PDA

View Full Version : بستن یک فرم و رفتن به فرم بعدی

glob_rain
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 15:18 عصر
با سلام
این سوال جاهای دیگه هم بوده اما جوابش به درد من نخورده اگه دوستان کمک کنن واقعا لطف کردن
یه فرم login دارم می خوام وقتی user pass درست شد وارد فرم menu بشه و اون فرم login کلا بسته بشه
یعنی hide نشه فرم login بشاه بشه و فرم menu فرم فعال باشه

_Memol_
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 15:57 عصر
سلام
من تا حدی که میدونم این هست که فرم login که فرم اولتون هست و فرم اول هیچ وقت بسته نمی شود
در نتیجه شما فکرمیکنم راهی به جز این ندارید که وقتی چک کرد یوزر درست بود و وارد شد فرم login ، Hide بشه و وارد فرم اصلی بشه ، خب فرم اصلی فرم فعال میشه

crazy_1892
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 17:55 عصر
private void Showform1()
{
form1 f1 = new form1();
f1.ShowDialog();
}

private void btn_Click(object sender, EventArgs e)
{
Thread thrd = new Thread(new ThreadStart(Showform1));
thrd.Start();
this.Close();
}

uniqueboy_ara
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 18:58 عصر
من خودم همیشه از این روش استفاده می کنم
اول برنامم رو به طور کامل می نویسم ( بدون فرم login ) و به صورتی که فرو اصلی برنامم همون Form1 هستش
در آخر، یه فرم با نام Login درست می کنم و تو رویداد Load شدن Form1 این کد رو می نویسم :
using (var Log = new frmLogin())
{
Log.ShowDialog();
}
با این کار، قبل از نشون داده شدن Form1 ، فرم Login نشون داده میشه و تا وقتی که این فرم بسته نشه، Form1 نشون داده نمیشه
.
.
و تو فرم Login بعد از چک کردن username و Password در صورت درست بودنشون، فقط دستور this.Close(); رو می نویسی!

Mahmoud.Afrad
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 23:26 عصر
من خودم همیشه از این روش استفاده می کنم
اول برنامم رو به طور کامل می نویسم ( بدون فرم login ) و به صورتی که فرو اصلی برنامم همون Form1 هستش
در آخر، یه فرم با نام Login درست می کنم و تو رویداد Load شدن Form1 این کد رو می نویسم :
using (var Log = new frmLogin())
{
Log.ShowDialog();
}
با این کار، قبل از نشون داده شدن Form1 ، فرم Login نشون داده میشه و تا وقتی که این فرم بسته نشه، Form1 نشون داده نمیشه
.
.
و تو فرم Login بعد از چک کردن username و Password در صورت درست بودنشون، فقط دستور this.Close(); رو می نویسی!

اشکال این روش اینه که فقط کافیه کاربر صفحه لاگین رو ببنده تا وارد صفحه اصلی بشه، در این حالت باید رویدادهای close مربوط به فرم لاگین رو کنترل کنید یا کلا دکمه کلوز رو هاید یا غیرفعال کنید.

ya30ien2
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 00:53 صبح
اشکال این روش اینه که فقط کافیه کاربر صفحه لاگین رو ببنده تا وارد صفحه اصلی بشه، در این حالت باید رویدادهای close مربوط به فرم لاگین رو کنترل کنید یا کلا دکمه کلوز رو هاید یا غیرفعال کنید.

من با این روش موافقم و در رویداد closing فرم لاگین بگید در صورتی که یوزر و پس صحیح که در بانک وجود داره وارد شد صفحه لاگین بسته بشه

uniqueboy_ara
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 15:39 عصر
خوب منم فرض رو بر این گرفتم که خاصیت FormBorderStyle فرم لاگین برابر None باشه و یا اینکه رویداد Closing مدیریت بشه ( همونطور که دوستمون فرمودن )