PDA

View Full Version : اجرای روزانه برنامه

code_project
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 14:32 عصر
با سلام خدمت دوستان
من یه برنامه دارم که روی سرور نصبه. میخوام این برنامه فقط روزی یکبار اجرا بشه. باید چکار کنم. ممنون میشم با یه مثال راهنمائیم کنید.

omidamiry
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 17:06 عصر
اگه بتونی با دستورات اجرا کنی نصف کارو انجام دادی.

روش های مختلفی وجود داره..............

یک روش با اجازه اساتید.

حالا یه جدول کوچک میسازی تا تاریخ و ساعت رو درش ذخیره کنی
و در یک تایمر زمانی که روز عوض میشه چک میکنی که اگر تاریخ روز با تاریخ جدول که همون تاریخ اجرای بعدیته و ساعت اجرا همون بود برنامرو
اجرا میکنی و تاریخ و ساعت

code_project
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 17:40 عصر
مشکل من همون استفاده از تایمره. چطوری یه تایمر استفاده کنم که بفهمه الان تاریخ سیستم یک روز جلوتر از روز قبله. من میخوام توی یه جدول روزانه چند تا سطر را insert کنم. حالا اگه این سطرها امروز وارد شدن نباید تا ساعت 24 روز بعد وارد بشن.

amirrr3
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 18:34 عصر
می تونی یه تایمر بزاری تو رخداد ش واسش یه ساعت و تاریخ مشخص کنی و زمانی که این تاریخ و زمان با تاریخ و زمان سیستم یکی شد دستوری رو صادر کنه
وجود تایمر باعث میشه که همیشه شرط چک بشه که اگه درست بود یه دستور اجرا بشه
با اجرای یکبار به این صورت می تونی روز رو یه دونه اضافه کنی که روز بعد هم این شرط چک بشه

jalil_m
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 19:01 عصر
آخه مسئله اینه که اگه کاربر تاریخ سیستمو هی برگردونه عقب میتونه بازم برنامه رو اجرا کنه
واسه این چیکار میشه کرد؟

amirrr3
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 20:06 عصر
چرا از رجیستری استفاده نمیکنی؟
می تونی اطلاعات نرم افزارت رو تو یه کلید تو رجیستری ذخیره کنی که مثلا این سیستم از این تاریخ شروع به کار کرده دیگه اگه تاریخ برگرده نرم افزارت متوجه میشه و با یه ارور خارح میشه
کلا کار سختی به نظر نمیرسه با کمی ابتکار می تونی درستش کنی

masoudmok
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 00:20 صبح
سلام
با ساختن app. setting و ذخیره تاریخ توی اون میتونی این کار رو بکنی
به این صورت که چک کنی اگه تاریخ با اونی که ثبت کردی برابره اجازه ورود نده
اگه برابر نیست تاریخ جدید رو ثبت کنه
موفق باشی

omidamiry
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 11:56 صبح
تو بدست اوردن تاریخ و ساعت یه خوبی که هیت میتونی به صورت جدا سال ماه و روز رو دریافت کنی به عدد تبدیل کنی مقایسه کنی و حتی کم و زیاد کنی و در ثبت به رشته تنبدیل کنی

یوزینگ شو بذار گلوبالیزیشن.

PersianCalendar pc = new PersianCalendar();
label2.Text =
pc.GetYear(DateTime.Now).tostring()
+ "/" +
pc.GetMonth(DateTime.Now).tostring("0,0") + "/" +
pc.GetDayOfMonth(DateTime.Now).tostring("0,0");

و با کمک دستورات رشته از رشته تاریخ 1391/02/02 میتونی ساب استرینگ بگیری سال جدا و ما و روز جدا کاری نداره.
وقتی برنامه شما تو سیستم در حال اجراس بذار تایمر فعال باشه.
دستورات بالا کد تاریخ پارسییه که تاریخ میلادی سون که ایرانیارو تحریم کرده به پارسی تبدیل میکنه.

code_project
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 15:38 عصر
دوستان من فقط میخوام کدهایی که توی رویداد لود فرمم نوشتم هر 24 ساعت یکبار اجرا بشه، همین!!!! چطوری می تونم این کارا انجام بدم. لطفا کداشو برام بگین چون من با تایمر اصلا کار نکردم