PDA

View Full Version : سوالاتي ساده براي حرفه اي ها و مهم براي خودم جهت يادگيري

rero.639
دوشنبه 28 فروردین 1391, 22:57 عصر
باسلام خدمت تمامي دوستان عزيز
تو كار با اكسس به يك سري سوالات برخورد كردم كه تو چندين كتاب چيزي دستم رو نگرفت همينطور تو همين سايت مطالب رو خيلي زيرو رو كردم اما بازم اونچيزي كه ميخواستم رو نيافتم . براي همين از شما دوستان عزيز خواهشمندم كه به سوالات من تا اونجايي كه ميشه جواب كاربردي بدين. بي نهايت از همگي سپاسگذارم.
1- من تو اكسس ميخوام 3 تا فيلد درست كنم كه فيلد2 داده 1 رو بشناسه و فيلد 3 هم داده 2. فيلدها هرسه بصورت انتخابي هستن.بطور مثال در فيلد يك من بين انواع لوازم "شكستني" رو انتخاب ميكنم حالا ميخوام در فيلد2 فقط لوازم شكستني رو تو منو كركره اي نشون بده پس از انتخاب مثلا "روشنايي" در فيلد2 ديگه بشه در فيلد 3 بطور مثال گزينه "لامپ" رو انتخاب كرد.
2- چطوري ميتونم گزارشي رو كه ميگيرم تبديل به word---html--excel كنم. من اينجا اكسپورت ميكنم اما اطلاعات جدول مياد خود ساختار جدول نمياد.
3-ميخوام فيلدي داشته باشم كه كد شناسه بهم بده بصورت اتوماتيك و خطايي نداشته باشه من از حالت autonumber استفاده كردم اما يه مشكل داره اونم اينه كه وقتي فيلدي رو پاك ميكني در ركورد جديد يه شماره بالاتر ميزنه و اين مشكله كه نتونستم حلش كنم.
با تشكر از لطف و حوصله همگي شما

mmha_85
دوشنبه 28 فروردین 1391, 23:29 عصر
دوست عزیز
سوال 1 رو متوجه نشدم. اگر برات امکان داره نمونه ای رو بذار و روی آن توضیح بده
سوال 2 رو فعلا برایش راه حلی ندارم. اگر دوستان دیگر راه حلی می دانند ممنون میشوم آموزش بدهند
سوال 3 رو هم نمونه ای گذاشتم. فکر می کنم که مشکل شما ره برطرف می کند

موفق باشید

mohammadgij
سه شنبه 29 فروردین 1391, 11:49 صبح
در مورد سوال دوم این مسئله در نسخه های 2002 به بعد از طریق اکسس حل میشه اما من منظورتون رو از ساختار جدول متوجه نشدم
در مورد سوال یک شما قادرید با ثبت اطلاعات در یک جدول به صورت درختی و یا با ساخت 3 جدول که به همون طریقی که میخواین رلیشن بین اونا برقرا کنید و کامبوباکستون رو پر کنید

mohammadgij
سه شنبه 29 فروردین 1391, 12:17 عصر
85876

فایل پیوست رو برای سوال اول نگاه کن دوست من

rero.639
سه شنبه 29 فروردین 1391, 21:42 عصر
سلام دوستان
با تشکر از همگی
من پیوست رو دیدم اما خیلی خوب متوجه نشدم الان که ما این منو ها رو انتخاب میکنیم تو کدوم جدول ذخیره میشده؟ بعدش تو قسمت ریلیشن شیپس چیزی ندیدم که بهم وصل شده باشن!!! من ویژال زیاد نمیدونم نکنه تو اون محیط کاری انجام دادین:)):گیج:
یکم level پائینتر بگین ما هم یادبگیریم