PDA

View Full Version : سوال: نوشتن متن روی عکس

lida_2030
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 10:53 صبح
سلام
چطوری میتونم روی عکس متن بنویسم

cyrusthegreat
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 11:26 صبح
دوست عزیز

این متنی که می خوایید بنویسید، می خوایید روی خود فایل اصلی عکس نوشته بشه و بشه جزوی از خود عکس و یا اینکه توی صفحه و روی خود عکس نمایش داده بشه؟

lida_2030
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 11:53 صبح
میخوام روی عکس نمایش بده
من برای عنوانهای سایتم 1 کادر گذاشتم که اون کادر عکسه میخام عنوان بنویسم روش نمیذاره با css این کارا انجام دادم ولی نشد شاید من بلد نبودم
مرسی از راهنمایتون

cyrusthegreat
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 12:10 عصر
دوست عزیز

شما متن رو بین div قرار بده و دقیقا بعد از هر عکسی که می خوای، بعد از تگ img ایت قرار بده. بعدش دور این دوتا یه div دیگه قرار بده. ما به این div می گیم والد. حالا به div والد مقدار زیر رو در CSS اختصاص بده:

poistition : relative;

بعدش برای عکست مقدار زیر رو قرار بده:

z-index: 1000

بعد در آخر به اون div متنت مقادیر زیر رو نسبت بده:

z-index: 2000;
position: absolute;

اینجوری متنت، روی عکس قرار می گیره. حالا با دادن margin یا استفاده از مقادیر top right bottom left جایگیری رو مشخص کنی.

clover
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 14:54 عصر
من برای عنوانهای سایتم 1 کادر گذاشتم که اون کادر عکسه میخام عنوان بنویسم روش نمیذاره با css این کارا انجام دادم ولی نشد شاید من بلد نبودم
روش صحیح استفاده از CSS و تنظیم عکس به عنوان پس زمینه ی عنوان هست.

موفق باشید

Saber Mogaddas
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 15:06 عصر
سلام
فکر نکنم نیاز به این همه دردسر باشه..
اگه منظور شما header سایت هست..یه دیو wraper برای header قرار بده عکس مورد نظر خودتون رو با دستور css -- background-image در زمینه این دیو قرار بده.. اگه عکس شما از دیو header کوچیکتر هست با دستو background-position موقعیت تصویر خودت رو داخل اون دیو تنظیم کن..
برای نوشتن متن هم..داخل همین دیو یه دیو و یا یه span ایجاد کن و متن مورد نظرت رو داخل این تگ بنویس.. و با float و margin موقعیت متنت رو روی تصویر مشخص کن..
موفق باشی..

cyrusthegreat
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 18:16 عصر
ایشون فرمودن می خوان روی عکس متن بزارن. بنده هم حالت کلی رو در نظر گرفتم. نه اینکه اندازه عکس fix هست و مربوط به هدر هستش. وگرنه برای هدر استفاده از background راهکار ساده تریه.

lida_2030
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 18:34 عصر
مرسی از راهنمایی همتون جواب داد مخصوصا آقایcyrusthegreat