PDA

View Full Version : دیتابیس استان های کشور

VS.NET
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 01:31 صبح
سلام من جهت بخشی از کار برنامه نویسی نیاز به این دارم که با داشتن ای پی ( ایرانی ) نام استان رو تشخیص بدم . این دیتابیس رو از کجا می تونم بدست بیارم ؟

MMSHFE
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 16:39 عصر
با سلام، باید توی اینترنت دنبالش بگردین. کاملترین مرجعش رو سایت ip2location.com داره ولی رایگان نیست. البته چند وقت پیش یک نسخه از دیتابیسش توی اینترنت موجود بود که نمیدونم هنوز هم پیدا میشه یا نه. من دارمش ولی حجمش خیلی بالاست و نمیتونم آپلود کنم (حدود 500 مگابایته چون مربوط به تمام کشورها هست و تفکیکش هم به این راحتی نیست). شاید اگه فرصت کنم بصورت یک وب سرویس یا API ساده در اختیار سایرین بگذارمش که بتونن IP رو براش بفرستن و اسم ISP و سایر مشخصات رو برگردونه. البته قول نمیدم چون حقیقتش خیلی سرم شلوغ شده.
موفق باشید.

رضا قربانی
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 17:43 عصر
بفرمایید | ولی دیتا بیس نیست - php or asp or html

VS.NET
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 18:10 عصر
بفرمایید | ولی دیتا بیس نیست - php or asp or html

میشه لطفا بیشتر توضیح بفرمایید!

با سلام، باید توی اینترنت دنبالش بگردین. کاملترین مرجعش رو سایت ip2location.com داره ولی رایگان نیست. البته چند وقت پیش یک نسخه از دیتابیسش توی اینترنت موجود بود که نمیدونم هنوز هم پیدا میشه یا نه. من دارمش ولی حجمش خیلی بالاست و نمیتونم آپلود کنم (حدود 500 مگابایته چون مربوط به تمام کشورها هست و تفکیکش هم به این راحتی نیست). شاید اگه فرصت کنم بصورت یک وب سرویس یا API ساده در اختیار سایرین بگذارمش که بتونن IP رو براش بفرستن و اسم ISP و سایر مشخصات رو برگردونه. البته قول نمیدم چون حقیقتش خیلی سرم شلوغ شده.
موفق باشید.
آره دیدم دیتابیس رو ولی از یک جهت نمیدوم نام استان ها رو از روی ای پی ها مشخص میکنه ( مثلا ممکنه مشترک شاتل هم توی اصفهان باشه هم توی تهران ) یا واقعا ای پی های هر استان تفکیک شده . اگر این Api رو راه اندازی کنید خیلی عالیه .
بابت آموزش های که توی بخش پی اچ پی قرار دادین خسته نباشید میگم .
موفق باشید .

رضا قربانی
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 00:47 صبح
میشه لطفا بیشتر توضیح بفرمایید!

یا خدا .

کجاش رو توضیح بدم . فایل php رو اجرا می کنی و تمام . روی هر استان کلیک کنی شهرها رو میاره . همین

mhm5000
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 02:44 صبح
موفق باشید.
شما فايل رو براي بنده با پست ارسال كنيد، سيستم آنلاين رو به زودي راه اندازي مي كنم...
هزينش رو هم طبيعتا پرداخت مي كنم...
اين ديتابيس متعلق به چه سايته و مال چه سالي ه؟

MMSHFE
شنبه 05 اسفند 1391, 17:16 عصر
نمیخواد پول بدین دوست عزیز. از اینجا (http://www.ip2location.com/download) هر نسخه ای که میخواین دانلود کنید.

MMSHFE
شنبه 05 اسفند 1391, 17:21 عصر
اگه نتونستین دانلود کنید، بفرمایید تا نسخه ای که خودم دارم رو بفرستم. البته خیلی جدید نیست ها، فکر کنم مال 2009 باشه. وقت نکردم نسخه جدیدش رو بگیرم.

imanitc
یک شنبه 06 اسفند 1391, 09:59 صبح
سلام من sql استان و شهرستان دارم مذارم اميدوارم بتونيد استفاده کنيد .