PDA

View Full Version : اجرای روزانه برنامه

code_project
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 14:31 عصر
با سلام خدمت دوستان
من یه برنامه دارم که روی سرور نصبه. میخوام این برنامه فقط روزی یکبار اجرا بشه. باید چکار کنم. ممنون میشم با یه مثال راهنمائیم کنید.

ROSTAM2
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 15:02 عصر
هر روز یه تاریخ مشخص داره!

اگه کاربر تاریخ سیستم رو عوض کرد شناسایی کنه تاریخ سیستم رو درست کنه

kiarashk
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 17:31 عصر
با سلام خدمت دوستان
من یه برنامه دارم که روی سرور نصبه. میخوام این برنامه فقط روزی یکبار اجرا بشه. باید چکار کنم. ممنون میشم با یه مثال راهنمائیم کنید.

خب شما توي Load_Form تاريخ ورود رو ثبت كن وقتي دوباره وارد شد نگاه كن ببين اگه تاريخ با تاريخ قبلي يكي بود كه از برنامه خارج شه اگه نه اجازه مي دي ازش استفاده كنه

kiarashk
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 17:42 عصر
هر روز یه تاریخ مشخص داره!

اگه کاربر تاریخ سیستم رو عوض کرد شناسایی کنه تاریخ سیستم رو درست کنه
اگه برنامه رو اون پشت قايم ولي باز نگهداريم مي شه راحت حلش كرد اما اگه بخوايم برنامه بسته بشه و باز هم بفهمه رو دقيق نمي دونم اما راه داره خود ويندوز در اين موارد اختلاف زمان رو ذخيره مي كنه مثلا اگه تاريخ رو ٢ روز ببري عقب تاريخ بكاپ ٢ روز پيش رو بازم دو روز پيش نشون مي ده شايد اگه تاريخ رو توي settings ذخيره كني همين اتفاق براي برنامه بيفته و كاربر ديگه نتونه كلك بزنه

code_project
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 17:47 عصر
اگه فرض کنیم برنامه همیشه بازه و کلکی هم در کار نیست باید چکار کنیم؟

zaeimh90
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 19:48 عصر
سلام. تواین حالت که خیلی راحته. مثلا یه تایمر میذاری که interval اون مثلا هست 86400000 که این عدد به میلی ثانیه هست و معادل 1 روزه.
حالا زمانی که اجرا شد مثلا یک مقداری تو setting ثبت بشه. مثلا دیفالت 0 باشه اگر باز کرد بشه 1. حالا دفعه بعد اگر باز شد بیاد چک کنه اگه متغییر تو setting یک بود پس می بنده یا ارور میده.
حالا تایمر کجا به درد می خوره زمانی که این عددی که دادیم یعنی یک روز سپری شد دستور توش اجرا میشه و توش بنویس متغییر تو setting صفر شه.
اگه خوب توضیح داده باشم؟!!!!
اگر بازهم متوجه نشدی من در خدمتم.

kiarashk
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 22:00 عصر
سلام. تواین حالت که خیلی راحته. مثلا یه تایمر میذاری که interval اون مثلا هست 86400000 که این عدد به میلی ثانیه هست و معادل 1 روزه.
حالا زمانی که اجرا شد مثلا یک مقداری تو setting ثبت بشه. مثلا دیفالت 0 باشه اگر باز کرد بشه 1. حالا دفعه بعد اگر باز شد بیاد چک کنه اگه متغییر تو setting یک بود پس می بنده یا ارور میده.
حالا تایمر کجا به درد می خوره زمانی که این عددی که دادیم یعنی یک روز سپری شد دستور توش اجرا میشه و توش بنویس متغییر تو setting صفر شه.
اگه خوب توضیح داده باشم؟!!!!
اگر بازهم متوجه نشدی من در خدمتم.
كاملا خوب و عالي توضيح دادن دوستمون من فقط اضافه كنم كه شما اين دستورات روي يه فرم ديگه غير از فرم اصلي قرار مي دي و خاصيت ShowInTaskBar ش هم برابر false تا مشخص نشه كه اين فرم باز هست و اين فرم رو يا Hide مي كني يا Location برابر يع مقداري قرار مي دي كه از صفحه نمايش خارج بشه اين طوري كاربر هم نمي فهمه كه برنامت باز هست و فكر مي كنه اون رو بسته

zaeimh90
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 22:24 عصر
و حتی میتونم کدی بهت معرفی کنم که نه در taskmanager نشون میده فایلتو و نه در processed.
این هم اضافه کنم که حتما opacity هم صفر کن که دیگه هیجوره از باز بودن کسی مطلع نشه.

code_project
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 09:18 صبح
ممنووون دوستای خوبم ولی ممنون میشم یه مثال برام بفرستین. آخه من تازه کارم