PDA

View Full Version : راه اندازی SQL از راه دور

s_savabi
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 14:57 عصر
سلام دوستان
من یک سرور دارم که روش Windows server 2008 نصبه و نرم افزاری دارم که از بانک SQL 2008 استفاده می کنه و روی سرور نصبه.حالا می خام از یک نقطه دیگه شهر،به سرور کانکت بشم برای اجرا کردن نرم افزار.
برای سرور Ip Static گرفتم و تنظیم کردم.طوری که می تونم از هر جایی به سرور Remote بشم.مشکلی که دارم اینه که سیستم های راه دور Instance های Sql رو نمی شناسن.با اینکه Alias سرویس های sql رو هم روشون تعریف کردم.در ضمن پورت SQL رو هم روی مودم تعریف کردم.همون 1433
دیگه هیچی به ذهنم نمی رسه،به نظرم همه ی تنظیمات درسته.
کسی از دوستان می تونه راهنماییم کنه؟!!
:متفکر:

esteghamat
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 11:27 صبح
سلام
چند مورد به نظر من مي رسه ، اگه قبلا چكك كردي كه هيچ ، اگه نه چك كن و جوابشو بگو :
1 - كدوم پروتكل ها رو توي sql server Network Configuration فعال كردي ؟ namedpipe هم فعاله و يا فقط TcpIP . بهتره كه Namedpipe فعال باشه .
2- آيا روي سرور فايروال داري؟ يه نگاهي بينداز ببين كه پورت 1433 باز باشه . (ولي مواظب هكر ها باش در هر صورت اين يه ريسكه)
3- در ضمن چطوري از بيرون به سرور وصل مي شي؟ اگر مستقيم مي خواهي بهش وصل شي و همه اين پروتكل ها رو باز كردي كه سه سوته سرورت هكه و دخلت اومده .
اما اگه يه پيچ و خم بدي بهتره . يعني يه IIS رو سرور نصب كن و كاربرا از بيرون به اون وصل بشن و بعد از IIS به sqlserver وصل شو. اينطوري فقط بايد پروتكل sharedMemory فعال باشه .
يه خبر بده .
موفق باشي