PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی برای ایجاد لیست حضور و غیاب

mnkha1829
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 00:08 صبح
با سلام
میخوام یه لیست حضور و غیاب ایجاد کنم یصورت شکل پیوستی
اما می خوام قبلش به هر یک از سلول های گرید تاریخ های سال رو اختصاص بدم اما نمی دونم چطوری
من از کد زیر استفاده می کنم اما خروجیش میشه مثل شکل پیوستی
لطفا کمک کنید.
Dim diff As TimeSpan = endDate.Subtract(startDate)
Dim days As Integer = diff.Days
For R As Integer = 2 To 13
For C As Integer = 2 To 32
For i = 0 To days

Dim testDate = startDate.AddDays(i)

'تبدیل به تاریخ شمسی
Dim sal As String = pc.GetYear(testDate).ToString()
Dim mah As String = pc.GetMonth(testDate).ToString
Dim roz As String = pc.GetDayOfMonth(testDate).ToString

Me.Table1.Rows(R).Cells(C).InnerText = sal & "/" & mah & "/" & roz
Next

Next C

Next R
85898

aminghaderi
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 03:36 صبح
یصورت شکل پیوستی؟--------------------

d_derakhshani
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 09:56 صبح
اول اینکه چرا در تاریخ ماه و سال رو هم میاری؟ به همین دلیل تو سلول ها جا نمیشه عمودی قرار میگیره(اینکه چرا همه رو 1391/01/31 میزنه نمودنم اما مهم نیست چون با روشی که توضیح میدم کدت کلا عوض میشه)
سال رو یک جا در بالای صفحه بزار و قابلیت تعویض هم داشته باشه. ماه ها هم که به صورت فارسی لیست کردی دیگه احتیاجی به نوشتنش نیست فقط روز رو احتیاج داری. روز ها هم که استاتیک هستن پس دیگه لازم نیست از PersianCalender استفاده کنی. 6 ماه اول 31 روز و به جز ماه آخر شش ماه دو 30 روز(فقط کافیه بررسی کنی که سال کبیسه هست یا خیر و ماه آخر رو درست کنی)
اگه می خوای روز ها تعطیل رو بدست بیاری اون موقع باید تو حلقه که روز ها می چینی ببینی اون روز تعطیله(تعطیلی غیر جمعه) یا نه(با بررسی اینکه آیا در لیست روز های تعطیل که از قبل به سیستم دادی میشه وجود داره یا نه) میشه الگوریتم هایی طراحی کرد که این روش با کارایی بسیار بالا کار کنه.
اگه جمعه ها رو میخای فقط کافیه که روز اول سال رو داشته باشی بقیه اش قابل محاسبه هست.

mnkha1829
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 18:26 عصر
اول اینکه چرا در تاریخ ماه و سال رو هم میاری؟ به همین دلیل تو سلول ها جا نمیشه عمودی قرار میگیره(اینکه چرا همه رو 1391/01/31 میزنه نمودنم اما مهم نیست چون با روشی که توضیح میدم کدت کلا عوض میشه)
سال رو یک جا در بالای صفحه بزار و قابلیت تعویض هم داشته باشه. ماه ها هم که به صورت فارسی لیست کردی دیگه احتیاجی به نوشتنش نیست فقط روز رو احتیاج داری. روز ها هم که استاتیک هستن پس دیگه لازم نیست از PersianCalender استفاده کنی. 6 ماه اول 31 روز و به جز ماه آخر شش ماه دو 30 روز(فقط کافیه بررسی کنی که سال کبیسه هست یا خیر و ماه آخر رو درست کنی)
اگه می خوای روز ها تعطیل رو بدست بیاری اون موقع باید تو حلقه که روز ها می چینی ببینی اون روز تعطیله(تعطیلی غیر جمعه) یا نه(با بررسی اینکه آیا در لیست روز های تعطیل که از قبل به سیستم دادی میشه وجود داره یا نه) میشه الگوریتم هایی طراحی کرد که این روش با کارایی بسیار بالا کار کنه.
اگه جمعه ها رو میخای فقط کافیه که روز اول سال رو داشته باشی بقیه اش قابل محاسبه هست.

ممنون کخ پاسخ دادین:
در واقع من نمی خوام توی نمایش همچین چیزی نشون بدم اینو گذاشتم تا بگم که می خوام به هر یک از سلول های جدول یک روز رو نسبت بدم و بد توی دیتابیسم اون سلول(یعنی تاریخ مورد نظر) رو چک کنم (آخه بعضی روزها تعطیل ، بعضی روزها مرخصی ، بعضی روزها مأموریت و بعضی روزها هم حضور هست) بعد بصورت حرف اختصاری نمایش بدم . حالا مشکل من اختصاص تاریخ های یک سال به سلول ها است(البته نمی خوام واسه تک تک سلول ها دستی بنوسم ، میخوام بصورت متغبر تعریف کنم)نمیدونم شاید راه بهتری وجود داشته باشه لطفا اگه مثالی وجود داره راهنمایی بفرمایید.

mnkha1829
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 18:27 عصر
؟--------------------

با سلام و عرض پوزش ویرایش شد.

mnkha1829
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 20:24 عصر
آقا ما رو دریابید