PDA

View Full Version : کد تولید شماره تصادفی و ذخیره در آن در دیتابیس

mr-secret
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 01:00 صبح
سلام

دوستان بنده به کدی نیاز دارم که وقتی کاربر وارد اون صحفه میشه یه کد تصادفی تولید بشه و در دیتابیس دخیره بشه
با جستجو کد زیر ور از از یک سایت خارجی پیدا کردم که بعد از اجرا کردن فقط یک کلمه Error تو صحفه میاد
ممنون میشم این کد رو تکمیل یا اشکال زدایی کنید یا شاید مشکل از من باشه و منو راهنمایی کنید

کد:

?php
$digits = 4;
function gen_ran($digits) {
$n = "";
for ($x = 1; $x <= $digits; $x++) {
$n.=mt_rand(0,9);
}
return $n;
}
function gen_ran2($digits)
{
$n2 = "";
for($a=1; $a<=$digits; $a++)
{
$n2 .=mt_rand(0,9);
}
return $n2;
}
function gen_ran3($digits)
{
$n3 = "";
for($a=1; $a<=$digits; $a++)
{
$n3 .=mt_rand(0,9);
}
return $n3;
}

$connect = mysqli_connect("localhost", "root", "", "cards")
or die("Cannot connect");
for($a=1; $a<=5; $a++)
{
$codes = gen_ran($digits) ." ". gen_ran2($digits) ." ". gen_ran3($digits);

$query = "INSERT INTO codes (pins)
VALUES ('$codes')";
$result = mysqli_query($connect, $query)
or die("Error");
if($result)
echo"$codes<br>";
}
?>

در ضمن من در سی پنل دیتابیس براش ساختم و یوزر هم اد کردم که در خط 29 مشخصات رو وارد کردم

با سپاس

lady64
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 17:09 عصر
error از کوئری هست .در جدولتون فیلد کلید اصلی تون auto_increment هست یا خیر ؟ چه فیلدهای دیگه دارید؟

Farshid007
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 18:02 عصر
خودتون گفتید فقط می نویسه Error یعنی ایراد تو خط 32 هست
اون قسمت mysql_error رو هم اکو کنید ببینید مشکل چیه اصلا جدولی به نام Codes یا فیلدی به نام Pins وجود داره؟
اصلا این کار واسه چیه؟ چه دلیلی داره که دیتا بیس رو از اعداد تصادفی پر کنیم؟

mr-secret
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 19:43 عصر
هدف کلی این کد صحفه بازگشت از پرداخت اسن یعنی وقتی کاربر خرید رو کامل انجام میده تو این صحفه کد پیگیری بهش میده و در دیتابیس دخیره میشه که بعدا بخوام کدها یا همون کارتهارو نگاه کنم
به نظر من هم همون خط 32 مشکل داره البته دیتابیس خالی هست و فکر کنم باید یه جدول هایی توش باشه خلاصه من فقط این کد رو دارم بخوام راش بندازم چیکار باید کنم
حتما هم نباید همین کد باشه هر چیزی کدی باشه میشه یعنی هر کد یا اسکریپتی باشه که که شماره تصادفی بده و در یه جایی دخیره کنه همین

با تشکر فراوان از دوستان گرامی

lady64
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 22:19 عصر
این کد شماره تصادفی میده.جدولتون یا فیلد کلید اصلی نداره ، یا اگه داره auto نیست.جدول رو اصلاح کنید error نمیده.امتحان کردم.

mr-secret
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 00:20 صبح
تشکر من برای اینکه منو راهنمایی کنید اینو اینجا نوشتم من از اینا سر در نمیارم لطفا یا کد کامل رو بدید یا راهنمایی کنید باید چیکار کنم چون من اینو گذاشتم توی یک فایل پی اپ پی و زدم توی هاست دیتابیس هم واسش ساختم و مشخصات دیتابیس رو وارد کردم
چه کار دیگه لازمه انجام بدم؟