PDA

View Full Version : سوال: کاربرد IronPython در Asp.net

saeedgharedaghi
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 18:11 عصر
میشه بگید کاربرد IronPython تو Asp.Net چیه و تو چه زمینه ای کابرد داره؟

از دوستان کسی تاحالا از IronPython تو vs 2010 استفاده کرده؟ میشه نحوه استفاده شو بگه؟

saeedgharedaghi
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 18:51 عصر
از دوستان خواهش میکنم جوابمو بدین ، آخه من علاقه شدیدی به python دارم :قلب::قلب::قلب:

aminghaderi
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 18:55 عصر
ایرن پایتون یه کامپایلر C#‎ هست و شما می تونی در VS2008 به بالا (نسخه اصلی اون غیر از اکسپرس) به جای بستر .NET از اون برای تولید برنامه خود استفاده کنید و قاعدتا امکانات بیس رو هم می تونیم استفاده کنیم و از امکانات اصلی دات نت از جمله کد مدیریت شده و کلاس های خاص اون عملا محروم می شویم ، اما این که من تجربه ای در این زمینه دارم ، خیر ، فقط اطلاعات فنی است .
اگر برای امنیت این کار رو می کنید که باید بگم Asp.net در امنیت کد زیاد مشکلی ندارد؟! حالا برنامه های رومیزی (در این جا WindowsApp ) قضیه کاملا فرق می کنه و یه داستان دیگه هست.
اما پایتون خودش به ذاته خیلی قدرتمند هست و امکانات بسیار بالایی دارد و به نظر من می تونه با asp.net از نظر فنی و امکانات رقابت کنه ، اما رقابت اونها در زمینه کارایی رو نمی دونم ولی با توجه به امار ها تصور می کنم Asp.net کاراتر باشه.

از دوستان خواهش میکنم جوابمو بدین ، آخه من علاقه شدیدی به python دارم :قلب::قلب::قلب:
من اگر جای شما بودم حتمی سمت پایتون می رفتم و خودش رو انتخاب می کردم ، نه صرفا کامپایلر اون.

saeedgharedaghi
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 23:23 عصر
دوست عزیز یعنی Iron Python قدرت خود زبان Python رو نداره؟

aminghaderi
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 13:26 عصر
کامپایلرش هست دیگه ؟! کامپایلر هم تقریبان همه چیز یه زبان هست.
نه منظورم این هست خودش رو انتخاب کن یعنی زبانش و محیط ویژه خودش .

saeedgharedaghi
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 14:41 عصر
اوکی ، چون من Asp.Net کار میکنم میخواستم با Iron Python ارتباط برقرار کنم به خاطر اون پرسیدم و این که میتونه تو چه زمینه هایی کمکم کنه ( سوالم برای این بود)

saeedgharedaghi
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 10:39 صبح
من یه سوال برام پیش اومده ، مگه به خود دات نت خصوصیت dynmic lnaguage اضافه نشده پس این IronPython به چه درد میخوره؟