PDA

View Full Version : ادغام دو فایل MDB در C++

avr1320
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 12:15 عصر
سلام
ما دو تا فایل Mdb داریم باید بدون استفاده از هیچ چیزی (بدون استفاده از Api) مثل Ole و امثال اینها
به اطلاعات داخل فایل که شامل رکوردها , فیلدها , تعدادشون و............. دستیابی داشته باشیم .
دو فایل کاملا دارای تیبل های مشابه هستند و ما تنها کاری که باید بکنیم اینه که این دو فایل
(تیبل رو ) ادغام یا مرج کنیم .
من تو اینترنت زیاد گشتم ولی چیزه دردبخوری پیدا نکردم.
خواستم ببینم کسی از شما دوستان گرام می تونه کمکم کنه .

Felony
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 12:35 عصر
بدون استفاده از API میخوای به ساختار فایل MDB دسترسی داشته باشی ؟ فایلی که برای یک برنامه تجاری هست ( Access ) و Header و ساختارش در دسترس عموم نیست ؟!

one hacker alone
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 12:37 عصر
من الان چيزي به ذهنم نميرسه اما وقتي ميگين بدون استفاده از هيچ ابزاري حتي توابع خوب تنها راهي كه من به ذهنم ميرسه اينه كه سعي كنم به ساختار اين فايل ها پي ببرم يعني اينكه اين فايل رو تو notepad باز كنم ببينم داده ها به چه شكل هستن و اگر اطلاعات كد شده باشن كه خيلي سخت تر هست اما امتحانش ضرر نداره شما رو ويرايشگر ساده باز كنيد اگه تونستين به نحوه ذخيره سازي پي ببرين ميتونيد خودتون ذخيره و بازيابي كنيد

avr1320
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 12:42 عصر
من الان چيزي به ذهنم نميرسه اما وقتي ميگين بدون استفاده از هيچ ابزاري حتي توابع خوب تنها راهي كه من به ذهنم ميرسه اينه كه سعي كنم به ساختار اين فايل ها پي ببرم يعني اينكه اين فايل رو تو notepad باز كنم ببينم داده ها به چه شكل هستن و اگر اطلاعات كد شده باشن كه خيلي سخت تر هست اما امتحانش ضرر نداره شما رو ويرايشگر ساده باز كنيد اگه تونستين به نحوه ذخيره سازي پي ببرين ميتونيد خودتون ذخيره و بازيابي كنيد

مرسی که توجه کردی.
اما من دنبال فرمتش تو اینترنت گشتم یه چیزایی پیدا کردم اما باز اونم گنگ بود. اینم لینکش (http://www.xiph.org/positron/doc/mdb.html)
میشه بگی چیکار کنم.
اخه یه فایل ساده که نیست با یه نگاه ساده بفهمی ساختارش چطوریه!!!!!!

avr1320
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 16:02 عصر
بچه ها من به کل ناامید شدم !
کسی نیست کمک کنه.
مطالبی که در اینترنت هست زیاد مفید نیست.
و اکثرا از api استفاده کرده.

ashkan_d13
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 19:39 عصر
سلام آوات :لبخند:
ببین من یه mdb ساختم، چهار تا مقدار دادم بهش
بعد وقتی بایت به بایت ازش بخونی میشه این مقدارا رو توش پیدا کرد، ولی دو بایتی نه! (ضمیمه:85982)

نتیجه اینکه باید "ذخیره" رو حذف کنی!! :گریه:

one hacker alone
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 19:40 عصر
ببينيد اين اگه يه پروژه باشه منطقي نيست و نميشه انجام داد مگه اين كه خيلي وقت بزاري تا ساختارو بفهمي اگه چيزي غير از پروژه هست خوب از توابع استفاده كن در غير اينصورت واضح بگو ببينم واسه چي ميخواي شايد راه سومي باشه

avr1320
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 12:34 عصر
سلام آوات :لبخند:
ببین من یه mdb ساختم، چهار تا مقدار دادم بهش
بعد وقتی بایت به بایت ازش بخونی میشه این مقدارا رو توش پیدا کرد، ولی دو بایتی نه! (ضمیمه:85982)

نتیجه اینکه باید "ذخیره" رو حذف کنی!! :گریه:
سلام اشکان :چشمک:
خودت که می دونی مشکل من اصلا خوندن از فایل به صورت 2 بایتی و این حرفا نیست اینو که با استفاده از یه هندل و اتچ کردن هدر system میشه انجام داد{ WORD/DWORD/...}
مشکل اینه که من نمی دونم ساختار فایلمون اصلا چی به چیه .. ساختارشم اینقدر ساده نیست که بشه با یه نگاه فهمیدش اون تیبلی هم که از اینترنت گرفتم نصفش وری ایبله!!!!!
فکر کنم دوستمون راست بگن چون برنامه ه تجارررریه فرمت هدرشو پابلیش نکردن.!!!!:ناراحت:

avr1320
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 12:39 عصر
ببينيد اين اگه يه پروژه باشه منطقي نيست و نميشه انجام داد مگه اين كه خيلي وقت بزاري تا ساختارو بفهمي اگه چيزي غير از پروژه هست خوب از توابع استفاده كن در غير اينصورت واضح بگو ببينم واسه چي ميخواي شايد راه سومي باشه
مرسی از توجه هت
ولی حقیقت داره این پروژه هستش و بایدم انجامش بدم.
با Api که نوشتنش خیلی راحت میشه
مشکل اینه که گفته بدون استفاده از API
آره به خدا منطقی نیست .
پیشنهادت چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ashkan_d13
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 15:09 عصر
خودت که می دونی مشکل من اصلا خوندن از فایل به صورت 2 بایتی و این حرفا نیست اینو که با استفاده از یه هندل و اتچ کردن هدر system میشه انجام داد{ WORD/DWORD/...}
مشکل اینه که من نمی دونم ساختار فایلمون اصلا چی به چیه .. ساختارشم اینقدر ساده نیست که بشه با یه نگاه فهمیدش اون تیبلی هم که از اینترنت گرفتم نصفش وری ایبله!!!!!
فکر کنم دوستمون راست بگن چون برنامه ه تجارررریه فرمت هدرشو پابلیش نکردن.!!!!:ناراحت:

آره منظورم اینه که اون قسمتایه جدوله که نوشته word هم معلوم نیست منظورش چی بوده، چون word باید حداقل دو بایتی باشه که اینجا فقط با یک بایتی جواب میده :متفکر:
{ اونیم که اتچ می‌کنن هدر windows هست نه سیستم :عصبانی++:! }

one hacker alone
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 17:53 عصر
شدني نيست البته اين حرف رو قبول ندارم اما با توجه به اينكه كد شده هستن نميشه بدونه توابع براي سراغش ولي فكر كنم ساختارش تو گوگل بگردي هست و قبلا در فروم هاي خارجي در موردش بحث شده

Asg.Mojtaba
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 11:44 صبح
می تونی خوب سورس برنامه OpenOffice رو ببینی ، مشابه افیس هست منتها اپن سورسه .
ببین شاید فهمیدی فرمت هیدر چیه