PDA

View Full Version : درج متن چندخطی در دیتابیس

pedram_ns
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 19:00 عصر
با سلام
من میخوام وقتی یک تکس باکس مولتی لاین رو کاربر پر می کنه و در دیتابیس ذخیره میشه. اگر کاربر به خط دوم رفت در دیتابیس هم به همون صورت ذخیره بشه و هنگام خوندن اون متن در یک لیبیل چند خطی نمایش داده بشه.

این کد رو پیدا کردم ولی نمیدونم چرا جواب نمیده.

Dim message As String = messagetxt.Text

message = HttpUtility.HtmlEncode(message)
message = message.Replace("\r\n", " <br />").Replace("\t", "&nbsp;&nbsp;&nbsp;").Replace("\n", "").Replace(" ", "&nbsp;&nbsp;")

در واقع مقدار <br> در دیتابیسم ذخیره نمیشه.

لطفا راهنمایی بفرمایید.

ahmad156
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 19:26 عصر
دوست عزیز این رو امتحان کن

txtMessage.Text.Replace(Char.ConvertFromUtf32(13), "<br/>")

هر کاری میکنم "</ br>" رو نمینویسه.به جای "" عبارت "</ br>" بذارین

pedram_ns
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 19:32 عصر
مرسی این جواب میده.
کد بالا چند تا تبدیل هست. ایا این کد همه خواسته های من رو براورده میکنه یا تبدیل های دیگه ای هم نیاز هست
اگر هست ممنون میشم در مورد همه توضیح بدید و اینکه چرا اون کد بالا جواب نمیده؟

ahmad156
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 19:33 عصر
امتحان نکردم باید جواب بده.
خوب اگر اینجوریه از editor ها استفاده کنین

ahmad156
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 19:37 عصر
دلیل اینکه کد بالا جواب نمیده فکر کنم این باشه که مقدار textbox شما که به سمت سرور میاد r\ یا n\ رو نمیشناسه و معادل html اونها رو فقط میشناسه.البته مطمئن نیستم!!!!!!:خجالت:

pedram_ns
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 19:53 عصر
مرسی به هر حال که جواب داد و ممنون. حالا یه سئوال در همین زمینه.
من یک تکس باکس مولتی لاین دیگه دارم که ادرس رو میگیره و می خوام کاربر نتونه توی اون اینتر کنه. اگر اینتر کنه در فیلد ادرس در دیتابیسم بصورت چند خطی سیو میشه ولی من می خوام اگه اینتر کرد باز هم یک خطی سیو بشه. کد رو برعکس کردم ولی جواب نداد!

address = address.Replace(Char.ConvertFromUtf32(13), " ")

دیگه حجت رو بر من تمام کنید :لبخند:

ahmad156
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 09:16 صبح
دوست عزیز شاید سوالتون رو بد متوجه شدم!!!!!!
خوب اگر میخواین اینجوری بشه دیگه نیاز به کاری نیست همون مقدار بدون دستکاری insert کنین

monika
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 10:05 صبح
امتحان نکردم باید جواب بده.
خوب اگر اینجوریه از editor ها استفاده کنین

دوست گرامی طریقه استفاده از editor رو می شه توضیح بذیذ؟باکمال تشکر

ahmad156
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 10:11 صبح
دوست عزیز
توضیح در مورد editor ها بحث طولانی هست ولی به طور کلی editor های زیادی هستند ولی معروف ترین های اونها CKEditor و FCKEditor هستند که شما میتونین با اونها فایل خود رو که میتونن شامل متن یا عکس یا آهنگ و ... میشه رو توی DataBase ذخیره کنین.مثل همین editor همین سایت که شما میتونین متن و عکس و ... رو دخیره کنین.یه جستجو توی همین سایت هم بکنین مطالب زیادی دستگیرتون میشه
این هم سایت خودشون
http://ckeditor.com/

farhud
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 10:50 صبح
به نظر من FreeTextBox هم خیلی راحته و هم همه نیاز ها را برآورده می کنه و هم کم حجم.

mamahdi
سه شنبه 20 فروردین 1392, 13:09 عصر
تروخدا یکیم کمک من بکنه.
منم همین کدارو میزنم ولی به جای اینکه بصورت چند خطی توی پایگاه واسم ذخیره کنه به جای اینترام <br/> چاپ می شه. ینی یه br وسط متنمم تازه اضافه می شه.
من مشکلم اینه می خوام متنم تو گرید ویو بصورت چند خطی نمایش داده بشه تا وقتی از گرید پرینت میگیرم تو یه صفحه همه فیلدام چاپ بشه. نه اینکه به خطر طولانی بودن فیلد توضیحات تعدادی از فیلدا بره تو یه صفحه ی دیگه. می خوام از عرض زیاد بشه نه طول.
ممنون می شم یکی کمک کنه. یه ماهه دنبالشم.