PDA

View Full Version : سوال: استفاده از جاوا اسکریپت در صفحات دارای MasterPage

maryam_vb
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 10:11 صبح
با سلام

از جاوا اسکریپت تو صفحه که مستر پیج نداره استفاده کردم مشکلی نداره و انجام میشه ولی با داشتن مستر، اسکریپت انجام نمیشه. سرچ کردم گویا مشکل به خاطر این هست که ID کنترل ها زمانی که صفحه دارای مستر هست تغییر میکنه، سعی کردم برای دسترسی به کنترل ها از ClientID استفاده کنم ولی نتونستم جواب بگیرم.

یه نمونه پروژه میذارم با دو صفحه یکی با مستر و یکی بدون مستر. دوستان راهنمایی کنید اسکریپ رو چه تغییری بدم تا تو صفحه با داشتن مسترپیج جواب بده.

ممنون میشم، راستش خیلی سعی کردم خودم درستش کنم ولی نمیشه.:افسرده:

ahmad156
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 10:24 صبح
دوست عزیز به جای استفاده از javascript چرا از JQuery استفاده نمیکنین ؟

newsoft
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 10:29 صبح
با سلام من هم دقیقا همین مشکل داشتم علاوه بر اون هم در حالتی که از مستر پیج هم استفاده نمی کردم ClientID رو قرار می دادم کار نمی کرد چه برسه به مستر پیج
من تو این حالات مجبور شدم از کلاس برای فراخوانی اشیام استفاده کنم چون تعدادشون کم بود مشکلی نداشت
ولی سرعت دسترسی به اشیا رو پایین میاره ولی یه راه دیگه!!!!!!!!!!!

maryam_vb
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 10:33 صبح
دوست عزیز به جای استفاده از javascript چرا از JQuery استفاده نمیکنین ؟

دقیقا به این خاطر که بلد نیستم!

ahmad156
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 10:43 صبح
امکاناتی که JQuery در اختیار شما قرار میده ارزش یاد گرفتن رو داره.توصیه میکنم حتما یاد بگیرین.تفاوت چندانی با javascript نمیکنه(یعنی اصلا فرق نمیکنه چون کتابخانه ای از javascript هست در واقع) و یاد گرفتنش راحته

maryam_vb
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 11:06 صبح
امکاناتی که JQuery در اختیار شما قرار میده ارزش یاد گرفتن رو داره.توصیه میکنم حتما یاد بگیرین

بله تو فکرش هستم، ولی فعلا باید این کارو رو سریعا با جاوا اسکریپت انجام بدم خیلی ازم وقت گرفته،گیر کردم.:افسرده:

ahmad156
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 11:19 صبح
var element=$get('<%= yourElementid.ClientID %>',document);

maryam_vb
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 11:41 صبح
var element=$get('<%= yourElementid.ClientID %>',document);

امتحان کردم نمیشه، اگه براتون مقدوره فایلی که ارسال کردم رو نگاه کنید من تست میکنم اصلا جواب نمیده.

ahmad156
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 12:17 عصر
دوست عزیز
کد هاتون رو به شکل زیر بنویسن

var value = document.getElementById('<% =SaveValue.ClientID %>').value

و کد javascript تو خود صفحه بنویسین جواب میده