PDA

View Full Version : مشکل در پابلیش سایت در هاست و استفاده از entity framework4؟

nasinas
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 17:53 عصر
سلام
سایتی رو با Visual Studio 2010 و دات نت .NET4 و Entity Framework 4 درست کردم. اسم هاست هم آریانیک هستش. http://www.aryanic.com

مشکلات :
1 - هاست گویا دات نت 4 رو قبول نمیکنه و نوشته NET 1 & 2
2 - دیتابیس رو چطوری بزارم داخل هاست که با Entity Framework 4 سازگار باشه؟ در کل برای کار با دیتابیس باید چیکار کنم؟

ممنون از دوستان

fakhravari
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 20:55 عصر
ببنید اگر امکانتات اسفاده شده در سایت جوری باشه که روی net 3.5 , 2 جواب بده مشکلی نیست.
دیتابیس قابل تبدیل .
شما نمیتوانید روی net 4 کار کنید.
پس دیتابیس sql 2005 or aceess
net 3.5
Entity Framework 4 در کار نیست روی این هاست.

d_derakhshani
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 21:22 عصر
EF روي Net. چهار كار ميكنه. واسه ديتا بيس هم تو سايت پر تاپيكه. در نهايت Connection String‌رو به ديتابيس ايجاد شده روي هاست رو تو web.config تنظيم كنيد(مشخصه Ip رو از ادمين بگيريدو ساير كه خودتون تو كنترل پنل ست مي كنيد مي دونيد)ديگه خود EF به ديتابيس وصل ميشه و مشكل ديگه اي تو اين زمينه نيست

nasinas
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 21:45 عصر
ممنون آقای درخشانی
ببینید من کانکشن استرینگ رو تنظیم میکنم. ببینید مراحل زیر درسته یا نه؟
1 - تنظیم کانکشن استرینگ در وب کانفیگ
2 - ایجاد دیتابیس خالی در هاست
3- ایجاد کوئری ایجاد شده در EF در سیستم خودم و اجرای این کوئری در دیتابیس داخل هاست
4- بارگزاری کلیه ی محتوای سایت در هاست

درسته؟

d_derakhshani
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 21:59 عصر
ممنون آقای درخشانی
ببینید من کانکشن استرینگ رو تنظیم میکنم. ببینید مراحل زیر درسته یا نه؟
1 - تنظیم کانکشن استرینگ در وب کانفیگ
2 - ایجاد دیتابیس خالی در هاست
3- ایجاد کوئری ایجاد شده در EF در سیستم خودم و اجرای این کوئری در دیتابیس داخل هاست
4- بارگزاری کلیه ی محتوای سایت در هاست

درسته؟
ديتابيس خالي، منظورت تون اينه كه table ها هست ديگه. در واقع يا از طريق script و يا backup/restore بايد جداول و ساير اجزا رو به پايگاه داده سرور منتقل كنيد. قسمت سه رو متوحه نشدم. كوئري ها رو تو برنامه نوشتيد و با آپلود كردن سايت بايد قسمت هاي مربوطه عمل كنن.

nasinas
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 22:10 عصر
ممنون متوجه شدم. تنها مشکلی که هست اینه که آیا فایل edmx. مربوط به EF در هاست شناخته شده است؟ هیچ مشکلی از جانب این فایل نداریم ؟

fakhravari
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 00:04 صبح
اصلا هاست شما net4 ساپورت نمیکنه که بخواین entity framework 4 اجرا کنید.

nasinas
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 08:35 صبح
اصلا هاست شما net4 ساپورت نمیکنه که بخواین entity framework 4 اجرا کنید.

درسته. در صورت اینکه هاست ،دات نت 4 رو پشتیبانی کنه چی؟
ببینید. یک سوال دیگه علاوه بر سوال بالا :
سایت ما داره به درستی کار میکنه داخل هاست. اما بعد از چند وقت نیاز داره که یک جدول به بانک اضافه بشه با فیلد های مورد نیاز خودش.
اینجا باید چیکار کرد؟
1 - باید پروژه رو داخل سیستممون باز کنیم. بعد تو مدلمون در EF یک جدول با فیلدهاش ایجاد کرد. بعد آدرس بانک اطلاعاتی در فایل web.config پروژه رو با آدرس بانک اطلاعاتی در هاست تغییر بدیم و بعد هم آپدیت مدل رو بزنیم تا دیتابیسمون در هاست تغییر کنه. و بعد هم فایل edmx. داخل پروژه رو که تغییر کرده به هاست انتقال بدیم.

:)
ممنون میشم 2 تا سوالم رو پاسخ بدید.

d_derakhshani
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 08:41 صبح
ببینید اول از ادمین بپرسید چه ورژنی از Net. نصب هست. بعضی سایت ها نوشتن .Net 2 و 3.5 اما 4 رو سیستم شون نصبه. این به این علته که سایت شون آپدیت نیست.
دوم اینکه فایل Edmx قرار نیست بره رو سرور.شما باید سایت رو پابلیش کنید بعد این تمام فایل های کد و edmx در قالب dll در پوشه bin شما قرار می گیره و هیچ کدی خام در سرور قرار نمی گیره.

nasinas
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 08:44 صبح
ببینید اول از ادمین بپرسید چه ورژنی از Net. نصب هست. بعضی سایت ها نوشتن .Net 2 و 3.5 اما 4 رو سیستم شون نصبه. این به این علته که سایت شون آپدیت نیست.
دوم اینکه فایل Edmx قرار نیست بره رو سرور.شما باید سایت رو پابلیش کنید بعد این تمام فایل های کد و edmx در قالب dll در پوشه bin شما قرار می گیره و هیچ کدی خام در سرور قرار نمی گیره.

یعنی نیازی نیست که به صورت دستی مثلا با نرم افزار cuteFTP تمام پوشه ها و فایل های پروژه رو توی هاست آپ کنم؟
publish از طریق خود ویژوال استدیو؟

d_derakhshani
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 09:49 صبح
نه منظور این نیست. منظور اینه که شما رو پروژه وب تون کلیک راست می کنید و گزینه پابلیش رو می زنید.
البته چندین گزینه هست. اگه فایل سیستم رو انتخاب کنید که در محل مورد نظر فایل های پابلیش قرار می گیره. که بعدش می تونید با CuteFTP اونو آپلود کنید.(پابلیش!=آپلود)
البته می تونید با گزینه FTP هم پابلیش و هم آپلود رو از طریق VS انجام بدید.
از CuteFtp برنامه های بهتری هم هست. برای مثال IpSwitch. البته شاید از IpSwitch بهتر هم باشه. اما بین این دو تا من IpSwitch رو انتخاب میکنم شما هرطور که مایل بودید.

nasinas
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 10:00 صبح
نه منظور این نیست. منظور اینه که شما رو پروژه وب تون کلیک راست می کنید و گزینه پابلیش رو می زنید.
البته چندین گزینه هست. اگه فایل سیستم رو انتخاب کنید که در محل مورد نظر فایل های پابلیش قرار می گیره. که بعدش می تونید با CuteFTP اونو آپلود کنید.(پابلیش!=آپلود)
البته می تونید با گزینه FTP هم پابلیش و هم آپلود رو از طریق VS انجام بدید.
از CuteFtp برنامه های بهتری هم هست. برای مثال IpSwitch. البته شاید از IpSwitch بهتر هم باشه. اما بین این دو تا من IpSwitch رو انتخاب میکنم شما هرطور که مایل بودید.

ممنون آقای درخشانی. من فرق پابلیش و آپلود رو نمیدونستم. مشکل حل شد تا قسمتی.
موفق باشید