PDA

View Full Version : رفع اشکالات کار با کامپوننت Telerik

conroe7000
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 00:12 صبح
سلام
خیلی از دویستان از جمله خود من هنگام کار با کامپوننت تلکریک با مشکلاتی برخورد می کنیم که نیاز به یک راهنمای جامع که وجود ندارد داریم
لذا از اساتید خواهش می کنم که در این تاپیک به مشکلاتی کهمطرح می شود توجه نمایند تا دست آخر بتوان از اطلاعات موجود در تاپیک یک راهنمای کار یا رفرنس رفع مشکل ساخت
اولین مشکل هم من خودم مطرح می کنم
من با استفاده از ابزار تلکریک در سی شارپ برنامه ای نوشته ام و دیتا گرید و .. را مورد استفاده قرار دادم
بر روی سیستم خودم مشکلی نیست
ستاپ ساختم و نصب کردم و بدون مشکل اجرا شد
اما بعد از نصب در دیگر سیستم ها ارور زیر را می دهد و اجرا نمی شود بعد از نصب ویژوال استودیو بر روی ان سیستم هم اجرا نشد

The type initializer for 'Telerik.WinControls.UI.GridTableElement' threw an exception.

سورس را باز کردم
از فونت Arial ایراد گرفت
کلا جلوی مشتری ضایع شدم اگه میشه راه حل ساخت ستاپ برای هنگام استفاده از کامپوننت ها را توضیح دهید و نیم نگاهی هم به مشکل بنده باندازید

sanay_esh
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 10:40 صبح
سلام دوست عزیز
با توجه به اینکه نیازی به نصب ویژوال در سمت مشتری نداشتید شما میتوانید پروژه خودتان را publish کرده و تمامی dll مورد استفاده خود را نیز به همراه پروژه در سمت مشتری گذاشته و برنامه بدون مشکل کار خواهد کرد

در مورد کار با ابزار تلریک و ایجاد مرجع راهنمایی برای استفاده از آنها تلاش نکن که فعلا کسی به اینجور مسائل توجه نمیکند

موارد خود را بصورت کامل اعلام کن و اگر بنده توانستم به شما کمک میکنم و اگر نه خیلی از دوستان و اساتید هستند که مشکلات را حل میکنند

ابزار تلریک هنگام نصب برروی رایانه شما یک سری dll ها را هم در سیستم شما کپی میکند در مورد اینکه شما از کدام ابزار تلریک استفاده میکنید میتوانید dll مربوط به آن را در سمت مشتری کپی کرده و برنامه خود را بدون مشکل اجرا نمائید