PDA

View Full Version : مشكل اساسي در سابفرم

emami.sie
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 09:41 صبح
با سلام خدمت دوستان و اساتيد محترم
من يك فرم Bound دارم كه شامل يك سابفرم ( از نوع continous فرم) ميشه و در سابفرم در روال on current يكسري محاسبات روي اطلاعات از جداول مختلف كه با تابع Lookup آوردم انجام ميشه... حالا مشكل من اينه كه وقتي فرم رو باز مي كنم محاسبات فقط روي ركورد اول سابفرم انجام ميشه و ساير ركورد ها خالي ميمونن و براي اعمال محاسبات بايد روي تك تك ركورد ها يك بار كليك كنم تا نتيجه حاصل بشه....
واقعا ممنون ميشم اگه راهنمايي بفرماييد...
يعني اگه بشه با بازكردن فرم اصلي براي تمام ركوردهاي سابفرم رويداد on current اجرا بشه مشكل حله...
با تشكر
يا علي

Younestalebi
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 13:19 عصر
شما مي توانيد محاسبات رو در كوئري انجام دهيد

Abbas Amiri
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 19:58 عصر
یک کوئری شامل فیلدهای موردنظر ثابت و محاسباتی ایجاد و فرم خود را به آن بایندکنید. از شما انتظار نمی رود فیلدهای محاسباتی را درجداول بگذارید

emami.sie
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 07:06 صبح
یک کوئری شامل فیلدهای موردنظر ثابت و محاسباتی ایجاد و فرم خود را به آن بایندکنید. از شما انتظار نمی رود فیلدهای محاسباتی را درجداول بگذارید

با سلام و تشكر از دوستان
ببينيد برنامه در حال طراحيم بسيار پيچيده و حجيم هستش و در حال حاضر مجالي براي بسط موضوع ندارم ... يه توضيح كلي ميدم و اون هم اينه كه ما يك شركت توليد زغال خام و كنسانتره داريم و از زغال خام براي توليد كنسانتره استفاده مي كنيم... شركت شامل چندين معدن و كارخونست و هر معدن شامل چندين تونل پيشروي و كارگاههاي استخراج كه توليد هر كدوم شرايط بسيار متفاوتي داره از جمله اينكه بعضي سنتي استخراج ميشن و بعضي مكانيزه ، برخي پيشرويها سنگي هستن بعضي زغالي، برخي توسط پيمانكار استخراج ميشن بعضي توسط كارفرما و خوب بحث خريد و فروش زغال خام و كنسانتره رو هم از شركتهاي مختلف داريم، بحث برنامه ريزي توليد هفتگي ماهانه و سالانه، تحقق برنامه ووووو....(البته اينها قسمتي از ديتابيسي هستش كه دارم طراحي مي كنم)... بهر حال من سيستمي رو طراحي كردم كه شامل گزارشهاي متفاوت از محصولات مختلف كه خوب مطلبه كه موجودي هر كدوم هم در لحظه محاسبه بشه و يك نكته هم اينكه كنسانتره محصول زغال خام شسته شدست يعني موجودي اينها با هم در ارتباط هستن... سرتون رو درد نيارم... من براي محاسبات موجودي لازم بود كه برخي مقادير رو در جداولم داشته باشم و ازشون در برخي جاها استفاده كنم.... و چون جداول غيرمرتبطي با هم دارم نمي تونستم از كوئري استفاده كنم....
بهرحال موضوع رو با يك حلقه For حلش كردم...
ممنون از توجه دوستان
يا علي