PDA

View Full Version : سوال: نحوه ایجاد فرم

dany-s
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 14:26 عصر
سلامر دوستان من در ای اس پی حرفه ای نیستم تازه شروع به یادگیری کردم کس هست راهنمایی کنه.شرح برنامه به این صورت است که
شامل دو page با مشخصات زیر باشد :
در page 1 برای تک تک companet id مناسب انتخاب کرده (txtid) و برای همه txt box ها reqmed fildvalidntor و پیغام مناسب قرار دهید برای کنترل email . tel . هم از کنترل اعتبار سنجی reqularvalideitor تنظیم ویژگی استفاده کنید .

Id
Farst name
Last name
Addres
Tel
Email

در page 2 6 تصویر با چیدمان نشان داده شود طراحی کنید طوری که مسیر تصاویر از پوشه image در ریشه web sait انتخاب شود و ب ا کلید روی هر تصویر به یک صفحه جدید میرود یادآوری : بجای image از کنترل image boutom استفاده کنید و ویژگی pojt kurl این کنترل را برای انتخاب مسیر تصویر بعد از کلید انتخاب کنیم

bftarane
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 21:17 عصر
سلام.
در ابتدا به شما توصيه مي کنم اين دو لينک رو يه مطالعه اي بفرماييد تا آشنايي بيشتري با asp.net پيدا کنيد.
http://how2learnasp.net/article.aspx?code=eca18e42-1307-40fc-bc85-611ea6faf4d1

http://www.how2learnasp.net/article.aspx?code=0057be94-d9df-476c-9c93-7bd5116880db

برای تک تک companet id مناسب انتخاب کرده (txtid)
در قسمت Properties بايد خاصيت ID رو مقداردهي کني. (مثلاً براي TextBox مربوط به اسم txtName يا براي دکمه ثبت نام btnRegister)
با کمک لينک زير مي توني نحوه نامگذاري کنترل ها رو ياد بگيري.
http://blog.dileno.com/archive/201010/how-to-name-controls-in-aspnet-web-forms/

و برای همه txt box ها reqmed fildvalidntor و پیغام مناسب قرار دهید
کنار TextBox مورد نظر بايد يه کنترل RequiredFieldValidator (در قسمت Toolbox، قسمت Validation اين کنترل رو پيدا مي کنيد) بندازيد. اين براي اينه که کاربر مجبور بشه حتماً TextBox رو پر کنه، مثلاً حتماً اسمش رو وارد کنه و اگه وارد نکنه و دکمه مثلاً ثبت نام رو کليک کرد در اون صورت يه پيغام بهش نشون داده بشه (مثلاً وارد کردن نام ضروري است).
خوب حالا به قسمت Properties مربوط به اين کنترل بريد و ErrorMessage رو مقداردهي کنيد (مثلاً بنويسيد وارد کردن نام الزامي است.).
و خاصيت ControlToValidate رو اسم تکست باکست رو قرار بده مثلاً txtId.

برای کنترل email . tel . هم از کنترل اعتبار سنجی reqularvalideitor تنظیم ویژگی استفاده کنید .
دو تا TextBox
دو تا کنترل RegularExpressionValidator
بايد براشون خاصيت ValidationExpression رو مقداردهي کني مثلاً براي ايميل اين عبارت رو

^([\w-\.]+)@((\[[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.)|(([\w-]+\.)+))([a-zA-Z]{2,4}|[0-9]{1,3})(\]?)$
براي شماره تلفن هم تو سايت جستجو کني پيدا مي کني.
يادت نره خاصيت ControlToValidate رو هم مقداردهي کني.

در page 2 6 تصویر با چیدمان نشان داده شود طراحی کنید طوری که مسیر تصاویر از پوشه image در ریشه web sait انتخاب شود و ب ا کلید روی هر تصویر به یک صفحه جدید میرود یادآوری : بجای image از کنترل image boutom استفاده کنید و ویژگی pojt kurl این کنترل را برای انتخاب مسیر تصویر بعد از کلید انتخاب کنیم

منظور از چيدمان رو مطمئن نيستم درست متوجه شده باشم ولي احتمالاً منظور اين بوده که از جدول استفاده کني.
که خوب از منوي Table مي توني استفاده کني و در هر سلول جدول يک کنترل ImageButton بندازي هر چند تا که لازم داري.
براي ايجاد پوشه هم که روي اسم وب سايتت در Solution Explorer کليک راست مي کني و New Folder رو انتخاب مي کني و اسم دلخواهت رو بهش ميدي مثلاً image و عکسهاي مورد نظر رو توش کپي مي کني.
حالا از خاصيت ImageUrl کنترل ImageButton استفاده مي کني و مسير عکس رو بهش مي دي. رو اون مربعه که سه تا نقطه روشه کليک کن از پنجره Select Image اسم پوشه عکسها رو انتخاب کن و از سمت راست عکست رو انتخاب کن.

براي ايجاد صفحه هم که روي اسم وب سايت کليک راست
Add New Item
Web Form
اسم دلخواه به صفحت ميدي
Add
من چون نمي دونستم شما در چه سطحي هستيد سعي کردم خيلي ساده توضيح بدم.

اگه يه کتاب آموزش گام به گام رو هم مطالعه کنيد فکر کنم خوب باشه.

موفق باشيد.