PDA

View Full Version : مشخص کردن مقدار فیلدGridView با کد نویسی

kastakoorta
سه شنبه 29 فروردین 1391, 20:45 عصر
با سلام .
من میخوام محتویات یه فیلد فیلدGridView را برنامه قرار بدم .
مثلا یه تابع مثل زیر داشته باشم و با فراخوانی اون در فیلد مقادیر مشخص شده برای اون فیلد نمایش داده بشه .

public string ReturnInstructionButton()
{
string inst = "";
//--
if (HaveViewAccess)
{
inst = "<a href=\"Personels.aspx?inst=show&cityid=Eval(\"PID\")\">نمایش</a>&nbsp;&nbsp;";
}
if (HaveDeleteAccess)
{
//--
inst += "<asp:LinkButton ID=\"LinkButton_DeleteDevice\" runat=\"server\" Text=\"حذف\" ";
inst += "CommandArgument='<%# Eval(\"PID\") %>' CommandName=\"DeletePerson\"></asp:LinkButton> ";
}
return inst ;
}

این کار رو انجام دادم ، و تابع رو در فیلد مورد نظرم صدا زدم اما چیری برنگردوند !!! . اون HaveAccess برای تست است .

ahmad156
سه شنبه 29 فروردین 1391, 20:50 عصر
دوست عزیز
سوالتون یه خرده مبهمه ولی اون جور که من متوجه شدم میتونین از DataRowBound برای این کار استفاده کنین(از event های GridView هست)

kastakoorta
سه شنبه 29 فروردین 1391, 21:01 عصر
ببینید ، من میخوام وابسته به سطح دسترسی کاربر پارامترهای نمایش ، ویرایش و حذف رو در یه فیلد GridView بهش بدم .
حالا میخوا مثلا در صورتی که کاربر دسترسی نداشت گزینه حذف دیده نشه ولی گزینه های نمایش و ویرایش رو داشته باشه .
ممنون میشم توضیح بدید .
اگه با مورد بالا حل میشه لطفا یه مثال بزنید .

ahmad156
سه شنبه 29 فروردین 1391, 21:38 عصر
دوست عزیز شما میتونین به مقادیر و کنترل هر سطر توی event بالا دسترسی داشته باشین .شما میتونین ID افراد رو به دست بیارین بعد از DataBase سطح دسترسی فرد رو به دست بیارین.بعد وابسته به سطح دسترسی کارهای لازم رو انجام بدین

hamid_shrk
سه شنبه 29 فروردین 1391, 21:42 عصر
سلام
دوست عزیز این کد رو تو لودتون بنویسید برای hideen کردن یک ستون خاص که مثلا دکمه delete توش قرار داره :

gridview1.Columns[9].Visible = false;

kastakoorta
سه شنبه 29 فروردین 1391, 22:21 عصر
gridview1.Columns[9].Visible = false;
این خوبه . ولی آیا روشی هست که بشه Columns رو برچسب گذاری کرد و بعد Columns ی که با اون برچسب علامت گذاری شده رو visable ش رو تغییر داد ؟