردی

xminxmin
دوشنبه 28 فروردین 1391, 17:21 عصر
چه طور میشه در کمبو باکس ها کاری کرد که در ابتدای اجرای فرم کمبو باکس ها خالی باشند و با انتخاب آنها یعنی کلیک بر روی فلش آن لیست آن باز شده تا یک مورد انتخاب شود؟

چگونگی:
1-یک کمبو باکس روی صفحه قرار می دهیم
2-آیتم ها را مقدار دهی میکنیم

3-حالا برنامه رو اجرا کنید!!!!!!!:بامزه:

فرید نجفلو
دوشنبه 28 فروردین 1391, 19:10 عصر
چگونگی:
1-یک کمبو باکس روی صفحه قرار می دهیم
2-آیتم ها را مقدار دهی میکنیم

3-حالا برنامه رو اجرا کنید!!!!!!!:بامزه:

سلام
با اون شکل آخرتون می خواستید چی رو ثابت کنید من نمی دونم ولی اینو می دونم که اگه مثلا تو لود فرم یم کمبو رو پر کنید (یعنی تو ران تایم و از دیتابیس) به صورت خود کار ایندکس صفر انتخاب می شه

اما برای مشکل دوستمون شما بعد از پر کردن کمبو و قبل از نمایش او مقدار SelectedIndex رو برابر 1- (منهای یک) قرار بدین

majidjan
دوشنبه 28 فروردین 1391, 20:01 عصر
مرسی farid.n عزیز واقا ممنون
یاشا

xminxmin
دوشنبه 28 فروردین 1391, 20:18 عصر
سلام
با اون شکل آخرتون می خواستید چی رو ثابت کنی...د

دوست عزیز چرا قضیه رو بی مورد حساس می کنید؟
اون شکلک فقط برای این قرار داده شد که شوخی دوستانه بودن مطلب رو برسونه و خدایی نکرده سوء برداشت دیگه ای نشه! همین!
این شکلک - :بامزه: - نماد شوخی بودن ، بامزه بودن و شیطنته نه مسخره کردن!!! توجه می نموویی؟:لبخندساده:

در ضمن بعضی وقتا انسان می تونه مسائل رو طوری تذکر بده که حالت طنز داشته باشه! که به نظر من تاثیر گذار تره!
مثلا در همین مورد شما توجه کنید. دوست عزیزمون سوال خودش رو خیلی خیلی کوتاه و بدون توضیحات ارائه کرده بود. تا جایی که از شانسش یه سوتی به نظر میرسه تا یک سوال اشتباه یا غیر فنی!
خب همه ما می دونیم که اصلا کمبو در حالت عادی خالی هست! پس حالا دوست ما می دونه که دیگه سوال خودش رو واضح بگه... و فکر نمی کنم با این کنایه ادبی! (دوستانه) که من زدم این مطلب هیچ وقت از یادش بره. و انشاا... زین پس کامل تر مسائل رو عنوان می کنه!

به هر حال... شما با دید خودتون برداشت کردید فردین عزیز ...
آقا مجید/یاشا هم اگر باعث شدم با سوء برداشت ناراحت بشه همین جا معذرت می خوام.
گفتم که مدیون نمونم... والسلام

rahime
پنج شنبه 25 آبان 1391, 10:57 صبح
سلام دوست من
فقط کافیه توی رویداد form_load بنویسی combox1.selectedIndex=-1
دیگه مشکلت حل می شه