PDA

View Full Version : انتقال اطلاعات بسیار زیاد از سرور به سرور دیگر به طور مداوم

علی اکبر
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 12:50 عصر
دوستان سلام
سوری برری اینترنت دارم که اطلاعات پرحجم را کاربران به صورت فایل وارد بانک اطلاعاتی می کنند
من یک سرور دیگر هم در شبکه داخلی دارم که بایستی بدلایلی مرتبا اطلاعات را از یک سرور به سرور دیگر منتقل کنم (دلایلش بماند که قابل بحث در اینجا نیست)
کارهایی که کردم به قرار ذیل می باشد
1-replaction که با توجه به سرعت افتضاح اینترنت به سختی می تواند تابل که حاوی فایلها هست رو به هم منتقل کند ومهمتر اینکه سرور اینرتنتی من رو هاست در المان هست ونسخه رایگان اس کیو ال روی اون هست امکان خرید هم برایم مقدور نمی باشد(نسخه کاملش)
2-جنریک اسکریپت سعی کردم در گامهای اولیه از فایل یه اسکریپ بگیرم با وبه سرور وبالعکس منتقل واطلاعات ابدیت شود بهصورت دستی هر از چند گاهی -حجم اطلاعات از حدی که گذشت خطا می گیرد ودیگر امکانش نیست
3-ایمپورت واکسپورت (وحشتناک زمانبر هست حدود چندین ساعت)
4-بک اپ گرفتن وریستور کردن
خوب اخرین کارم همین بود با این تفاوت که تابل پرحجم بردم در یک دیتابیس دیگر تا مزاحم کار کاربران معمولی نشود ومرتبا مون بک اپ ورستور می کنم
فعلا دارم با همین جواب می گیرم
دوستان نظری ندارید؟

kobari
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 00:20 صبح
دوستان سلام
سوری برری اینترنت دارم که اطلاعات پرحجم را کاربران به صورت فایل وارد بانک اطلاعاتی می کنند
من یک سرور دیگر هم در شبکه داخلی دارم که بایستی بدلایلی مرتبا اطلاعات را از یک سرور به سرور دیگر منتقل کنم (دلایلش بماند که قابل بحث در اینجا نیست)
کارهایی که کردم به قرار ذیل می باشد
1-replaction که با توجه به سرعت افتضاح اینترنت به سختی می تواند تابل که حاوی فایلها هست رو به هم منتقل کند ومهمتر اینکه سرور اینرتنتی من رو هاست در المان هست ونسخه رایگان اس کیو ال روی اون هست امکان خرید هم برایم مقدور نمی باشد(نسخه کاملش)
2-جنریک اسکریپت سعی کردم در گامهای اولیه از فایل یه اسکریپ بگیرم با وبه سرور وبالعکس منتقل واطلاعات ابدیت شود بهصورت دستی هر از چند گاهی -حجم اطلاعات از حدی که گذشت خطا می گیرد ودیگر امکانش نیست
3-ایمپورت واکسپورت (وحشتناک زمانبر هست حدود چندین ساعت)
4-بک اپ گرفتن وریستور کردن
خوب اخرین کارم همین بود با این تفاوت که تابل پرحجم بردم در یک دیتابیس دیگر تا مزاحم کار کاربران معمولی نشود ومرتبا مون بک اپ ورستور می کنم
فعلا دارم با همین جواب می گیرم
دوستان نظری ندارید؟

با سلام
راه كار اينتگريشن اين مقاله زير را نگاه كنيد شايد بدردتان خورد.
www.practicalsys.com/eai.php (http://www.practicalsys.com/eai.php)

علی اکبر
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 08:30 صبح
عزیزان وبزرگان وتخصصان هیچ نظری ندارید؟ کارم خیلی گیره

baktash.n81@gmail.com
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 12:26 عصر
سلام

کلا به نظر من بهتره این کار رو تو لایه دیتا بیش انجام ندید ... خودتون یه سرویس براش بنویسید

علی اکبر
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 21:19 عصر
متوجه نشدم
میشه بیشتر توضیح بدهید

yekbiti
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 15:06 عصر
احتمالا به این راه فکر کردین، برای دونستن خودم می پرسم: چرا فایلها رو داخل دیتابیس میکنید؟ چرا بصورت فایل روی هارد سرور نگهداری نمیکنید و مسیر اونرو در دیتابیس ذخیره نمیکنید؟ با اینکار حجم دیتابیستون کوچیک میشه و مدیریت و بکاپگیری اون راحته و ضمنا عمل بکاپ گیری فایلهات رو هم به کمک نرم افزارهای مخصوص خودش انجام میدی.؟

علی اکبر
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 09:45 صبح
دلیل اینکه روی هارد ذخیره نمی کنم صرفا مدیریت فایلهاست
گروهای کاربری ارسال فایل -نوع فایل و... واینکه نهایتا یه نرم افزار به این دیتابیس وصل میشه وفایلهای مورد نیازصرفا با وصل شدن با این دیتابیس دریافت می کند
حالا اگر قرا بود روی هارد ذخیر کنم دسته بندی هارد و.. یک طرف دانلود کردن سیستم ویدوزی به صورت نرم افزاری هم...
البته قبول دارم با این کار می تونسیتم فایلها رو مدیریت وزیپ و... اما خوب بدردسرش نمی ارزید

baktash.n81@gmail.com
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 17:39 عصر
در مورد سرویس که متوجه نشدید ... در حالت خیلی ساده شما رکوردهای جدید رو از دیتا بیس می خونید و اونها رو داخل یه فایلی که فرمتش رو خودتون ساختین می ریزین بعد این فایل رو میفرستید روی اون یکی سرور و فایل رو به کمک نرم افزاری که خودتون نوشتید به داخل sql می فرستید ...

در مورد این جمله آخرتون ... که به دردسرش نمی ارزه ... هیچوقت اینجوری فکر نکنید ... کاری رو که درسته انجام بدید هر چقدر هم که پیاده سازیش پیچیده باشه ... متاسفا اکثر تولید کننده گان نرم افزار های داخلی هم مثل شما فکر می کنند و بعد از چند سال نرم افزارشون می ره تو دیوار ...