PDA

View Full Version : چجور وقتی میکرو توسط برنامه استارت خورده و داده بایتی می خونه متوقفش کنیم و بگیم از اول بخونه

s.hematii
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 10:58 صبح
سلام دوستای عزیز چجور وقتی برنامه میکروم رو استارت کرده و داده بایتی می خونه مثلا با یه command متوقفش کنم و بگم از اول داده هارو بخونه لطفا سریع راهنماییم کنید:متفکر:

Mr'Jamshidy
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 23:03 عصر
اگر منظور شما میکرو کنترلر هست که شما باید برای این کار هم میکرو رو تنظیم کنی هم برنامه رو

این از مورد اول

مورد دوم میکرو از چه پورتی به سیستم وصل میشه؟

مورد سوم اطلاعاتی که داره رد و بدل میشه چی هست؟

s.hematii
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 09:14 صبح
با com4 وصل است من تازه کارم از پورتا زیاد سر در نمیارم اما فک کنم RS 232 نه پین است.اطلاعات بایتی هست و توسط برقی که بهش وصل میشه این اطلاعات رو به ما میده فرض کنید 2تا سنسور که با وصل منبع به هرکدوم اطلاعات اون خونده میشه من میخوام با برنامه عوضش کنم چجور میشه اینکارو واسه این میخوام که چون برای اینکه دوباره برنامه رو ران کنم باید از برق بکشم تا ریست بشه وگرنه ارور میده چون انگار وسط اطلاعات خونده شده قبلیشه من میخوام 1کار کنم که با زدن کلید close فرستادن وخوندن اطلاعاتش stop بشه تا با زدن کلید استارت بعدی این مشکل پیش نیاد

Mr'Jamshidy
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 10:35 صبح
ببین دوست من این چیزی که شما میخوای فکر میکنم یک جورایی میخوای میکرو ریست بشه

برای این کار شما باید برای میکرو تعریف کنید که مثلا دستور Reset اومد شما این کار رو انجام بده

بعد تو دستور ریست توابع مربوطه رو مینویسی

بهترین کار اینه که تابه goto main; رو صدا بزنید البته اینم بگم که من با CodeVision کار کردم شما هم بهتره که زبان مورد استفاده تون رو بگید و البته سورس تون هم بزارید و شایان ذکر هست که جاش اینجا نیست (منظورم انجمن VB6)

s.hematii
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 15:14 عصر
من برنامم بیسیک و چون برنامه مال شرکت متاسفانه اجازه ندارم واستون بزارمش.میدونید من تازه عضو شدم مگه اینجا انجمن vb نیست اگر جای دیگه ای باید تاپیک بزارم راهنماییم کنید ممنونم

galaxyking
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 20:23 عصر
سلام
منظور دوستمون اینه که اینجا در مورد برنامه نویسیه میکرو صحبت نمیشه
چون چند تا از دستورات vb هست که توی برنامه نویسیه میکرو استفاده میشه واونجا ما با پورتهای میکرو سرو کار داریم نه pc

من اون قسمت که گفتید

من میخوام با برنامه عوضش کنم چجور میشه

رو متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدین؟

Mr'Jamshidy
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 22:01 عصر
ببین دوست من، اینجا انجمن Visual Basic 6.0 هست و چیزی که شما میخوای مربوط به زبان برنامه نویسی Bascom هست نه VB و این دو موضوع از هم تفاوت دارن

شما بهتره در مورد میکرو و زبان Bascom به سایت http://www.eca.ir/ مراجعه کنی

این سایت تخصصش در مورد میکرو هست

s.hematii
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 21:28 عصر
سلام مرسی از راهنماییاتون نوشتن برنامه میکرو کار من نیست من نرم افزاریشو انجام میدم که همون vb6 است میخواستم ببینم با vb میشه ؟که اینجور که شماها میفرمایید نمیشه پس میگم برنامه میکرو رو عوض کنن.مرسی:خجالت:

s.hematii
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 21:38 عصر
مرسی galaxyking دوست خوبم من فک میکردم که میشه با دستور stopbits و یا مشابه این اینکارو انجام بدم که اون حرفو زدم اما اینجور که شما فرمودید مثل اینکه نمیشه مرسی