PDA

View Full Version : سوال: فعالیت یک گروه طراحی وب سایت؟؟

khanlo.javid
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 16:55 عصر
با سلام دوستان عزیز

میخواستم بدون اگه چند نفر بخوان یه گروه طراحی وب سایت تشکیل بدن و فعالیت خودشونو به صورت تبلیغات به مردم اطلاع رسانی کنن آیا میتونن فعالیت کنن یا باید مجوز خواصی بگیرن یا ممنوعیت قانونی داره؟؟

متشکر از همه شما دوستان

cyrusthegreat
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 17:56 عصر
تبلیغات چگونه؟
اگر در روزنامه باشه، بله باید شما مجوز شرکت داشته باشی تا بتونی شماره تلفن، آدرس و آدرس وبسایت بدی.

ولی اگر تبلیغات بصورت چاپ تراکت و پخشش باشه، مجوز نمی خواد. برای چسبوندن به دیوار هم، پیگرد قانونی داره. نچسبونی بهتره. میان جریمه می کنن.

Saber Mogaddas
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 09:17 صبح
سلام
بهتره که این کار ثبت شده باشه ..چون امکان داره شما بخواهید با یه سازمان و یا ارگان کار کنید..به همین دلیل شما برای سازمان ها معتبر نخواهید بود..می تونید مجوز موسسه تبلیغاتی بگیرید و یا شرکت با مسئولیت محدود ثبت کنید..که برای کار شما امتیاز محسوب میشه..
موفق باشی..

clover
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 10:30 صبح
همونطور که دوستمون اشاره کردند می تونید مجوز موسسه ی تبلیغاتی بگیرید (کار سخت) و یا تحت عنوان شرکت فعالیت کنید (کار آسون)

برای تشکیل یک شرکت، اجباری به ثبت اون ندارید و یک قرارداد شراکت کافیه (گرچه حتی اون هم می تونه نباشه)، اما دقت کنید که شرکت یعنی وجود چند شریک و انجام کار. در صورتی که شرکتی رو ثبت نکنید و روزی به مشکلی بر بخورید (اختلاف بین شرکا، ورشکست شدن و ...) برابر قانون مثل یک شرکت تضامنی با شما برخورد میشه و ممکنه این به نفعتون نباشه، تنها علتی که ممکنه شما نخواهید یک شرکت ثبت کنید فرار از مالیات هست که برخلاف چیزی که تصور میشه مبلغ زیادی نیست و بسته به درآمد شما تغییر میکنه.

ثبت شرکت خدماتی شرایط خاصی نداره، در صورتی که برای ثبت یک شرکت فنی و مهندسی حداقل به یک شریک با مدرک لیسانس و دو سال سابقه ی کار نیاز هست. البته مزایای ثبت شرکت رو هم در نظر بگیرید (سابقه ی کار، دریافت وام و حمایت های مالی و ...)

آیا میتونن فعالیت کنن یا باید مجوز خواصی بگیرن یا ممنوعیت قانونی داره؟؟
حتی با ثبت شرکت باز هم ممکنه در مواردی (بسته به نوع فعالیت و حیطه کاری) نیاز به اخذ مجوز هایی از سازمان های دولتی داشته باشید.

khanlo.javid
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 21:05 عصر
دوستان برای ثبت شرکت لازمه چقدر هزینه کنم و چطور پیش برم اگه ممکنه راهنماییم کنید.

متشکر از همه شما دوستان عزیز

cyrusthegreat
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 21:21 عصر
دوستان برای ثبت شرکت لازمه چقدر هزینه کنم و چطور پیش برم اگه ممکنه راهنماییم کنید.
متشکر از همه شما دوستان عزیز

دوست عزیز
پروسه ثبت شرکت بسته به نامی که می خوای انتخاب کنی، مشخص می شه. من خودم بدلیل اینکه نامی که می خواستم خاص بود، چیزی حدود 8 ماه طول کشید این پروسه و از این 8 ما، 6 ماهش برای اسمش گیر بودم. هزینه زیادی هم نداره. البته خودم دنبال کارهاش نبودم. یکی از کارمندای شرکت دنبالش بود. حالا کامل ازش می پرسم خدمتتون عرض می کنم.

cyrusthegreat
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 00:15 صبح
دوست عزیز

من پرسیدم از همکارمون. گفت که هزینه زیادی در بر نداره. یه چیزی بین 30 تا 40 تومن. ولی خب بخش ارشادش دوندگی زیادی داشته برای همکارمون. البته اگر آشنا داشتی باشی کارت سریع می شه.

khanlo.javid
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 08:59 صبح
دوست عزیز منظورتون از 30 تا 40 تومن به میلیونه یا به هزار!!!؟؟؟

Saber Mogaddas
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 10:39 صبح
سلام
من خودم ثبت کردم..بهترین روش برای اینکار اینه که برید پیش یه مشاور ثبت شرکت و کار هارو به اون بسپارید و فقط زمانی که نیاز به امضا شما بود بریدو امضاتون رو بزنید ..مدت زمان این پروسه هم اگه نام انتخابی شرکت شما تایید بشه فوقش تا 2 ماه ..هزینه برای اینکار هم حداکثر 150t تا 200t
موفق باشی..

khanlo.javid
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 11:33 صبح
سلام
من خودم ثبت کردم..بهترین روش برای اینکار اینه که برید پیش یه مشاور ثبت شرکت و کار هارو به اون بسپارید و فقط زمانی که نیاز به امضا شما بود بریدو امضاتون رو بزنید ..مدت زمان این پروسه هم اگه نام انتخابی شرکت شما تایید بشه فوقش تا 2 ماه ..هزینه برای اینکار هم حداکثر 150t تا 200t
موفق باشی..

من باید شرکت رو تو کدوم ارگان ثبت کنم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یا .....

برای ثبت شرکت باید مکان خواصی داشته باشی یا نه اول مجوز میگیری و بعد مکان رو تعیین میکنی.

Saber Mogaddas
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 17:12 عصر
من باید شرکت رو تو کدوم ارگان ثبت کنم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یا ..

اگه برای موسسه تبلیغتی می خوایی فرهنگ ارشاد ..ولی برای ثبت شرکت طراحی وب کافی هست که برید اداره ثبت شرکت ها و درخواست بدید..که فقط برای تایید اسم شرکت وزارت ارشاد باید تایید کنه..که تو مرحله آخر هست..

برای ثبت شرکت باید مکان خاصی داشته باشی یا نه اول مجوز میگیری و بعد مکان رو تعیین میکنی.

آره خوب باید آدرس شرکت رو بدید..

آقای خانلو برای نظم تالار طراحی پیشنهاد میکنم این نوع سوال هایی که به طراحی مربوط نیست رو تو این تالار قرار ندید. و تو تالارهای دیگه که مربوط با گفتگو هست این موضوع رو مطرح کنید..ممنون..
موفق باشی..

khanlo.javid
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 17:24 عصر
ممنون از تمامی دوستانی که به این تاپیک جواب دادن من جوابمو گرفتم لطفا دیگه پاسخ ندید.

موفق باشید.