PDA

View Full Version : مشکل در query و خواندن اطلاعات از دیتابیس

mehdimohseni
دوشنبه 28 فروردین 1391, 18:13 عصر
دوستان مشکل این خط چیه چیزی نمایش داده نمی شه

"select * from namayandegi where cityname=N'& DropDownList1.SelectedValue &'"
ولی این درست کار میکنه dropdown list هم مقدار صحیحی رو برمیگردونه با msgbox تست کردم
"select * from namayandegi where cityname=N'تهران'"

esiprogrammer
سه شنبه 29 فروردین 1391, 13:48 عصر
دوستان مشکل این خط چیه چیزی نمایش داده نمی شه

ولی این درست کار میکنه dropdown list هم مقدار صحیحی رو برمیگردونه با msgbox تست کردم
"select * from namayandegi where cityname=N'تهران'"

ارور میده یا خروجی نداره؟

ROSTAM2
سه شنبه 29 فروردین 1391, 17:53 عصر
دستور اشتباهه

بنظر من باید DropDownList1.SelectedValue جداسازی بشه با + به جای = Like باشه به جای & کاراکتر جایگزین all باشه % ، *:لبخند:

mehdimohseni
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 06:49 صبح
دوست عزیز میتونی query صحیح را برام بنویسی منظورت و متوجه نشدم

mehdimohseni
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 02:48 صبح
یکی نیست یه query واسه ما بنویسه اینجا فقط همه ادعا دارند واسه خودم متاسفم که فکر می کردم بچه های اینجا خیلی حالیشونه ولی ....

d_derakhshani
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 09:59 صبح
با Vb کد زدی؟ چون & برای اتصال رشته است تو vb.
ایراد کدت هم خیلی تابلوئه(اگه عین کدت رو ایجا کپی کرده باشی) عزیز جان DropDownList1.SelectedValue رو تو خود رشته نوشتی. یعنی تمامی مواردی رو پیدا می کنه cityname مساوی عبارت DropDownList1.SelectedValue باشه نه مقدار مربوط به آیتم انتخاب شده

mehdimohseni
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 00:48 صبح
عزیزم خیلی ممنون که زبان برنامه نویسی منو تشخیص دادی واقعا این یکی از مشکلات بزرگ من بود که ازت کمال تشکر رو می کنم
بعدشم بعد از (') اومدم & گذاشتم که در اون صورت dropdownlist.selectedvalue جمع میشه و رشته به حساب نمیاد & کارش همینه
بازم ازت تشکر میکنم :لبخندساده:

d_derakhshani
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 10:31 صبح
بعدشم بعد از (') اومدم & گذاشتم که در اون صورت dropdownlist.selectedvalue جمع میشه و رشته به حساب نمیاد & کارش همینه
بازم ازت تشکر میکنم :لبخندساده:
نه عزیز جان چرا VB.Net رو تحریف میکنی؟ تا زمانی که " رو نبندی رشته تموم نمیشه(برای اطمینان DropDownList1.SelectedValue قرمز نوشته شده که نشون میده تبدیل به رشته شده و بعد DropDownList1 دات میزنی دیگه اعضاش و نمیشناسه)
علامت ' برای این باید گذاشته شه که فیلدهای رشته ای در SQL باید بین دو علامت ' گذاشته شه.
(من سالها VB و VB.Net به صورت کاملا حرفه ای کار کردم- 8 سال)

mehdimohseni
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 12:21 عصر
تو خوبی بابا تو خوبی ....