PDA

View Full Version : سوال: ایجاد سشن قبل از لود شدن سایت

ALI_REZA_6
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 12:08 عصر
سلام
من می خوام یک سشن قبل از اینکه سایت بیاد بالا (لود بشه) یک مقدار به ان بدهم باید چه کار کرد؟ ایا میشه این کار را کرد؟

دلیل این کار
من لازم دارم که در لود صحفه اصلی از این سشن استفاده کنم اما به دلیل این که هنوز ایجاد نشده یا مقدار دهی نشده پیغام خطا میده

در فایل global هم در قسمت application start هم این کد نوشتم ولی باز هم خطا داد (خطای سشن قابل دسترس نیست)

Session["loginUser"] = null;

کسی میدونه چه باید چه کار کرد؟

ALI_REZA_6
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 12:36 عصر
کسی نست جواب منو بده
:گریه:

clover
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 12:48 عصر
من لازم دارم که در لود صحفه اصلی از این سشن استفاده کنم اما به دلیل این که هنوز ایجاد نشده یا مقدار دهی نشده پیغام خطا میده
در جایی که لازم دارید از این مقدار استفاده کنید، ابتدا وجود این مقدار رو بررسی کنید:
if (Session["loginUser"] != null)
{
// Your Code
}

در فایل global هم در قسمت application start هم این کد نوشتم ولی باز هم خطا داد (خطای سشن قابل دسترس نیست)
در رویداد Session_Start می تونید به Session دسترسی داشته باشید:
void Session_Start(object sender, EventArgs e)
{
// Code that runs when a new session is started
Session["loginUser"] = null;

}

در ضمن Session["loginUser"] در زمانی که مقدار دهی نشده باشه null بر میگردونه، پس نیازی به کد بالا نیست. در هر صورت کدتون رو بذارید بهتر میشه راهنمایی کرد

موفق باشید

d_derakhshani
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 12:48 عصر
من متوجه نمیشم. اگه چیزی مقدار نداره بررسی می کنید که null نباشه و بعد استفاده می کنید. اگه Null باشه به هر حال باید جایی پر بشه و بعد از اون استفاده بشه نه قبلش

ALI_REZA_6
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 12:58 عصر
من متوجه نمیشم. اگه چیزی مقدار نداره بررسی می کنید که null نباشه و بعد استفاده می کنید. اگه Null باشه به هر حال باید جایی پر بشه و بعد از اون استفاده بشه نه قبلش

می خوام اگه کاربر آدرس صحفه در آدرس بار تایپ کرد آن را کنترل کنم به وسیله سشن به این صورت که اگه لاگین شده بود بره به کنترل پنلش اگه نه بره به صحفه ای که در آدرس بار تایپ کرده بود

به همین دلیل اگه برای اولین بار سایت لود میشه به دلیل اینکه هنوز سشن ساخته نشده به صحفه ای که در آدرس بار تایپ میشه ارجاع داده نمیشه پیغام خطا میده

d_derakhshani
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 13:02 عصر
clover (http://barnamenevis.org/member.php?106829-clover) توضیح دادن. اما همانطور که گفتم بررسی می کنید Null نباشه. همین. اگه بود اکشن مورد نظر اگه نبود ادامه روند کار

ALI_REZA_6
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 13:05 عصر
clover (http://barnamenevis.org/member.php?106829-clover) توضیح دادن. اما همانطور که گفتم بررسی می کنید Null نباشه. همین. اگه بود اکشن مورد نظر اگه نبود ادامه روند کار

این کارو کردم ولی این پیغام میده
The page isn't redirecting properly
Firefox has detected that the server is redirecting the request for this address in a way that will never complete.

This problem can sometimes be caused by disabling or refusing to accept
cookies.

d_derakhshani
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 13:17 عصر
خوب چه کاری کردید که این خطا رو داد. کد تون رو قرار بدید

clover
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 13:22 عصر
خب درخواست شما در یک حلقه میفته

اگه نه بره به صحفه ای که در آدرس بار تایپ کرده بود
این منطقی نیست، چون در اون صفحه مجددا بررسی انجام میشه و ریدایرکت به خود صفحه و این تا بینهایت ادامه داره

ALI_REZA_6
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 13:27 عصر
خب درخواست شما در یک حلقه میفته

این منطقی نیست، چون در اون صفحه مجددا بررسی انجام میشه و ریدایرکت به خود صفحه و این تا بینهایت ادامه داره

آفرین دقیقا همین جور که گفتید تو حلقه می افته
ممنون از دوستان که وقت گذاشتید
متشکرم

d_derakhshani
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 13:40 عصر
می خوام اگه کاربر آدرس صحفه در آدرس بار تایپ کرد آن را کنترل کنم به وسیله سشن به این صورت که اگه لاگین شده بود بره به کنترل پنلش اگه نه بره به صحفه ای که در آدرس بار تایپ کرده بود
من متن و درست نخوندم(اینطور متوجه شده بودم که اگه login نکرده بره به صفحه login). این چیزی که شما گفتید که اصلا منطقی نیست . اگه فردی آدرس صفحه ای رو بزنه قصد ور,د به همون صفحه رو داره دیگه نباید چون لوگین هست بره به صفحه ای که نمی خاد. اگه توضیح بدید چرا همچین کاری می کنید ممنون میشم. چون واقعا برام جاله.
(البته باید در کد تون هم بنویسید اگه مخالف null بود برو به صفحه کنترل تا تو حلقه نیافته- البته این خیلی بدیهی هست بهتر بود خودتون این قسمت رو متوجه می شدید)

Beginner2013
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 13:40 عصر
کدتونو اینجا بنویسید

void Application_BeginRequest(object sender, EventArgs e)
{

ALI_REZA_6
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 14:00 عصر
من متن و درست نخوندم(اینطور متوجه شده بودم که اگه login نکرده بره به صفحه login). این چیزی که شما گفتید که اصلا منطقی نیست . اگه فردی آدرس صفحه ای رو بزنه قصد ور,د به همون صفحه رو داره دیگه نباید چون لوگین هست بره به صفحه ای که نمی خاد. اگه توضیح بدید چرا همچین کاری می کنید ممنون میشم. چون واقعا برام جاله.
(البته باید در کد تون هم بنویسید اگه مخالف null بود برو به صفحه کنترل تا تو حلقه نیافته- البته این خیلی بدیهی هست بهتر بود خودتون این قسمت رو متوجه می شدید)

جوابتون رو در خصوصی دادم