PDA

View Full Version : سوال: پاک شدن مقدار تکست باکس با کلیک

mohsen.nsb44
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 11:13 صبح
حتما تو بعضی از سایت ها مشاهده کردین که مقداری داخل تکست باکس نمایش میدن و با کلیک موس داخل تکست باکس نوشته حذف میشه تا کاربر متن خود رو وارد و .....
چنین عملی چه طور انجام میشه ایا با اجاکس؟ یا روش دیگه ای هستش؟

ahmad156
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 11:23 صبح
دوست عزیز فکر کنم این صفحه کمکت کنه
http://viralpatel.net/blogs/2009/09/default-text-label-textbox-javascript-jquery.html

hamid_shrk
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 16:16 عصر
با یک خط جاوا اسکریپت:

<input type="text" onblur="if(this.value=='')this.value='جستجو ...'" onfocus="this.value=''"
value="جستجو ..." />

mohsen.nsb44
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 18:35 عصر
با یک خط جاوا اسکریپت:

<input type="text" onblur="if(this.value=='')this.value='جستجو ...'" onfocus="this.value=''"
value="جستجو ..." />

مرسی از راهنماییت دوست عزیز از اونجایی که من جاوا اسکریپت کم کار کردم یه سوال ازتون میپرسم
من در صفحه هایی که از مسترپیج به ارث برده شده اند هنگام استفاده از جاوا اسکریپت دچار مشکل میشم در صورتی که صفحه هایی که از مسترپیج به ارث برده نشده اند هیچ مشکلی در اجرای کد ها بوجود نمیاد میشه در این باره کمی توضیح بدین؟
البته در مورد کد شما هیچ مشکلی وجود نداره مشکل زمانی هستش که از تگ script استفاده میکنم

imanasp
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 21:00 عصر
مرسی از راهنماییت دوست عزیز از اونجایی که من جاوا اسکریپت کم کار کردم یه سوال ازتون میپرسم
من در صفحه هایی که از مسترپیج به ارث برده شده اند هنگام استفاده از جاوا اسکریپت دچار مشکل میشم در صورتی که صفحه هایی که از مسترپیج به ارث برده نشده اند هیچ مشکلی در اجرای کد ها بوجود نمیاد میشه در این باره کمی توضیح بدین؟
البته در مورد کد شما هیچ مشکلی وجود نداره مشکل زمانی هستش که از تگ script استفاده میکنم
دوست عزیز master page توی دات نت کلا مشکل داره من که فقط یک بار ازش استفاده کردم

hamid_shrk
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 21:25 عصر
دوست عزیز master page توی دات نت کلا مشکل داره من که فقط یک بار ازش استفاده کردم

مسترپیج هیچ مشکلی نداره ، فقط باید بدونید جطوری باید ازش استفاده کنید و اتفاقا از پرکاربردترین ابزارهای دات نت بحساب میاد.

میتونم حدس بزنک مشکلتون چیه اما دوست دارم خودتون بگید دقیقا مشکل کجاست؟؟
اگه مشکل نشناختن کنترل هاست خدمتون عرض کنم که وقتی از مسترپیج استفاده میکنید نام placeholder هم میوفته پشته id کنترلتون یعنی باید لحاظ بشه ، در کل کنترل ها runat="server" آی دی هاشون تغییر میکنه که شما در این موارد باید از کد زیر استفاده کنید :

document.getElementById('<%=txtname.ClientID%>').value

san_sal_2008
سه شنبه 24 تیر 1393, 13:04 عصر
مرسی از راهنماییتون من یه مشکلی که دارم اینکه من تکست باکسارو با <asp button> ایجاد میکنم چون با این حالت نمیشه کار ثبت رو انجام بدم هرچقدر آیدی رو میدم نمیشناسه :(