PDA

View Full Version : حرفه ای: انتخاب بهترین روش برای اضافه شدن به مقدار یک فیلد

hahaie
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 19:32 عصر
سلام.
دوستان حرفه ای که روی پروژه های بزرگ کار کردند:
در یک جدول فیلد کد برای شماره ی فاکتور وجود دارد.خب میدونید که با توجه به تعداد کثیر فاکتور در یک فروشگاه که صادر میشه نمیدونم چه نوعی رو برای اون در پایگاه انتخاب کنم.در این میون فاکتورهای زیادی هم هست که حذف میشند و این کد هم باید حذف بشه.بنظرتون راهی هست که بشه از این کد حذف شده استفاده کرد؟
اگه بخوام نوع عددی و از نوع auto رو برای اون انتخاب کنم که خودکار با صادر شدن هر فاکتور اضافه بشه به مرور زمان با اعدادی بسیار بزرگ مواجه میشیم که حتی ممکنه خارج از محدوده ی نوعی که معرفی میکنیم باشه.
شما از چه شیوه ای استفاده کرده اید؟

Y_Safaiee
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 00:41 صبح
با سلام خدمت شما

برای سوال اولتون می تونین یه جدول دیگه بسازید که وقتی کد حذف میشه شماره داخل اون ذخیره بشه و در فاکتور بعدی از شماره های داخل این جدول استفاده شه(وقتی از شماره های این جدول استفاده میشه اون شماره هم پاک شه)

برای سوال دومتون من bigint تعریف می کنم اما یک کوئری می نویسم که بیشترین عدد داخل جدولمو برام برگردونه اگه نتیجه null باشه یعنی هیچ رکوردی نیس و من پیش فرض میزارم "1" ولی اگه نباشه بزرگترین عددو بهم برمیگردونه و من اونو به اضافه یک میکنم و مثلا داخل تکس یا لیبل "شماره فاکتور" میزارمش.

موفق باشید

vshprg
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 09:33 صبح
سلام شما کلید اصلی جدول رو identity بگیر و از این نترس با اعداد بزرگ مواجه بشی. شماره فاکتور رو یه فیلد جدا در نظر بگیر و روش یه uniqe constraint بذار اگر تکرار نمیشه، ولی خیلی جاها شماره فاکتوراشون بعد از مدتی reset میشه

hahaie
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 17:35 عصر
unique constraint؟چی هست؟چطوری بذارم؟میشه بیشتر توضیح بدید؟
آقا Youuness اگه بخوام برا هر جدول یه جدول دیگه درست کنم ببین چی میشه!!!!!!!!!